Земельна реформа: якою вона буде. Відкритий пресмарафон

Земельна реформа: якою вона буде. Відкритий пресмарафон

Укрінформ
17 грудня, 13:30 - Земельна реформа: якою вона буде

Організатор: Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України.

Учасники: Роман Лещенко - Уповноважений Президента України з земельних питань; Тимофій Милованов - міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України; Тарас Висоцький - заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства; Денис Башлик - голова Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру; Микола Сольський - голова комітету аграрної політики і земельних відносин у Верховній Раді України; Павло Халімон - заступник голови Комітету аграрної політики і земельних відносин у Верховній Раді України; Микита Потураєв - народний депутат України; Дмитро Ливч - голова Асоціації вільних землевласників; Іван Фурсенко - перший заступник керівника виконавчої дирекції Всеукраїнської асоціації громад; Ярослав Мовчун - співвласник "Ягідна ферма Озеряна"; Тетяна Паденко – пайовик. 

Коротко. Під час марафону представники Уряду, Аграрного комітету ВРУ, депутати фракції «Слуга народу»  озвучать фінальне бачення земельної реформи в Україні. Також вони розкажуть про запропоновану концентрацію, зміни в орендних відносинах, Держгеокадастрі, продовження земельної децентралізації, передачу розпорядження землями ОТГ та інше.

Підсумкові матеріали:

Скасування права власності на землю поставить під загрозу Угоду про асоціацію з ЄС - депутат

Скасування права власності на землю поставить під загрозу Угоду про асоціацію з Європейським Союзом.

Про це в Укрінформі під час пресмарафону на тему “Земельна реформа: якою вона буде” сказав народний депутат України Микита Потураєв, повідомляє кореспондент агентства.

“Почну з головної неправди, на яких ґрунтується критика законів про ринок землі. Закон про ринок землі - це не закон про продаж, це закон про право власності. Можна сказати, що в нас не буде приватної власності на землю і все націоналізувати. Це поставить під питання Угоду про асоціацію, а з нею і безвіз. Насправді, ця реформа також про наш шлях - або до Європи, або до суверенної демократії, яка є в Росії, де є ринок землі”, - сказав Потураєв.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 13 листопада 2019 року ухвалила у першому читанні законопроєкт про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення (№2178-10). Розгляд у другому читанні законопроєкту про ринок землі заплановано на нинішній пленарний тиждень 17-20 грудня. Проєкт закону, зокрема, передбачає з 1 жовтня 2020 року скасування заборони на продаж землі. Згідно з документом, особами, які можуть набувати право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення, є громадяни України, територіальні громади, держава, юридичні особи України та іноземні громадяни і особи без громадянства у разі набуття в порядку спадкування та з обов'язком відчужити ділянку протягом року.

Також законопроект визначає максимальний обсяг землі в одні руки у розмірі 200 тис. га.

Наразі у Верховній Раді зареєстровано понад 4,6 тис. правок до другого читання законопроєкту.

Аграрії України вийшли на акції протестів проти запуску ринку землі.

Раніше Президент Володимир Зеленський заявляв, що рішення про право продажу іноземцям землі сільськогосподарського призначення буде ухвалено лише після всеукраїнського референдуму.

Аграрії проти політизації земельної реформи — Уповноважений Президента

Уповноважений Президента із земельних питань Роман Лещенко запевнив, що українські аграрії виступають проти політизації питання земельної реформи та проводять свої зібрання мирно.

Про це він заявив під час пресмарафону в Укрінформі “Земельна реформа: якою вона буде”.

“Аграрії схвильовані тим, що навколо їхнього питання дуже багато політиків сьогодні хочуть, вибачте на слові, “примазатися” і використати це у своїх політичних цілях. Аграрії проти політизації цього процесу, вони не закликають до насильства або до незрозумілого роду процесів - наметів тощо. Аграрії здійснюють мирні зібрання, і вони постійно на цьому наголошують”, - зазначив Лещенко.

Він також висловив переконання, що потрібно “менше політики і більше фаховості та конкретики в реалізації земельної та аграрної реформи”.

Як повідомляв Укрінформ, під Верховною Радою 17 грудня проходять одночасно кілька масових акцій. Зокрема, це акції щодо ринку землі, авто на єврономерах і на підтримку законопроєктів щодо Трудового кодексу.

Також біля парламенту сталися сутички представників "Нацкорпусу" з поліцією. Протестувальники кидали в поліцейських камінням. Правоохоронці затримали кілька мітингувальників.

Потураєв назвав брехнею заяви, що люди виїдуть з сіл після відкриття ринку землі

Народний депутат від "Слуги народу" Микита Потураєв вважає цинічною брехнею заяви деяких політиків, що в результаті відкриття ринку землі люди масово виїжджатимуть з сіл.

Про це він заявив у ході відкритого пресмарафону в Укрінформі на тему "Земельна реформа: якою вона буде", повідомляє кореспондент агентства.

"В Україні за останні 20 років зникло майже 400 сіл, майже 500 - це так звані знелюднені села. Я їх бачив на власні очі - це коли було заможне село, а зараз там дві-три хати, в яких живуть старики. Коли політикани - в мене немає іншого визначення - кажуть, що через реформу, яка поверне землю сільським громадам, яку в них, до речі, остаточно відібрали за Януковича, люди поїдуть з села, то я більш цинічної брехні не чув у своєму житті", - сказав Потураєв.

Він наголосив, що люди їдуть із села саме через відсутність землі.

"Ми втрачаємо населені пункти у сільській місцевості саме тому, що не може бути спроможної сільської громади без власної землі", - переконаний народний депутат.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 13 листопада 2019 року ухвалила у першому читанні законопроєкт про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення (№2178-10). Розгляд у другому читанні законопроєкту про ринок землі заплановано на наступний пленарний тиждень 17-20 грудня. Проєкт закону, зокрема, передбачає з 1 жовтня 2020 року скасування заборони на продаж землі. Згідно з документом, особами, які можуть набувати право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення, є громадяни України, територіальні громади, держава, юридичні особи України та іноземні громадяни і особи без громадянства у разі набуття в порядку спадкування та з обов'язком відчужити ділянку протягом року.

Також законопроект визначає максимальний обсяг землі в одні руки у розмірі 200 тис га.

Наразі у Верховній Раді зареєстровано понад 4,6 тис правок до другого читання законопроєкту.

Аграрії України вийшли на акції протестів проти запуску ринку землі.

Раніше Президент Зеленський заявляв, що рішення про право продажу іноземцям землі сільськогосподарського призначення буде ухвалено лише після всеукраїнського референдуму.

Відео заходу:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-