Оперативна та гуманітарна ситуація в Мелітополі
Організатори: Медіа Центр Україна — Укрінформ.
Спікер: Іван Федоров - міський голова Мелітополя.
Актуальні теми:
- діяльність партизанського руху в окупованому місті,
- оперативна та гуманітарна ситуація в Мелітополі,
- програма підтримки для мелітопольців, які виїхали з міста.
Формат заходу – офлайн (Зала 1).
Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 1) та в чаті трансляції на YouTube.
Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.
Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься перед заходом в агентстві.
Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/c/UkrinformTV
Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16
Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.
Підсумкові матеріали:
Загарбники намагаються заблокувати дистанційне навчання школярів - міський голова Мелітополя
Загарбники намагаються заблокувати українське дистанційне навчання та здійснюють хакерські атаки на сайти освіти Мелітополя, де у режимі онлайн навчаються школярі.
Про це в ефірі національного телемарафону повідомив міський голова Мелітополя Іван Федоров, передає кореспондент Укрінформу.
“Вони намагаються заблокувати дистанційне навчання, яке ми розпочали для наших дітей. Вони намагаються здійснити хакерські атаки на сервери та покласти нашу платформу, де 14 000 дітей навчаються онлайн щодня. Але їм це не вдається”, - сказав Федоров.
Він нагадав, що загарбники 5 шкіл міста використовують як військові бази і казарми.
“Там перебувають не вчителі і не навчальний процес йде, а військові бази рашистів та склади боєприпасів. Наприклад, 16 школа - там розміщені казарми. Наші партизани знищили одну таку базу”, - сказав міський голова.
Як повідомлялося, продовжують навчання онлайн за українськими освітніми програми понад 90% школярів Мелітополя.
Окупанти відмовились від псевдореферендуму у вересні - мер Мелітополя
Окупанти побачили, що менше 10% населення тимчасово окупованого Мелітополя згодні брати участь у псевдореферендумі, тому його проведення перенесено на кілька місяців.
Про це під час брифінгу в Медіа Центрі Україна - Укрінформ сказав міський голова Мелітополя Іван Федоров.
“Весь світ чув, що 11 вересня в “єдиний день голосування” рашисти будуть проводити фейковий референдум на території Запорізької, Херсонської, Луганської та Донецької областей. Цього не вдалося. Референдуму не буде”, - сказав Федоров.
Він нагадав, що окупанти намагалися провести його наприкінці серпня. Для цього було організовано поквартирне опитування, аби зрозуміти, яка підтримка російської федерації є з боку цивільного населення.
“Сьогодні вони чітко побачили, що є менше ніж 10%, які взагалі погодилися приймати участь в цьому фейковому референдумі... Сьогодні вони перенесли цей фейк (псевдореферендум - ред.) на кілька місяців”, - додав Федоров.
Як повідомлялось, в Мелітополі було знищено два штаби: перший - штаб “єдиної росії”, який проводив підготовку до фейкового референдуму і другий - штаб, який розміщувався в загальноосвітній школі. Також днями було знищено будівлі трьох колаборантів, які були учасниками виборчого процесу та керівниками фейкових структур, комунальних підприємств. Мова йде про директора Водоканалу, колишню квартальну, яку звільнили в 2020 році за проросійські погляди, та членкиню комісії.
російські військові вважають Мелітополь важливим логістичним центром - мер
Ворожа армія не готова вийти з тимчасово окупованого Мелітополя, адже вважає його важливим логістичним центром. Тож буде захищати його до останнього.
Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна - Укрінформ сказав міський голова Мелітополя Іван Федоров.
“Мелітополь окупанти обрали як одне з ключових міст. Причин кілька: перш за все, - Мелітополь історично є логістичним вузлом півдня України. Через місто проходить дві траси державного значення, велика залізнична розв'язка. Деокупація Мелітополя - це ключ до деокупації всього півдня України. Без деокупації Мелітополя - це неможливо. Для рашистів буде несподіванкою, коли наші ЗСУ підійдуть до Мелітополя і наші сили спротиву почнуть їх вижигати зсередини. Але бігти з нього вони не готові. Вони вважають Мелітополь для себе принциповим логістичним центром, який вони будуть захищати”, - сказав Федоров.
Міський голова також додав, що в цілому в Мелітополі та районі базуються тисячі одиниць техніки, десятки тисяч солдатів. Наразі їхня концентрація збільшена також в Василівському районі та Приморську.
“Вони є в тракторних бригадах, ховають техніку в ангарах, де раніше ховали сільгосппродукцію, але наші люди про все інформують”, - додав мер.
Що стосується колаборантів, то в Мелітополі силовими структурами за заявами української вдали порушено більше 15 карних справ проти колаборантів, їм вручено підозри (заочно). Під час досудового розслідування були зроблені санкції щодо накладання арешту на майно колаборантів.
Федоров запевнив, що буде викладено список всіх колаборантів. Це сотні людей, серед яких є і вчителі, які пішли на співпрацю, і головні бухгалтери, які працюють у ворога на комунальних підприємствах.
У школах Мелітополя солдати рф ходять по класах і "контролюють навчальний процес" - Федоров
У тимчасово окупованому Мелітополі військові рф обходять шкільні класи та не випускають дітей на вулицю на перервах.
Про це повідомив міський голова Мелітополя Іван Федоров на брифінгу в Медіацентрі Україна - Укрінформ.
“Сьогодні вранці нам повідомили, що російські військові обходять класи, що не випускають дітей зі школи навіть на перервах, і повністю контролюють навчальний процес. Діти часто чують лайку між вчителями та солдатами, а на кожній перерві чують лише гімн росії”, - сказав Федоров.
За його словами, це свідчить про те, що головним завдання загарбників є не навчання, а пропаганда.
Як зазначив Федоров, загарбники у Мелітополі заявили, що відкрили близько 15 шкіл, але фактично працює не більше 5-6-ти.
Водночас дистанційно навчається 14 000 мелітопольських школярів.
“Минулого (року - ред.) 1 вересня в Мелітополі у школах було 15 400 учнів. Тож сьогодні лише 10% (учнів - ред.) ми втратили. Окрема подяка нашим учителям і організаторам освіти, що вони змогли в таких складних умовах організувати навчальний процес”, - сказав міський голова.
Федоров додав, що кількість охочих навчатися дистанційно за українською програмою збільшується, а в школах на ТОТ спостерігається зворотна динаміка.
Як повідомлялося, раніше Федоров заявив, що загарбники намагаються зламати платформи для онлайн-навчання.
Відео:
Video:
Замовити фото натисніть тут - Фотобанк