Психічне здоров’я населення та психосоціальна підтримка під час надзвичайних ситуацій

Психічне здоров’я населення та психосоціальна підтримка під час надзвичайних ситуацій

Укрінформ
9 вересня, 13:30 -  брифінг на тему: «Відповідь на потреби населення у сфері психічного здоров’я під час надзвичайних ситуацій: чому це важливо та які заходи є ефективними?».

Організатори: Медіа Центр Україна — Укрінформ.

Спікер: Фамі Ханна – експерт штаб-квартири ВООЗ у Женеві, співголова Референтної групи із психічного здоров’я та психосоціальної підтримки.

Формат заходу – офлайн (Зала 1).

Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 1) та в чаті трансляції на YouTube.

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься перед заходом в агентстві.

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/c/UkrinformTV

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

ВООЗ обговорить у Копенгагені психічну допомогу українським біженцям з приймаючими країнами

Всесвітня організація охорони здоров'я через два тижні обговорить у Копенгагені з представниками Польщі, Чехії, Угорщини та інших країн питання співпраці щодо психічної допомоги українським біженцям.

Про це заявив експерт штаб-квартири ВООЗ у Женеві, співголова Референтної групи із психічного здоров'я та психосоціальної підтримки Фамі Ханна на брифінгу в Укрінформі в п’ятницю.

Він нагадав, що Україна ще у 2015 році доєдналася до проєкту ВООЗ з допомоги людям, які страждають від психічних розладів, а від початку повномасштабного вторгнення українська влада разом з Офісом першої леді у співпраці з міжнародними організаціями Національну програму психічного здоров’я українців.

«Після початку війни ми спільно розробили дорожню карту співпраці з Україною. Через два тижні ВООЗ у Копенгагені розгляне з представниками Польщі, Чехії, Угорщини та інших країн питання співпраці щодо (психічної – ред.) допомоги українським біженцям», - сказав Ханна.

Експерт відзначив, що ВООЗ від початку війни підтримує такі ініціативи, має відповідні ресурси і дотримується найкращих стандартів, які можуть бути застосовані в Україні. З метою покращення співпраці у цій сфері було створено координаційну групу з питань психічного здоров’я.

Як повідомлялося, перша леді України Олена Зеленська наприкінці травня ініціювала Національну програму психічного здоров’я та психосоціальної підтримки, яка має на меті допомогти громадянам подолати стрес, пов’язаний із війною, та наслідки пережитих травматичних подій, запобігти розвитку психічних розладів. Розробку та впровадження програми координує Міністерство охорони здоров’я України у тісній взаємодії з українськими та іноземними фахівцями. Ініціатива реалізується за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Понад 8,5 млн українців мають ризик психічних розладів через війну - ВООЗ

Потенційний ризик захворіти внаслідок війни на такі психічні розлади, як депресія і посттравматичний стрес, мають понад 8,5 млн українців.

Про це заявив експерт штаб-квартири ВООЗ у Женеві, співголова Референтної групи із психічного здоров'я та психосоціальної підтримки Фамі Ханна на брифінгу в Укрінформі у п’ятницю.

«У нас є певні оцінки щодо кількості населення, яке страждає під час війни та надзвичайних ситуацій, - це кожен п’ятий. Це означає, що сьогодні в Україні 8,5 млн людей потенційно перебувають під ризиком психічних розладів, таких як депресія, посттравматичний стрес», - сказав Ханна.

Він додав, що мешканці звільнених населених пунктів, які перебували під російською окупацією, належать у цьому сенсі до найвразливіших верств населення.

«У нас є фахівці, які готові допомогти таким людям. Вони повинні бути у пріоритеті», - зазначив експерт.

Як повідомлялося, перша леді України Олена Зеленська наприкінці травня ініціювала Національну програму психічного здоров’я та психосоціальної підтримки, яка має на меті допомогти громадянам подолати стрес, пов’язаний із війною, та наслідки пережитих травматичних подій, запобігти розвитку психічних розладів. Розробку та впровадження програми координує Міністерство охорони здоров’я у тісній взаємодії з українськими та іноземними фахівцями. Ініціатива реалізується за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Відео:

Video:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-