Перспективи діяльності районних рад

Перспективи діяльності районних рад

Укрінформ
10 серпня, 11:00 -  круглий стіл на тему: «Діалоги про перспективи діяльності районних рад».

Організатор: Українська асоціація районних та обласних рад.

До участі запрошені: Анатолій Ткачук - директор з питань науки та розвитку ГО "Інститут громадянського суспільства"; Василь Куйбіда - громадський діяч та науковець; Ігор Коліушко - голова правління Центру політико-правових реформ; Яніна Казюк - експертка з публічних фінансівкерівники районних рад, представники громад, ЦОВВ, парламентарії, експерти та науковці.

Модератор: Андрій Куликов - журналіст та медіаексперт.

Коротко: Учасники заходу обговорять стан та результати реформи децентралізації, її нормативне забезпечення й подальший розвиток. Також будуть презентовані актуальні повноваження, які можуть здійснювати районні ради.

Формат заходу – офлайн (Зала 2) + онлайн-включення.

Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 2).

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com.

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTV.

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом.  Під час демонстрації ролика в ході прямого ефіру необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform?fbclid=IwAR0st84A_-gZzdo-Yej3lg_laJJuJ1ImX1BcnOYGJ4BVfV0io9vdlyfFP3w.

Підсумкові матеріали:

Уже зараз потрібно готувати нормативно-правову базу для розвитку місцевого самоврядування - експерт

Потрібно готувати нормативно-правову базу для розвитку місцевого самоврядування сьогодні на завтра так, як це зроблено в багатьох країнах Європейського Союзу.

Про це в Укрінформі під час круглого столу на тему: «Діалоги про перспективи діяльності районних рад» сказав президент Української асоціації районних та обласних рад Сергій Чернов.

“Не може бути європейська країна без розвиненого місцевого самоврядування. Ми не бачимо майбутнього європейської країни, якщо побудуємо жорстку вертикаль влади і скажемо, що це необхідно для війни. Так, для війни такі рішення потрібні, але законодавством ми повинні готувати нормативно-правову базу сьогодні на завтра, щоб це було самодостатнє місцеве самоврядування. Так, як це зроблено в багатьох країнах Європейського Союзу, які сьогодні є демократичними, де є верховенство права та повага до людини”, - сказав Чернов.

Він наголосив, що ми повинні зробити все, щоб цеглини майбутнього нашої європейської держави були міцними, щоб вони були правильно зорієнтовані на європейські цінності.

За його словами, реформа децентралізації ще не завершена.

“Реформа децентралізації - це реформи і субрегіонального, і регіонального рівня. Безумовно, всі послуги повинні бути наближені до людини відповідно до того, де вона проживає. Але і територіальна організація влади, і послуги, які надаються на районному та обласному рівнях, повинні бути чітко зрозумілі людині - хто їх надає, як їх надає. Вони повинні бути якісні”, - підкреслив Чернов.

Як повідомлялося, 17 липня 2020 року Верховна Рада України ухвалила постанову № 3650 «Про утворення та ліквідацію районів». Згідно з документом, тепер в Україні 136 районів. Старі 490 районів парламент ліквідував.

Експерт розповів про проблеми функціонування районів України

Райони потрібні для розміщення територіальних органів, центральних органів виконавчої влади та інших державних органів, але впорядкування всіх органів відповідно до нового районного поділу ще не завершене.

Про це в Укрінформі під час круглого столу на тему: «Діалоги про перспективи діяльності районних рад» розповів голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко.

“Реформа районів правильна. Те, що вона відбулася, це досягнення нашої країни, але є й проблеми. Райони потрібні для розміщення територіальних органів, центральних органів виконавчої влади та інших державних органів. Чи ми завершили впорядкування всіх органів відповідно до нового районного поділу? Як на мене, ще не завершили. Багато тут дійсно зроблено. Окремі органи зробили, але ще далеко не все”, - сказав Коліушко.

Він зазначив, що також райони потрібні для розміщення органу виконавчої влади загальної компетенції, тобто місцевих державних адміністрацій, які мають здійснювати нагляд і представництво державної влади. За його словами, ми до сих пір не маємо закону про місцеві державні адміністрації в новій редакції відповідно до тих завдань і цілей, які ставилися реформою.

Крім того, Коліушко зауважив, що так і немає відповіді на концепцію - чим має займатися районна рада, якщо вона існує.

“Є багато різних варіантів, але дискусії і ухвалення рішень, відповідно, внесення змін в законодавство поки не відбулося. Тому природно, що районні ради виглядають певною аномалією в наших сьогоднішніх реаліях розподілу повноважень, руху фінансів тощо”, - підкреслив голова правління Центру політико-правових реформ.

На його переконання, при самому реформуванні районів допущено багато помилок.

“Наприклад, створили Верховинський район на 30 тисяч населення. В багатьох випадках гіпертрофовано роздули райони довкола обласних центрів, і тепер це породжує проблеми керованості тієї території. Ми не всюди раціонально встановили межі районів”, - підсумував Коліушко.

Як повідомлялося, 17 липня 2020 року Верховна Рада України ухвалила постанову № 3650 «Про утворення та ліквідацію районів». Згідно з документом, тепер в Україні 136 районів. Старі 490 районів парламент ліквідував.

Великі міста, включені в райони, створюють проблему у розподілі повноважень - експерт

Великі міста, які включили в райони, створюють проблему у розподілі повноважень, адже вони дуже великі і у більшості випадків просто домінують.

Про це заявив представник Асоціації міст України Володимир Мягкоход під час круглого столу на тему: "Діалоги про перспективи діяльності районних рад" в Укрінформі.

“Великі міста, які включили в райони, створюють проблему у розподілі повноважень. Треба вирішувати питання цих міст і вирішувати питання агломерації навколо них. Тому що велика кількість цих міст притягує до себе навколишні громади. Багато цих міст не вписується зі своїм представництвом в районні ради. Вони дуже великі і у більшості випадків просто домінують”, - сказав Мягкоход.

Він зазначив, що якщо ми вирішимо питання з великими містам, тоді побачимо, які повноваження доцільно перерозподілити на районний рівень.

Як повідомляв Укрінформ, Міністерство відновлення провело перше засідання Координаційної ради щодо регіональної політики та реформи децентралізації, де презентувало міжнародним партнерам плани з підтримки громад.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-