Презентація Програми «Грант від EU4Business для мікробізнесу»
Організатор: Міністерство фінансів України.
Спікери: Валерій Майборода - заступник виконавчого директора ФРП, модератор; Ірина Губарець - координаторка проєктів у секторі конкуренції та економічної співпраці Представництва ЄС в Україні; Андрій Ремізов - директор державної установи "Офіс з розвитку підприємництва та експорту"; Юрій Драганчук - заступник міністра фінансів України з питань європейської інтеграції; Олексій Соболев - заступник міністра економіки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації; Андрій Ремізов - директор Офісу з розвитку підприємництва та експорту; Хаген Еттнер - директор програми EU4Business (онлайн); Катерина Кривошей - керівниця компонента грантових програм для МСП у програмі EU4Business, GIZ (онлайн); Андрій Гапон - виконавчий директор ФРП; Наталя Буткова-Вітвіцька - членкиня правління Ощадбанку; Ашот Абраамян - голова правління Банку (Львів); Оксана Куцоконь - керівник напрямку масового бізнесу Приватбанку.
Теми до обговорення:
- Презентація умов Програми мікрогрантів.
- Фінансова співпраця між Урядами України та Німеччини для підтримки відновлення МСП в умовах війни.
- Розвиток мікропідприємництва завдяки урядовій програмі єРобота та надання грантів
- малому бізнесу.
- Програми підтримки та відновлення бізнесу від ДІЯ.
- Програми GIZ з підтримки малого бізнесу в умовах війни в Україні.
- Участь у грантових конкурсах від міжнародних та національних донорських організацій.
- Вплив Програми мікрогрантів на відновлення діяльності мікробізнесу в Україні.
- Роль та функції банків в реалізації Програми мікрогрантів.
- Процедура фінансування мікропідприємців за Програмою мікрогрантів.
- Автоматизація процесів в рамках Програми мікрогрантів.
Коротко. Під час заходу спікери презентують Програму «Грант від EU4Business для мікробізнесу» з відновлення господарської діяльності суб’єктів мікропідприємництва, що фінансується Урядом Німеччини та Європейським Союзом у межах спільної ініціативи «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП в Україні» через німецьку урядову компанію GIZ. Також вони анонсують початок проведення першого конкурсу з відбору 250 мікропідприємців, які отримають мікрогранти у розмірі до 4 000 євро для відновлення своєї діяльності.
Формат заходу – офлайн (Зала 2) + онлайн-включення.
Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 2).
Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.
Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com.
Акредитація триватиме до 15:30 8 серпня 2023 р., для підтвердження необхідно вказати ім’я, прізвище, назву видання.
Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/c/UkrinformTV
Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.
Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform?fbclid=IwAR0st84A_-gZzdo-Yej3lg_laJJuJ1ImX1BcnOYGJ4BVfV0io9vdlyfFP3w
Підсумкові матеріали:
Грант для мікробізнесу від EU4Business свідчить про надійну підтримку України - Мінфін
За фінансової підтримки ЄС та Уряду Німеччини стартувала ще одна хвиля надання грантів загалом на 3 млн євро від EU4Business для мікропідприємництва.
Про це під час презентації в Укрінформі Програми “Грант від EU4Business для мікробізнесу” сказав заступник міністра фінансів України Юрій Драганчук.
За його словами, головна мета грантової допомоги – підтримати відновлення підприємницької діяльності на територіях України, що найбільше постраждали від бойових дій та були окуповані, а також посилити стійкість мікробізнесу в інших регіонах України під час війни.
“Відновлення активності бізнесу, його прагнення до успіху попри війну – важливі чинники нашої фінансової стабільності та подальшого відновлення. Гранти від EU4Business для мікробізнесу – чергове свідчення надійної підтримки України та українців нашими міжнародними партнерами – Європейським Союзом та Урядом Німеччини. Мінфін продовжує активно залучати, у тому числі через Фонд розвитку підприємництва, нові програми та проєкти з фінансової підтримки малого бізнесу”, – зазначив Драганчук
Заступник виконавчого директора ФРП Валерій Майборода деталізував, що грантову підтримку одержать 750 підприємців з різних регіонів України. Кожен із них отримає 4 тис. євро (у гривневому еквіваленті) для фінансування заходів з відновлення.
"Це може бути і придбання обладнання, і виплати заробітної плати, і закупівля сировини. Тобто все те, що допоможе бізнесу відновитись і розпочати свою діяльність на деокупованих та постраждалих регіонах", - сказав Майборода.
Гранти буде надано у межах 3 конкурсів.
"Ми стартуємо з першим конкурсом, що спрямований на постраждалі регіони. Це Чернігівська, Сумська, Харківська, Запорізька, Дніпропетровська, Миколаївська, тобто ті області, які межують із лінією фронту. Конкурс відбуватиметься з 8 по 21 серпня для 250 підприємців. Результати будуть відомі десь за два тижні після його завершення", - розповів Майборода.
Наступний конкурс буде спрямований на підприємців з деокупованих регіонів, він відбудеться з 22 серпня по 4 вересня. Третій конкурс буде для всіх підприємців України - з 5 вересня по 18 вересня.
Щоб взяти участь у програмі, підприємцю необхідно заповнити заявку на порталі "Дія". Необхідно правильно вказати інформацію про показники діяльності підприємства до війни та після повномасштабного вторгнення, а також визначити чіткі напрями використання коштів мікрогранту, які не можуть змінюватись під час подальшого фінансування. Після того, як інформація буде внесена підприємцем на порталі "Дія", вона потрапить до банків, які мають перевірити ділову репутацію підприємця, його кредитну історію та пов'язаних юридичних осіб. Участь у програмі беруть Ощадбанк, ПриватБанк та Банк Львів.
До Програми можуть долучитися мікропідпрємства, які мають до 9 працівників та річний дохід до 2 млн євро, працюють за видами економічної діяльності, визначеними програмою мікрогрантів, починаючи з 1 лютого 2021 року або раніше, мають позитивну кредитну історію, не мають заборгованості перед бюджетом України, не отримували міжнародну технічну допомогу, починаючи з 1 лютого 2022 року.
Як повідомляв Укрінформ, Міністерство фінансів України у червні залучило 3 млрд дол. США грантів та пільгового фінансування від міжнародних партнерів.
Відео:
Замовити фото натисніть тут - Фотобанк