Ситуація в Миколаєві: підготовка до опалювального сезону, стан критичної інфраструктури, навчання
Організатори: Медіа Центр Україна — Укрінформ.
Спікер: Олександр Сєнкевич - міський голова Миколаєва (онлайн).
Ключові теми:
- загальна ситуація в місті;
- підготовка до опалювального сезону;
- стан критичної інфраструктури;
- навчання у місті.
Формат заходу – офлайн (Зала 1) + онлайн-включення.
Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 1) та в чаті трансляції на YouTube.
Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.
Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься перед заходом в агентстві.
Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/c/UkrinformTV
Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16
Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.
Підсумкові матеріали:
Опалення у Миколаєві планують запустити у плановому режимі - мер
Опалення у місті Миколаєві планують запустити у плановому режимі, приблизно з 1 листопада, наразі завершують підготовку.
Про це повідомив міський голова Олександр Сєнкевич на брифінгу в Медіацентрі Україна - Укрінформ 7 жовтня, передає кореспондент Укрінформу.
«Опалення у Миколаєві ми плануємо запустити у плановому режимі. Зараз завершуються гідравлічні випробування, продовжується заповнення систем водою. Усі 94 котельні готові до експлуатації», - сказав Сєнкевич.
Він також звернув увагу на те, що тепло подаватимуть навіть у ті будинки, де більшість мешканців виїхала. Адже, за його словами, якщо цього не робити, то квартири покриються пліснявою і відновити меблі та все інше майно після зими буде набагато дорожче.
«Маємо ще одну важливу проблему – вибиті вікна. На сьогодні у нас від численних бомбардувань постраждало півтори тисячі будинків. Тому зараз ми забиваємо вікна USB-плитами та плівкою. Намагатимемося впоратися до зими. Ставити скло немає сенсу через можливість повторних прильотів, та й воно дороге, у нас на це немає грошей», - сказав мер.
Ще одна серйозна проблема міста - питна вода. Наразі її немає в кранах, тому люди отримують її зі спеціальних водовозок. Але взимку вони не працюватимуть через низькі температури. «Тому зараз готуємо відкрити понад 100 точок роздачі питної води у закритих приміщеннях – це лікарні, школи тощо», - - зазначив очільник міста.
Як повідомлялося, у Миколаєві понад 50 відсотків води витікає в землю через постійні пориви й аварії в мережі. 12 квітня через перебитий водогін Дніпро-Миколаїв місто залишилося без централізованого водопостачання. Наразі його відновили, але у кранах тече виключно технічна вода, яка через свою солоність роз’їдає трубопроводи.
У бюджеті Миколаєва залишать доходи від ПДФО, який сплачують військовослужбовці - мер
У бюджеті Миколаєва на наступний рік залишать податок на доходи фізичних осіб (ПДФО), який сплачують військовослужбовці зі своєї зарплати.
Про це повідомив міський голова Олександр Сєнкевич на брифінгу в Медіацентрі Україна - Укрінформ 7 жовтня, передає кореспондент Укрінформу.
«З приводу питання щодо можливого позбавлення місцевих бюджетів ПДФО за військовослужбовців я доповідав у Мінфіні і на засіданні Асоціації міст України. На щастя, ми дійшли згоди, що позбавляти наше місто цього податку наразі є недоречно, бо тоді Миколаїв можна буде закривати як зону відчуження. Адже ми не зможемо заплатити ні за світло, ні за воду, ні за що. Тому в проєкті бюджету на 2023 рік цей податок залишать у місцевих бюджетах», - сказав Сєнкевич.
Але, за його словами, в тих містах, де сьогодні також зареєстровані військові з’єднання, але бізнес продовжує працювати, надлишок коштів буде вилучатися реверсною дотацією.
Мер також наголосив, що й до війни Миколаїв був одним із наймілітаризованіших міст України, і його бюджет також поповнювався за рахунок цього податку. А з початку війни тут закрилися всі найбільші підприємства - платники податків.
«Крім того, зараз у нас не працює ні середній, ні навіть малий бізнес. Фактично задіяний лише мікробізнес: кафешки, магазини, перукарні. На все місто площею 260 кв. км відкрито тільки чотири ресторани. Тому бюджет міста наповнюється, в основному, за рахунок ПДФО, який сплачують військовослужбовці. Інакше місто втратить можливість підтримувати власну життєдіяльність», - сказав мер.
Як повідомлялося, за 226 днів повномасштабної війни російські терористи не обстрілювали Миколаїв лише 35 днів.
Відео:
Video:
Замовити фото натисніть тут - Фотобанк