Робота «зернового коридору» та поточна ситуація в аграрній галузі
Організатори: Медіацентр Україна — Укрінформ.
Спікер: Денис Марчук - заступник голови Всеукраїнської агарної ради.
Формат заходу – офлайн (Зала 1).
Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 1) та в чаті трансляції на YouTube.
Прохання прибувати за пів години до заходу.
Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься перед заходом в агентстві.
Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTV, а також ютуб-каналі Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.youtube.com/@mediacenterukraine-ukrinfo5672/about, на фейсбук-сторінці Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.facebook.com/UkraineMediaCenter/, українською та англійською мовами.
Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.
Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. У разі демонстрації ролика в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.
Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform?fbclid=IwAR0st84A_-gZzdo-Yej3lg_laJJuJ1ImX1BcnOYGJ4BVfV0io9vdlyfFP3w
Підсумкові матеріали:
Робота "зернового коридору" фактично заблокована з кінця червня - експерт
Фактично робота "зернового коридору" заблокована з кінця червня 2023 року, відколи зупинена реєстрація суден на вхід у морські порти України.
Про це розповів заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук під час брифінгу у Медіацентрі Україна — Укрінформ.
"З кінця червня ми маємо де-факто зупинку роботи "коридору". Заблокована можливість реєстрації суден на вхід з Босфору на територію України", - сказав він.
Марчук зазначив, що з кінця червня в українських морпортах завантажують тільки ті судна, які пройшли реєстрацію до цього.
Експерт додав, що наразі тривають переговори про продовження роботи "зернового коридору" після 18 липня 2023 року. Проте на думку Марчука, повноцінно "коридор" не працюватиме ні в липні, ні в серпні.
За словами заступника голови ВАР, дія "зернової угоди" буде продовжена, навіть якщо Росія заявить про свій вихід з неї. Марчук розповів, що у Туреччині заявляють про готовність застосовувати військово-морські сили для охорони суден, що прямуватимуть "коридором". Крім цього, український уряд вже виділив 20 млрд грн на страхування ризиків для суден, що перевозитимуть українську агропродукцію у межах "зернової угоди".
Як повідомляв Укрінформ, Україна, Організація Об’єднаних Націй і Туреччина 18 березня 2023 року домовились про продовження «Ініціативи з безпечного транспортування агропродукції через Чорне море». Дія угоди була продовжена на 120 днів, проте росіяни заявляли, що угода діятиме до 18 травня 2023 року.
Віцепрем’єр-міністр з відновлення – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков 17 травня повідомив, що угода діятиме до 18 липня 2023 року.
Ціни на міжнародних ринках продовольства впали на майже 24% завдяки українському експорту - експерт
Ціни на міжнародних ринках продовольства впали на майже 24% після того, як Україна відновила експорт збіжжя торік.
Про це розповів заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук під час брифінгу у Медіацентрі Україна - Укрінформ.
"Від моменту (відновлення - авт.) експорту з території України фактично ціни в світі опустились на 24%. Це стало можливим за рахунок українського збіжжя. Якщо вчасно не буде надходити українська продовольча група товарів на міжнародні ринки, слід очікувати здорожчання продуктів харчування", - сказав Марчук.
Він зазначив, що перебої з експортом української агропродукції матимуть особливо негативний вплив на країни Африки, Близького Сходу та Азії, які є основними споживачами продовольства з України.
"Занепокоєння ООН є не безпідставними, тому що затримка з логістикою і неможливість вчасно доставити продукцію будуть породжувати нові виклики, пов'язані з голодом у цих країнах", - наголосив експерт.
Як повідомлялося, за даними Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО), у червні 2023 року середнє значення індексу світових продовольчих цін становило 122,3 пункту, що на 23,4% менше, ніж у березні 2022 року, коли був зафіксований найвищий рівень цін у світі.
Відео:
Video:
Замовити фото натисніть тут - Фотобанк