Надання послуг СЦ на деокупованих територіях
Організатори: Медіа Центр Україна — Укрінформ.
Спікер: Микола Рудик - начальник Головного сервісного центру МВС.
Актуальні теми:
- Надання послуг СЦ на деокупованих територіях.
- Обмін посвідчення водія онлайн через Електронний кабінет водія.
- Які зміни у законодавстві вже відбулись щодо посвідчення водія?
- Як отримати посвідчення водія вперше? Який алгоритм дій наразі для майбутніх водіїв.
Формат заходу – офлайн (Зала 1).
Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 1) та в чаті трансляції на YouTube.
Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.
Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься перед заходом в агентстві.
Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/c/UkrinformTV
Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16
Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.
Підсумкові матеріали:
В Україні функціонують 143 територіальні сервісні центри МВС
В Україні нині функціонують 143 територіальні сервісні центри Міністерства внутрішніх справ.
Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна - Укрінформ повідомив начальник Головного сервісного центру МВС Микола Рудик.
«Наразі в Україні функціонують 143 територіальні сервісні центри МВС. І наразі МВС та Головний сервісний центр активно працюють над вивченням попиту і наданням можливості нашим громадянам отримувати і замовляти ту чи іншу послугу за допомогою онлайн», - сказав він.
Начальник ГСЦ нагадав, що 4 жовтня вони поновили в Україні послугу із замовлення посвідчення водія за допомогою електронного кабінету водія.
За його словами, після того, як водій обирає зручне для нього місце отримання цього документа – або у будь-якому територіальному сервісному центрі, або за допомогою доставки Укрпоштою, працівники сервісних центрів упродовж 10 днів обробляють документи та доставляють це посвідчення водію.
«У перші дні (після поновлення цієї послуги – ред.) на нас обрушилася велика кількість замовлень. Скажімо так, за тиждень у нас було десь 1,5 тисячі замовлень - як доставкою додому, так і шляхом отримання його у територіальних сервісних центрах МВС. Наразі ми вже працюємо (з цим – ред.) майже 3 тижні, і я маю інформацію про те, що водіями було замовлено 3,5 тисячі послуг з обміну посвідчення водія», - заявив Рудик.
При цьому він додав, що отримати посвідчення водій може і самостійно. Ця послуга поширена по всій території України.
«За межами України ми (ці документи – ред.) не доставляємо. Там (за кордоном – ред.) ми співпрацюємо з ДП «Документ», і нині є можливість обміну посвідчення водія саме у Варшаві. Але ми постійно розширюємо географію надання наших послуг і у подальшому поступово презентуємо отримання цих послуг і в інших містах ЄС», - заявив він.
Мобільні сервісні центри МВС після звільнення Харківщини здійснили 25 виїздів – начальник ГСЦ
Мобільні сервісні центри Міністерства внутрішніх справ України після звільнення від росіян територій Харківської області здійснили там 25 виїздів.
Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна - Укрінформ поінформував начальник Головного сервісного центру МВС Микола Рудик.
«По Харківській області ми після деокупації вже здійснили 25 виїздів наших мобільних сервісних центрів. До їхнього складу входять наші працівники – адміністратори територіальних сервісних центрів у Харківській області, а також фахівці експертної служби МВС», - зазначив він.
Начальник ГСЦ МВС поінформував, що найчастіше у мобільних сервісних центрах поновлють документи - чи посвідчення водія, чи свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів, також здійнюється перереєстрація транспортних засобів.
«Щодо вартості послуг, які надаються нами у мобільних сервісних центрах, то вона не відрізняються від (вартості – ред.) тих послуг, які надаються у стаціонарних приміщеннях територіальних сервісних центрів. Загалом послуг за день ми зазвичай надаємо майже 25-35 – це по Харківській області», - зазначив Рудик.
За його словами, у середу їхній мобільний сервісний центр саме подорожує по Харківській області, 26 жовтня він направився до Ізюму.
Чиновник зазначив, що для того, щоб обміняти посвідчення водія у період воєнного часу, достатньо мати паспорт у вигляді книжечки, код ІПН або паспорт у вигляді ID-картки, а також документ щодо місця реєстрації (форма 13).
Серед способів, як громадянин може замовити і обміняти посвідчення водія, – це самостійний вибір зручного територіального сервісного центру на сайті ГСЦ по локації і попередній запис через електронну чергу, або фізичне звернення особи до будь-якого територіального сервісного центру і отримання там талончика е-черги.
«І упродовж мінімального часу будь-хто може обміняти посвідчення водія. Зокрема, вартість наразі обміну посвідчення водія – це до 300 грн. Щодо його доставки за допомогою національного оператора поштового зв’язку (Укрпошта – ред.) – це загальна вартість близько 600 грн», - заявив він.
Як повідомлялося, 30 серпня міністр внутрішніх справ Денис Монастирський представив нового керівника Головного сервісного центру МВС — Миколу Рудика.
На Харківщині працюють два мобільні сервісні центри МВС
У Харківській області нині надають послуги два мобільні сервісні центри Міністерства внутрішніх справ.
Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна - Укрінформ повідомив начальник Головного сервісного центру МВС Микола Рудик.
«Щодо мобільних сервісних центрів – по Харківській області наразі подорожує 2 мобільних сервісних центри», - сказав він.
Крім того, в регіоні функціонують 8 стаціонарних територіальних сервісних центрів: два - у Харкові, по одному – у Богодухові, Краснограді, Лозовій, Пісочині, Мерефі і у Чугуєві.
Також зараз триває облаштування нового приміщення сервісного центру у Балаклії, де великий попит на отримання відповідних послуг.
