«ТурБОТа про ВПО»: як чат-бот допоміг ВПО

«ТурБОТа про ВПО»: як чат-бот допоміг ВПО

Укрінформ
27 липня,14:30 - презентація результатів роботи чат-бота «ТурБОТа про ВПО».

Організатори: Кримськотатарський Ресурсний Центр спільно з Державною службою України з етнополітики і свободи совісті.

Спікери: Ескендер Барієв – голова Правління Кримськотатарського Ресурсного Центру, член Меджлісу кримськотатрського народу; Ігор Лоссовський – заступник голови ДЕСС; Анатолій Стельмах – заступник міністра з реінтеграції тимчасово окупованих територій; Тетяна Подворняк – менеджерка з комунікацій Кримськотатарського Ресурсного Центру.

Чому це цікаво?

Кримськотатарський Ресурсний Центр (КРЦ) у квітні 2023 року запустив застосунок «ТурБОТа про ВПО» у Телеграмі, який містить інформацію для внутрішньо переміщених осіб, зокрема, з числа корінних народів та національних меншин України.

Цей помічник надає таку інформацію:

  • Як отримати статус ВПО?
  • Де знайти житло?
  • Як знайти культові споруди?
  • Як влаштуватися на нову роботу?
  • Як отримати гуманітарну допомогу?
  • Як знайти магазини з урахування особливих потреб? (халял, кашерна, вегетаріанська)
  • «ТурБОТою» скористувалося понад 9 000 осіб, але що буде далі?

Під час заходу спікери розкажуть про результати роботи застосунку, перспективи розширення його географії, проблеми ВПО, зокрема, з числа корінних народів та національних меншин.

Формат заходу – офлайн (Зала 2) + онлайн-включення.

Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 2).

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ: ctrc@ctrcenter.org

Акредитація триватиме до 14:00 27 липня  2023 р., для підтвердження необхідно вказати ім’я, прізвище, назву видання.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/c/UkrinformTV . Також трансляція буде доступна на сторінці Кримськотатарського Ресурсного Центру у Facebook: https://www.facebook.com/ctrcenter

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос. 

Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform?fbclid=IwAR0st84A_-gZzdo-Yej3lg_laJJuJ1ImX1BcnOYGJ4BVfV0io9vdlyfFP3w

Підсумкові матеріали:

Понад 9 тис. людей скористалися чат-ботом "ТурБОТа про ВПО" з моменту його запуску – ініціатори

Понад 9 тис. людей уже скористалися запущеним у квітні 2023 року Кримськотатарським ресурсним центром (КРЦ) застосунком «ТурБОТа про ВПО» у Телеграмі, який містить інформацію для внутрішньо переміщених осіб, зокрема, з-поміж корінних народів та національних меншин України.

Про це на пресконференції в Укрінформі повідомила менеджерка з комунікацій КРЦ Тетяна Подворняк.

«Цей чат-бот користується популярністю. Він актуальний попри те, що вже другий рік йде повномасштабна війна, а загалом з 2014 року триває війна із Російською Федерацією, люди потребують допомоги. Наразі ми продовжуємо працювати та підтримуємо діяльність боту», - сказала Подворняк.

За її словами, застосунок «ТурБОТа про ВПО» може роз’яснити процедуру отримання статусу ВПО, підказати, де знайти житло, об’єкти соціальної інфраструктури, культові споруди, як влаштуватися на нову роботу чи отримати гуманітарну допомогу, де можна знайти магазини з урахування особливих потреб (халял, кашерна, вегетаріанська їжа). Є тут також опитувальник щодо порушення прав окупантами.

«Хочемо підкреслити, що навіть після закінчення повномасштабної війни цей бот буде актуальним. Ми його позиціонуємо не лише як бот для ВПО, а й як бот для туристів. Тут є базові потреби кожної людини», - додала Подворняк.

Як наголосив голова правління КРЦ, член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв, загалом чат-ботом можуть користуватися усі громадяни України, а не лише представники корінних народів і національних меншин. «До нас також зверталися люди, які звільнялися з місць несвободи. Вони опинилися там ще до початку окупації Криму. Ми намагаємося їм надавати у першу чергу юридичну допомогу, щоб вони змогли отримати паспорт, бо виходять вони тільки з довідкою. Бувають випадки, коли паспорт залишився у місцях, які під окупацією. Допомагаємо, щоб вони могли отримати документ та адаптуватися у соціумі. Кожен громадянин для нас важливий», - додав він.

Спочатку чат-бот був розроблений для чотирьох міст: Києва, Львова, Івано-Франківська та Чернівців. Надалі планується збільшувати кількість населених пунктів, де він працюватиме. «Є попит на розширення цього проєкту на інші регіони України. Є такі плани. Бо ці чотири міста у рамках нашого пілотного проєкту показали, що це потрібно робити. Наприклад, до нас звернулися з Білої Церкви та кажуть, що самі зберуть інформацію, нададуть її, аби тільки зробити так, щоб це місто також було в нашому чат-боті. Були звернення від представників місцевих адміністрацій. Бачимо, що дійсно є потреба, і це підштовхує нас до дії», - додав Барієв.

На думку заступника міністра з реінтеграції тимчасово окупованих територій Анатолія Стельмаха, було б добре, якби цей чат-бот поширювався не тільки на території України. «Адже ми будемо повертати своїх людей. Хотів би ще звернутися до ініціаторів щодо покращення чат-боту. Зараз гостро стоїть для ВПО проблема пошуку роботи. Ці люди хочуть працювати, а з іншого боку є роботодавці, які готові надавати місця не лише переселенцям, а й вразливим категоріям громадян України. Якби ви подумали над тим, як звести ці дві категорії, аби у вашому чат-боті з'явився розділ «Робота»…, було б добре. Ми (Мінреінтеграції - ред.) у межах своєї компетенції обіцяємо допомогти», - сказав він.

Заступник голови Державної служби України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) Ігор Лоссовський упевнений у тому, що чат-бот "ТурБОТа про ВПО" є дуже ефективним. «Він зручний та легкий для користування пересічними громадянами, громадянами різних культур. Він потрібний. Як було сказано, 9 тисяч людей вже скористалися цим продуктом. Дуже добре те, що КРЦ думає над тим, як продовжити цю роботу, як розширити бот», - сказав він.

Як повідомлялося, 2 травня ДЕСС та Кримськотатарський ресурсний центр в Укрінформі презентували чат-бот «ТурБОТа про ВПО». Тоді голова правління КРЦ, член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв наголошував на тому, що чат-бот створений для внутрішньо переміщених осіб, з урахуванням їхньої етнічної та релігійної ідентичності. Їм з самого початку там надають юридичну допомогу, контакти, адреси культурних центрів, ЦНАПів та багато іншої інформації.

Відео: 

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-