Культурний розвиток в ОТГ або Як надаються освітні послуги в умовах децентралізації
Організатор: Асоціація сільських, селищних рад та об'єднаних громад України.
Учасники: Наталія Ключник - виконавчий директор Асоціації сільських, селищних рад та об'єднаних громад України; Емма Маринкевич - виконавча дирекція Асоціації сільських, селищних рад та об'єднаних громад України.
Довідково. 5 серпня стартував проєкт «Посилення інституційної спроможності місцевого самоврядування в частині забезпечення надання ефективних культурних послуг, застосовуванні інноваційних та креативних індустрій, створення принципово нових лідерів до культурного розвитку громад», який реалізується Асоціацією сільських, селищних рад та об’єднаних громад у партнерстві із Сумським обласним науково-методичним центром культури і мистецтв за підтримки Українського культурного фонду.
Підсумкові матеріали:
В Україні стартував проєкт, який покаже кращі практики надання культурних послуг у громадах
В Україні стартував проєкт «Посилення інституційної спроможності місцевого самоврядування в частині забезпечення надання ефективних культурних послуг, застосовуванні інноваційних та креативних індустрій, створення принципово нових лідерів до культурного розвитку громад».
Проєкт реалізується Асоціацією сільських, селищних рад та об’єднаних громад у партнерстві із Сумським обласним науково-методичним центром культури і мистецтв за підтримки Українського культурного фонду.
Як повідомила на пресконференції в Укрінформі на тему: «Надання ефективних культурних послуг для громад в умовах децентралізації» виконавчий директор Асоціації сільських, селищних рад та об'єднаних громад України Наталія Ключник, проєкт важливий для об'єднання громад, бо надасть нові компетенції для виконавчих органів місцевого самоврядування щодо ролі культурного розвитку в житті мешканців, покаже кращі практики надання культурних послуг у громадах, креативних індустрій.
“Тема нашої пресконференції є дуже важлива, і вона присвячена початку нового проєкту, який, починаючи з цього року, триватиме постійно, тому що цей проект реагує на виклики, які у нас відбуваються із проведенням реформ децентралізації. Наша Асоціація сільських, селищних рад та об'єднаних громад України об'єднує всі регіони України. Асоціація розташована у всіх регіонах і має представництво у 20-ти областях. Ми працюємо більше як з 3 тисячами представників органів місцевого самоврядування, і наше основне завдання — допомагати органам місцевого самоврядування у вирішенні їх основних проблем”, - зазначила Ключник.
За її словами, під час проєкту представники громад сформують планові стратегічні документи, які передбачатимуть реалізацію цілей культурного розвитку та зростання громади.
Так, вона підкреслила, що з 5 серпня по 5 листопада буде реалізовано низку заходів. Зокрема, 60 відібраних на конкурсній основі учасників проєкту розроблять План покращення культурних послуг.
“За такий короткий період часу ми маємо на меті реалізувати цілу низку заходів, які нададуть громадам такі інструменти, які б принципово змінили підходи до сфери культури. На сьогодні в процесі реформи децентралізації влади відбувся перерозподіл бюджетів і ресурсів у громадах. Громади отримали більше повноважень та ресурсів на виконання цих повноважень. Якщо подивитися на інфраструктуру сфери культури: занедбані будинки культури і немає таких ресурсів, щоб можна було капітально відновити ці приміщення. Натомість громади мають багато цікавих речей на своїй території — це унікальні пам'ятки архітектури, унікальні музеї, мають велику культурну спадщину, цікаві історичні постаті. Наш проєкт має на меті поглянути на все те, що є нашим багатством, зовсім з іншої точки зору. Не просто проводити свято села або міста, не просто запрошувати гостей, а показати чим багата ця територія, що унікального є в цій території, і таким чином запросити туристів”, - розповіла вона.
Зокрема, до участі в конкурсі запрошують представників органів місцевого самоврядування, громадськості, які мають на меті сформувати або покращити культурні послуги в громадах, визначити конкурентну перевагу, культурну особливість громади та підготувати проєкт культурного розвитку. До конкурсу запрошують по два представники від громади, які дотичні до сфери культури, володіють інформацією про історію, культурні особливості громади.
“Завданням нашої Асоціації є відбір майже 60 учасників цього проекту на першому етапі. Для цього відбудеться 5 інформаційних зустрічей, і ці зустрічі будуть найближчим часом у Житомирі, Хмельницькому, Івано-Франківську і Сумах, де будуть зібрані приблизно 500-600 потенційних учасників, які почують про умови конкурсу. В результаті інформаційних зустрічей буде проведено конкурс, і відберемо 60 учасників, орієнтовно по два учасники від громади. Також учасники візьмуть участь у трьох одноденних тренінгах”, - розповіла вона.
Відео з пресконференції:
Замовити фото натисніть тут - Фотобанк