Презентація книги «Порт Маріуполь: історія форпосту на сході Європи»

Презентація книги «Порт Маріуполь: історія форпосту на сході Європи»

Укрінформ
22 листопада, 15:30 - презентація книги Сергія Кутнякова «Порт Маріуполь: історія форпосту на сході Європи».

Організатори: Державний комітет телебачення і радіомовлення України,  видавництво «АртЕк».

Учасники: Богдан Червак - перший заступник голови Держкомтелерадіо; Надія Поночовна - директор видавничого дому «АртЕк»; Ігор Барський - в.о. директора ДП "Маріупольський морський торговельний порт"; Михайло Когут - перший заступник маріупольського міського голови; Сергій Захаров - заступник маріупольського міського голови; Сергій Поночовний - директор ДСВ «Видавництво «Мистецтво».

МодераторСергій Кутняков - голова правління Фонду оборони України і ГО "Країна успіху"; автор книги.

Коротко. Книга Сергія Кутнякова «Порт Маріуполь: історія форпосту на сході Європи» побачила світ у 2024 році завдяки київському видавництву «АртЕк». Автор висвітлює трагічні події широкомасштабного вторгнення РФ в Україну та героїчний спротив українського народу окупантові.

Чому це цікаво?

«Порт Маріуполь: історія форпосту на сході Європи» - це яскраві розповіді про місто, що народилося як козацький форпост рибалок і мисливців та стало багатим завдяки морському порту. Новизна історичних фактів, дослідження дати заснування Маріуполя й об’єктивне трактування маловідомих воєнних та економічних подій суттєво підвищують актуальність видання.

Славетний своєю історією і неймовірним вантажообігом, головний порт Азовського моря входив у п’ятірку провідних портових господарств України. Розвинута виробнича і соціальна інфраструктура, гідні економічні показники, спортивні та інші успіхі - усе це було в доробку порту.

З початком повномасштабного вторгнення Маріупольський порт став головним центром опору російській агресії з моря і Кримського напрямку. Читачі зможуть дізнатися про мужність маріупольських портовиків, їхню допомогу цивільним і військовим, а також про подвиги оборонців українського міста. Кожний четвертий портовик загинув або зник без вісти, значна частина працівників втратила житло, отримала поранення.

Формат заходу – офлайн (Зала 2)

Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 2).

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com .

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

У Києві презентували книгу «Порт Маріуполь: історія форпосту на сході Європи»

В Україні вийшла книга «Порт Маріуполь: історія форпосту на сході Європи».

Презентація видання відбулася в Укрінформі.

За словами автора, голови правління Фонду оборони України і громадської організації «Країна успіху» Сергія Кутнякова, книга розповідає про трагічні події широкомасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну та героїчний опір українського народу.

«Маріупольський порт майже до середини квітня (2022 року - ред.) тримав оборону на Приморському узбережжі і на Кримському напрямку», – зауважив Кутняков.

Видання розповідає про мужність маріупольських портовиків, які допомагали цивільним і військовим, про подвиги оборонців міста. Кожен четвертий маріупольський портовик загинув або зник безвісти, багато працівників порту втратили житло та зазнали поранень.

У книзі також висвітлюються історичні факти про Маріуполь, дослідження щодо дати заснування міста, маловідомі воєнні та економічні події.

«Частина книги присвячена історії краю, де згадки про часи Запорозької Січі. Козаки теж витримали ногайську, турецько-татарську навалу», – зазначив Кутняков.

Директорка видавничого дому «АртЕк» Надія Поночовна наголосила на важливості проєкту.

«Історію творять люди, пишуть – історики, а ми, видавці, повинні її зафіксувати. І те, що ми зробили, це та історія, яку не можна буде знищити», – переконана вона.

Видання ілюстроване і має електронну версію.

Як повідомляв Укрінформ, у Києві відбулася презентація збірки «Маріуполь. Книга хоробрих» бійця батальйону «Азов» Руслана «Давіда».

Відео:

Замовити фото натисніть тут – Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-