Земельна реформа: друга річниця ринку землі

Земельна реформа: друга річниця ринку землі

Укрінформ
4 липня, 11:00 - пресконференція на тему: «Земельна реформа: друга річниця ринку землі».

Організатор: Міністерство аграрної політики та продовольства України.

Учасники: Денис Башлик - заступник міністра аграрної політики та продовольства України; Сергій Бут - голова Правління АТ "Прозоро.Продажі.".

Коротко. Прийнята у 2021 році земельна реформа дала можливість громадянам і бізнесу купувати та брати в оренду земельні ділянки на прозорих онлайн-аукціонах.

Учасники заходу розкажуть про те, чого вдалося досягти за два роки. Зупиняться на питанні, як працює земельна реформа та ринок землі під час війни. Поділяться напрацюваннями та окреслять напрямки роботи на наступний період.

Формат заходу – офлайн (Зала 2)

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTV

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. У разі демонстрації ролика в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform?fbclid=IwAR0st84A_-gZzdo-Yej3lg_laJJuJ1ImX1BcnOYGJ4BVfV0io9vdlyfFP3w

Підсумкові матеріали:

В Україні за два роки було продано 1% земель сільськогосподарського призначення

В Україні за два роки існування ринку землі з 1 липня 2021 року по 1 липня 2023 року було продано 1% земель сільськогосподарського призначення, які раніше були під мораторієм на продаж.

Про це розповів заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик під час пресконференції в ІА "Укрінформ".

"Так співпало, що кількість підмораторної землі складала 27,5 млн гектар. У нас на сьогодні за два роки перебування землі в обігу було продано-куплено всього 1% від всіх підмораторних земель", - сказав він.

Башлик зазначив, що за даними Мінагрополітики, в Україні за два роки існування ринку було укладено договори з купівлі-продажу або дарування 275 157 га землі сільськогосподарського призначення. Загалом на ринку вже укладено 85 247 договорів з купівлі-продажу або дарування с/г земельних ділянок.

Заступник міністра додав, що середня ціна за гектар в Україні становить 39 188 грн за га, при цьому у 2021 році вона становила 32 972 грн.

Як повідомляв Укрінформ, ринок землі в Україні офіційно стартував 1 липня 2021 року. До 2024 року купувати сільськогосподарську землю можуть тільки фізособи-громадяни України з обмеженням у 100 гектарів. Закон про ринок землі забороняє купувати землю іноземцям.

В Україні за І півріччя цього року вже укладено 18 215 угод купівлі-продажу на ринку землі

В Україні за перше півріччя 2023 року було укладено 18 215 угод купівлі-продажу земельних ділянок сільськогосподарського призначення.

Про це розповів заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик під час пресконференції в Укрінформі.

"Ми маємо уже 18 215 угод (купівлі-продажу на ринку землі-авт.) і ми розуміємо, що якщо динаміка збережеться - це буде непоганий показник", - сказав він.

Башлик зазначив, що у 2022 році було укладено 23 122 угоди купівлі продажу земельних ділянок сільськогосподарського призначення, при цьому ринок не працював майже 4 місяці після повномасштабного вторгнення РФ. Заступник міністра нагадав, що у 2021 році було укладено 27 696 угод.

За словами Башлика, цього року в Україні укладені угоди купівлі-продажу охоплюють 50 696 га земель сільськогосподарського призначення (у 2022 році - 69 242 га).

У січні-червні 2023 року у п'ятірку лідерів за кількістю угод на ринку землі увійшли: Хмельницька (2004 угоди), Сумська (1752 угоди), Вінницька (1653 угоди), Полтавська (1431 угода) та Дніпропетровська області (1257 угод).

За розміром площ, по яким було укладено угоди, у першому півріччі цього року у п'ятірку лідерів увійшли: Дніпропетровська (6 792 га), Полтавська (4 989 га), Кіровоградська (4 471 га), Хмельницька (4 198 га) та Харківська області (4 057 га).

Башлик додав, що Івано-Франківська область лідирує у І півріччі за рівнем цін на землю. У цьому регіоні 1 га землі сільськогосподарського призначення коштує в середньому 75 175 грн. Торік Івано-Франківщина також очолила рейтинг регіонів з найдорожчими земельними ділянками із середньою ціною 99 549 грн за гектар.

Як повідомляв Укрінформ, ринок землі в Україні офіційно стартував 1 липня 2021 року. До 2024 року купувати сільськогосподарську землю можуть тільки фізособи-громадяни України з обмеженням у 100 гектарів. Закон про ринок землі забороняє купувати землю іноземцям.

В Україні за рік дії програми єРобота було створено 2,5 тис. га нових садових насаджень

В Україні за рік після запуску урядової грантової програми єРобота з 1 липня 2022 року, у межах якої можна отримати грант на розвиток садівництва, виноградарства та тепличного господарства, було створено 2 500 га садових насаджень.

Про це розповів заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик під час пресконференції в Укрінформі.

"Якщо раніше в середньому в рік реєструвалось 1 100 га нових садів, то станом на сьогодні за рік (дії програми єРобота - авт.) вже було зареєстровано 2 500 га нових садів", - сказав він.

На думку Башлика, розвитку садівництва в Україні також сприяє ринок землі, який дозволяє інвесторам закладати нові сади не на орендованих землях, а на власних.

Як повідомлялося, проєкт єРобота був запроваджений урядом в липні 2022 року для надання підтримки бізнесу та стимулювання створення нових робочих місць. Він включає кілька грантових програм. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства.

Від початку 2023 року станом на 26 червня 78 агропідприємств отримали на розвиток садівництва, ягідництва, виноградарства і тепличного господарства 275 млн грн урядової грантової допомоги.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-