Повільна смерть у неволі: презентація списку бранців Кремля, яких не лікує Росія
Організатори: Медіацентр Україна – Укрінформ
Учасники: Вікторія Нестеренко - керівниця проєктів Центру прав людини ZMINA; Ігор Котелянець - голова Об'єднання родичів політв'язнів Кремля; Лутфіє Зудієва - кримська правозахисниця та журналістка (онлайн); Ірина Сєдова - експертка Кримської правозахисної групи; Лілія Сулейманова - дружина політв’язня Амета Сулейманова, який має серцеве захворювання та інші серйозні хвороби (онлайн).
Чому це важливо?
У лютому 2023 року у російській неволі померло двоє кримських політв’язнів – Джеміль Гафаров і Костянтин Ширінг. Це сталось через те, що окупаційна влада не переймається станом здоров’я політв’язнів. Наразі відомо про щонайменше 180 кримських політв’язнів, серед яких кілька десятків мають хронічні захворювання, інвалідність або є літніми людьми. Багато з них отримали тривалі строки ув’язнення, їм не надають медичну допомогу. Ці люди мають ризик не вийти на свободу і померти.
Під час заходу правозахисники презентують список політв’язнів, які потерпають від ненадання медичної допомоги, а також озвучать потенційні шляхи розв'язання цієї проблеми.
Формат заходу – офлайн (Зала 1) + онлайн - включення.
Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 1) та в чаті трансляції на YouTube.
Прохання прибувати за пів години до заходу.
Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься перед заходом в агентстві.
Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTV, а також ютуб-каналі Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.youtube.com/@mediacenterukraine-ukrinfo5672/about, на фейсбук-сторінці Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.facebook.com/UkraineMediaCenter/, українською та англійською мовами.
Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.
Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. У разі демонстрації ролика в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.
Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform?fbclid=IwAR0st84A_-gZzdo-Yej3lg_laJJuJ1ImX1BcnOYGJ4BVfV0io9vdlyfFP3w.
Підсумкові матеріали:
Україні потрібен механізм надання допомоги звільненим цивільним політвʼязням - правозахисник
Україні потрібно якнайшвидше розробити механізм надання допомоги звільненим з російського полону цивільним політв'язням.
Про це заявив голова Об'єднання родичів політв'язнів Кремля Ігор Котелянець під час пресконференції "Повільна смерть у неволі: презентація списку бранців Кремля, яких не лікує Росія” під час брифінгу в Медіацентрі Україна-Укрінформ.
"У листопаді минулого року набув чинності закон про соціальну та правову підтримку полонених політв'язнів та людей, які пережили полон. Документом передбачена безкоштовна медична та психологічна реабілітація. Але люди, якщо вони завтра повернуться, не зможуть цим скористатися. Бо уряд не затвердив порядок надання цих послуг. Механізму отримання цих послуг не існує. Ці питання ми адресуємо і Міністерству реінтеграції, і Міністерству охорони здоров'я", - сказав він.
Котелянець пояснив, що на сьогодні МОЗ у відповідній частині закону керується вже існуючою постановою, яка регулює механізм надання допомоги людям з інвалідністю.
"Але справа в тому, що люди, які пережили ув'язнення і тортури, не завжди мають інвалідність, що передбачено постановою. Тому потрібно якомога скоріше забезпечити новий механізм надання допомоги", - додав він.
Правозахисник поінформував, що у лютому 2023 року у російській неволі померли двоє кримських політв’язнів - Джеміль Гафаров і Костянтин Ширінг. Це сталося через те, що окупаційна влада не переймається станом здоров’я політв’язнів.
Наразі відомо про щонайменше 180 кримських політв’язнів, серед яких кілька десятків мають хронічні захворювання, інвалідність або є літніми людьми. Багато з них отримали тривалі строки ув’язнення, їм не надають медичну допомогу. Ці люди ризикують не вийти на свободу і померти, наголосив він.
Як повідомляв Укрінформ із посиланням на постійну представницю Президента України в АР Крим Тамілу Ташеву, здоров'я 26 кримських політв'язнів нині у критичному стані.
Відео:
Video: