Поточна ситуація з електроенергією в Україні

Поточна ситуація з електроенергією в Україні

Укрінформ
4 травня, 13:00 - брифінг на тему: «Поточна ситуація з електроенергією в Україні».

Організатори: Медіацентр Україна — Укрінформ.

Спікер: Олександр Харченко - директор Центру досліджень енергетики.

Актуальні питання:

  • Відновлення об’єктів енергетичної інфраструктури.
  • Робота АЕС та експорт електроенергії.

Формат заходу – офлайн (Зала 1).

Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 1) та в чаті трансляції на YouTube.

Прохання прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься перед заходом в агентстві.

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTV

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. У разі демонстрації ролика в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform?fbclid=IwAR0st84A_-gZzdo-Yej3lg_laJJuJ1ImX1BcnOYGJ4BVfV0io9vdlyfFP3w

Підсумкові матеріали:

Експерт прогнозує дефіцит в енергосистемі у липні - серпні

У липні - серпні в енергосистемі може виникнути дефіцит електроенергії, через що Україна буде змушена збільшити імпорт енергоносіїв.

Про це повідомив директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко під час брифінгу в Медіацентрі Україна - Укрінформ.

«Я певен, що без дуже значних зусиль ми, швидше за все, не уникнемо відключень у другій половині липня і серпня. <...> під час паводка, коли Укргідроенерго великими гідростанціями мало змогу забезпечувати українців електрикою, атомні блоки не були виведені в ремонт. Судячи з цього, в ремонт вони підуть улітку», – сказав Харченко.

На думку експерта, це означає, що влітку буде відчутний дефіцит електроенергії, саме генерації, і покрити його можна буде імпортом, використавши всі доступні потужності, зокрема йдеться про 1 ГВт. Але в такій ситуації електрика буде дорогою, зауважив Харченко.

При цьому попередні розрахунки показують, що, можливо, і цього буде недостатньо, й Україні доведеться запускати ті енергоблоки, які можуть працювати тільки на газі.

«І тут вже постає інша серйозна проблема - накопичення газу на опалювальний сезон. Це складне питання, оскільки загальна оцінка додаткових обсягів газу для проходження літнього піку (споживання - ред.) становить близько 2 млрд кубометрів. Його (газ - ред.) треба десь купити, і треба транспортувати в Україну, тому що власного газу на ці обсяги в нас точно не вистачить», - додав Харченко.

Як повідомлялося, влітку НАЕК «Енергоатом» планує на понад два місяці вивести в плановий ремонт половину енергоблоків атомних електростанцій.

ЗАЕС окупанти перетворили на склад озброєнь і вибухівки - експерт

Практично в усіх турбінних залах Запорізької АЕС знаходиться вибухівка, росіяни перетворили станцію на склад озброєння.

Про це повідомив директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко під час брифінгу в Медіацентрі Україна-Укрінформ.

«Наскільки мені відомо, просто в публічному просторі прийшла така інформація, що тут в четвертому блоці в турбінних залах розмістили зброю і вибухівку. Але вона там є практично в усіх турбінних залах, десь вони розміщені раніше, кудись окупанти завозять тільки зараз. На жаль, фактично Запорізька станція зараз є складом озброєнь і вибухівки для російської армії», – сказав Харченко.

За його словами, єдиний шанс покращити ситуацію – це звільнення АЕС. Але Україні треба розуміти, що при відступі росіяни намагатимуться знищити все обладнання.

«Звісно, ми сподіваємось, що вони не намагатимуться знищити самі реактори, але є така гіпотеза, що буде намагання знищити все інше допоміжне обладнання. Тобто все, що не буде напряму загрожувати підривом реакторів чи якоюсь іншою аварією безпосередньо», – підкреслив директор Центру досліджень енергетики.

Харченко додав, що потрібен буде не один місяць для запуску станції в роботу.

«До звільнення станції треба вже зараз готуватися, потрібно буде проводити розмінування та величезну кількість швидких кроків, щоб забезпечити безпеку станції. На нас чекає величезна відбудова, тому що вони знищать все, що зможуть знищити», – резюмував Харченко.

Як повідомлялося, російські загарбники розмістили в приміщенні турбінного відділення 4-го енергоблоку Запорізької атомної електростанції військову техніку та вибухівку.

Відео: 

Video:

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-