Захист трудових прав: підсумки року та перспективи 2022-го

Захист трудових прав: підсумки року та перспективи 2022-го

Укрінформ
7 грудня, 10:00 - "круглий стіл" на тему: «Захист трудових прав: підсумки року та перспективи 2022-го»

Організатор: Конфедерація вільних профспілок України.

Учасники: Михайло Волинець - голова Конфедерації вільних профспілок України; Антон Леппік - виконавчий секретар Панєвропейської регіональної ради Міжнародної конфедерації профспілок, PERC-ITUC (включення з Брюсселя); Магнус Берге - старший спеціаліст з питань діяльності трудящих субрегіонального бюро Міжнародного Бюро праці у Будапешті (включення з Будапешта); Михайло Теросипов - юрист Незалежної профспілки гірників України; Наталія Левицька - заступниця голови Конфедерації вільних профспілок України; Сергій Барабашук - голова первинного осередку НПГУ ПрАТ «Суха Балка»; Марфа Скорик - директорка БО БТ Київський інститут ґендерних досліджень; Роман Романов - директор програмної ініціативи «Права людини і правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження»; Максим Щербатюк - програмний директор УГСПЛ; Олександр Мотуз - адвокат-партнер Незалежної профспілки гірників України.

Коротко. Захід відбудеться з нагоди Міжнародного дня захисту прав людини. Спікери обговорять стан реалізації трудових та профспілкових прав в Україні, оцінять зміни законодавства і законодавчі ініціативи у сфері праці та можливості кращого захисту прав трудящих у 2022 році.

Також під час заходу лідери і активісти КВПУ з різних галузевих профспілок розкажуть про те, з якими порушеннями трудових прав найчастіше зустрічалися працівники - члени профспілок, а також поінформують про успішні приклади відстоювання інтересів трудівників у 2021 році.

Акредитація ЗМІ обов’язкова за тел.: (044) 287-64-57, +380679350573; або e-mail: izdat.co@gmail.com

У зв’язку з карантинними обмеженнями кількість місць обмежена.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

При вході в Укрінформ обов’язкове вимірювання температури тіла безконтактним термометром і прохід через дезинфікуючу рамку. Відповідно до Постанови МОЗ №-18 від 19 жовтня 2021 року присутність на заході лише за наявності в усіх його учасників Covid-cертифікату або негативного ПЛР-тесту (строк дії 72 години) та обов`язкової наявності засобів індивідуального захисту (захисних масок, респіраторів) за дотримання соціальної дистанції 1,5 м.

Підсумкові матеріали:

Заборгованість із зарплат шахтарам в Україні досягла 2,3 млрд грн - Волинець

На державних шахтах вугільної промисловості України заборгованість із зарплати досягла 2 млрд 340 млн.

Про це повідомив голова Конфедерації вільних профспілок України Михайло Волинець під час круглого столу в Укрінформі на тему: «Захист трудових прав: підсумки року та перспективи 2022-го».

“На державних шахтах підприємств вугільної промисловості заборгованість із зарплати в країні досягла позначки 2 млрд 340 млн. А на 1 січня наступного року ця заборгованість досягне понад 2,5 млрд гривень. Зарплата не виплачується ще з 2014-15 років”, - сказав Волинець.

Він повідомив, що саме сьогодні шахтарі у Червонограді Львівської області відмовилися спуститися до шахти, протестуючи проти заборгованості із зарплати, яка досягла приблизно трьох місячних фондів оплати праці.

Виконавчий секретар Панєвропейської регіональної ради Міжнародної конфедерації профспілок PERC-ITUC Антон Леппік назвав багатомільйонні невиплати зарплат шахтарям "кримінальним злочином" з боку держави.

“Затримка заробітної плати – це грабіж не тільки з кишені конкретного трудящого, але й грабіж соціальних відрахувань, податків – це кримінальний злочин, і треба про це говорити. Не зрозуміло лише, що одні випадки грабежу караються, а грабіж заробітної плати чомусь не призводять до кримінального покарання”, - наголосив Леппік.

Захід відбувався з нагоди Міжнародного дня захисту прав людини, який щорічно відзначається у всьому світі 10 грудня. Профспілкові діячі обговорювали стан реалізації трудових та профспілкових прав в Україні, законодавчі ініціативи у сфері праці та можливості кращого захисту трудящих у 2022 році.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-