«І ми плануємо у подальшому – думаю, десь ближче до кінця листопада, вже відкрити там стаціонарне оновлене приміщення, зручне і комфортне для наших відвідувачів», - зазначив Рудик.
Водночас він констатував, що наразі неможливо поновити роботу центрів у Херсонській області. Найближчі до регіону сервісні центри МВС надають свої послуги у Миколаївській і Дніпропетровській областях.
При цьому він нагадав, що з 14 жовтня було відновлено роботу територіального сервісного центру МВС у Покровську на Донеччині.
«Саме на Покрову ми поновили роботу цього територіального сервісного центру у Донецькій області. Щоденно територіальний сервісний центр саме у Покровську надає вже близько 50 послуг всіх напрямків», - підкреслив Рудик.
Також, за його даними, працівники ГСЦ вивчають попит і можливість надання послуг і в інших куточках Донецької області.
«Але у той же час ми вивчаємо і безпекову складову. Якщо все добре – також плануємо, можливо, у листопаді, але у залежності від інформування ОВА, відкриття та поновлення інших територіальних сервісних центрів саме у Донецькій області», - сказав він.
У Чугуєві відновлений сервіс МВС видав майже 350 посвідчень водія
У Чугуєві Харківської області після того, як там майже місяць тому було поновлено роботу сервісного центру Міністерства внутрішніх справ України, було перереєстровано майже 180 транспортних засобів та видано майже 350 посвідчень водія людям.
Про це під час брифінгу у Медіа Центрі Україна - Укрінформ поінформував начальник Головного сервісного центру МВС України Микола Рудик.
«Що стосується Чугуєва, то роботу цього центру ми поновили майже місяць тому і, відповідно, поступово ми бачимо попит на всі види наших послуг. Те, що стосується цього населеного пункту, то ми вже видали майже 350 посвідчень водія і майже 180 транспортних засобів ми перереєстрували (там – ред.) за цей невеликий проміжок часу», - сказав він.
Чиновник уточнив, що у Чугуєві після звільнення цієї території від росіян, на щастя, саме приміщення територіального сервісного центру не було зруйновано, хоча і зазнало певних пошкоджень. Після проведення ремонтних робіт сервісний центр МВС поновив свою роботу саме у тому приміщенні, де він і знаходився раніше.
«Він знаходиться біля управління поліції у Чугуєві, там є певна безпека», - заявив Рудик.
Начальник ГСЦ МВС зазначив, що інше стаціонарне приміщення сервісного центру МВС, що знаходилося у Ізюмі, було знищено росіянами.
«На жаль, воно було зруйновано вщент. Я там був і бачив – і скажу, що майже все місто Ізюм було вщент зруйновано. І ми там можемо тільки мобільним сервісним центром надавати послуги», - зазначив Рудик.
Він уточнив, що на Харківщині на звільнених від російських загарбників територіях залишилася дуже невелика кількість населення, і кількість тих послуг, які ГСЦ МВС надає у Харківській області, відрізняється від кількості послуг, які надавалися або надаються на звільнених від рф територіях Київщини чи у інших регіонах України.
Як повідомлялося, 5 жовтня в Україні відновили послугу обміну посвідчення водія онлайн із доставкою через Укрпошту.
Із початку повномасштабної війни з рф у Києві поновили роботу всі 9 сервісних центрів МВС – Рудик
У столиці до початку повномасштабної війни з росією працювало 9 територіальних сервісних центрів Міністерства внутрішніх справ України, і, хоч одне з цих приміщень і було пошкоджено за цей період, наразі всі ці центри уже відновили свою роботу.
Про це під час брифінгу у Медіа Центрі Україна - Укрінформ поінформував начальник Головного сервісного центру МВС Микола Рудик.
«У Києві до початку (повномасштабної – ред.) війни працювало 9 територіальних сервісних центрів. Під час війни одне з приміщень зазнало певних пошкоджень. Але поступово роботу всіх цих 9 центрів у Києві було поновлено, і наразі всі вони працюють у звичайному режимі», - сказав Рудик.
Чиновник уточнив, що серед цих 9 сервісних центрів МВС 3 знаходяться на лівому березі Дніпра, 6 – на правому. У роботі цих центрів є лише певні коригування щодо графіка їхньої роботи, що, зокрема, пов’язано з графіком відключення електропостачання по Києву.
«Що стосується Київської області – то так само були ушкодження на Київщині наших приміщень територіальних сервісних центрів, але наразі всі вони вже поновили свою роботу. Зокрема, працює територіальний сервісний центр у Бучі, так само надають свої послуги і (інші ці центри – ред.) у інших куточках Київщини», - заявив він.
На Сумщині, за його словами, територіальні сервісні центри МВС не зазнали ушкоджень.
«Вони там працюють всі - навіть ті, які (знаходяться – ред.) майже за 7 кілометрів від лінії кордону з рашистами. Ми там були, - це мова йде про Глухів. На щастя, вони працюють і надають послуги», - зазначив він.
У свою чергу, у Чернігівській області до початку повномасштабної війни з рф і від її початку існувало і досі є 4 територіальні сервісні центри МВС, сказав начальник ГСЦ МВС.
«Усі приміщення цих територіальних сервісних центрів, на щастя, вціліли. Вони не отримали певних ушкоджень і наразі працюють», - уточнив Рудик.
Як повідомлялося, 22 вересня Рудик заявив, що українці, що перебувають у Варшаві, можуть обміняти свої водійські посвідчення.
Відео:
Video:
Замовити фото натисніть тут - Фотобанк