Ситуація в Чорному морі й атаки на російські кораблі

Ситуація в Чорному морі й атаки на російські кораблі

Укрінформ
7 серпня, 14:00 - брифінг на тему: «Ситуація в Чорному морі й атаки на російські кораблі».

Організатори: Ukraine Media Center — Ukrinform.

Спікер: Дмитро Плетенчук - речник Військово-морських сил ЗСУ (онлайн).

Теми до обговорення:

  • Поточна ситуація в Чорному та Азовському морях.
  • Ворожі обстріли українських портів.
  • Атаки на російські кораблі.

Формат заходу – офлайн (Зала 1) + онлайн-включення.

Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 1) та в чаті трансляції на YouTube.

Прохання прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься перед заходом в агентстві.

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTVа також ютуб-каналі Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.youtube.com/@mediacenterukraine-ukrinfo5672/aboutна фейсбук-сторінці Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.facebook.com/UkraineMediaCenter/українською та англійською мовами.

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. У разі демонстрації ролика в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform?fbclid=IwAR0st84A_-gZzdo-Yej3lg_laJJuJ1ImX1BcnOYGJ4BVfV0io9vdlyfFP3w.

Підсумкові матеріали:    

У Керченській протоці перебуває 14 російських катерів та кораблів, ракетоносіїв у Чорному морі немає – речник ВМС ЗСУ

У Керченській протоці російські прикордонники збільшили кількість катерів та кораблів до 14, ракетоносіїв в Чорному морі немає.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна-Укрінформ повідомив речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук, коментуючи ситуацію в Чорному морі.

«Слід відзначити збільшення активності саме російських прикордонників. Якщо ми зазвичай спостерігали у районі Керченської протоки роботу від 1 до 3 кораблів, то зараз їх збільшено до 14 і зараз в морі перебуває 7 катерів прикордонної служби та 7 кораблів. Тобто вони намагаються робити все для того, щоб заблокувати і забезпечити безпеку, як вони вважають, Керченської протоки. Що стосується ситуації в морі, зараз бачимо деяке зменшення – 4 одиниці в морі, ще одна одиниця в Азовському і жодного носія (крилатих ракет – ред.) не спостерігаємо», - наголосив Плетенчук.

Він нагадав, що всі кораблі, які перебувають у Керченській протоці, знаходяться там в порушення прибережного попередження щодо небезпеки судноплавства, яке було видано Україною ще 20 липня.

«Як наслідок, ви бачили інцидент, який стався з великим десантним кораблем «Оленегорский горняк», і ми вважаємо, що це якраз наслідок порушення цього прибережного попередження. Так само хочу нагадати, що ВМС заявляють про свою непричетність до цього інциденту», - зазначив речник.

Відповідаючи на питання щодо ракетної небезпеки, він відзначив, що з моря такої загрози наразі немає, водночас на суходолі тимчасово окупованої території АР Крим є платформи таких носіїв ракет, як «Бал» та «Бастіон».

Плетенчук також зауважив, що Росія тримає свої кораблі подалі від порту в Севастополі.

«Непривітним став порт Севастополь для Чорноморського флоту. Тримаються вони в принципі трохи подалі у північно-східній частині Чорного моря. А загалом є дві бази Чорноморського флоту – це Севастополь та Новоросійськ», - нагадав речник.

Відповідаючи на питання, чи зможе російський корабель «Оленегорський горняк» повернутися в місце базування, відзначив, що це навряд чи можливо.

«Такої впевненості, що він повернеться в місце базування, яким для нього є Північний флот, у нас вже немає», - зазначив речник. Він нагадав, що корабель серед інших був заведений в акваторію Чорного моря перед початком повномасштабного вторгнення для здійснення десантної операції на південне узбережжя України. Разом з тим, завдяки ефективній роботі ВМС ЗСУ, великі десантні кораблі Російська Федерація наразі використовує в якості поромної переправи через Керченську протоку.

Як повідомлялось, у бухті Новоросійська надводний дрон пошкодив великий десантний корабель "Оленегорский горняк", де перебувало близько 100 осіб екіпажу. 5 серпня представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов заявив, що з технічної точки зору найближчим часом відновити великий десантний корабель "Оленегорский горняк" для росіян буде проблематично.

 Відео:

Video:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-