Поводження з полоненими військовослужбовцями країни-агресора в Україні

Поводження з полоненими військовослужбовцями країни-агресора в Україні

Укрінформ
18 серпня, 10:00 -  брифінг на тему: «Поводження з полоненими військовослужбовцями країни-агресора в Україні».

Організатори: Медіацентр Україна – Укрінформ.

Учасники: Андрій Юсов - ГУР МО; Петро Яценко - Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими; Віталій Матвієнко - речник проєкту «Хочу жить».

Теми для обговорення:

  •  Як Україна утримує військовополонених? 
  •  Чи є шанс для військовослужбовця рф потрапити у полон вдруге? 
  • Свідчення про воєнні злочини росіян;
  • Як працює державна програма здачі військовослужбовців рф у полон «Хочу жить»? 

Формат заходу – офлайн (Зала 1) 

Журналісти зможуть поставити запитання офлайн та в чаті трансляції на YouTube.

Прохання прибувати за пів години до заходу.

Форма для реєстрації: https://forms.gle/QVJE54pwEWMhZw32A

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTV, а також  ютуб-каналі Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.youtube.com/@mediacenterukraine-ukrinfo5672/about, на фейсбук-сторінці  Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.facebook.com/UkraineMediaCenter/.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. У разі демонстрації ролика в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform?fbclid=IwAR0st84A_-gZzdo-Yej3lg_laJJuJ1ImX1BcnOYGJ4BVfV0io9vdlyfFP3w.

Підсумкові матеріали:

У РФ щомісяця мобілізують близько 20 тисяч осіб - представник ГУР

У Росії триває повноцінна мобілізаційна кампанія, щомісяця у її межах залучають близько 20 тисяч осіб.

Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов на брифінгу у Медіацентрі Україна – Укрінформ.

«Щодня і щомісяця ці заходи тривають, і щомісяця близько 20 тисяч осіб мобілізуються. Нещодавно мер Москви Собянін назвав цікаву цифру - 45 тисяч москвичів, які начебто перебувають на фронті. Перед цим ця цифра була 35 тисяч. Це означає, що мер зізнався, що за декілька місяців лише 10 тисяч москвичів додатково мобілізували. В різний спосіб, різними методами, але ця кампанія триває», - наголосив Юсов.

За його словами, йдеться саме про примусову мобілізацію, водночас дітей чиновників та олігархів вона не зачіпає. Переважно мобілізують тих, хто нещодавно отримав російський паспорт. «Це показник критеріїв отримання російського паспорта, що створює потенційну загрозу. З високою ймовірністю людина буде схоплена і виправлена на війну», - зазначив представник ГУР.

Він також наголосив, що для російських вояків єдиний спосіб зберегти життя - добровільно здатись у полон.

«Здача у полон є гарантією безпеки, життя і гідності. Бо це означає відмову від виконання злочинних наказів», - заявив Юсов.

Як повідомлялося, за даними розвідки, у Кремлі планують мобілізувати на війну в Україні кілька сотень тисяч людей.

Представник ГУР щодо обмінів: Найближчим часом очікуються добрі новини

За час повномасштабної війни відбулося 48 обмінів полоненими, триває робота над організацією наступних.

Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міноборони Андрій Юсов на брифінгу у Медіацентрі Україна – Укрінформ.

«Станом на зараз уже відбулось 48 обмінів, 2598 полонених захисників і захисниць, а також цивільних повернуто з російського полону. Робота над наступними триває. Ми чекаємо, що найближчим часом будуть добрі новини для родин наших захисників», - сказав Юсов.

Він також зазначив, що серед російських військовополонених є особи, які висловили бажання перейти на бік України. «Такі випадки є», - сказав представник ГУР.

Юсов не назвав кількості цих полонених, але зауважив, що серед них є представники як молодшого, так і старшого офіцерського складу.

Своєю чергою речник проєкту «Хочу жить» Віталій Матвієнко зауважив, що більшість із тих, хто здається у полон, становлять рядові. «Але є і вдосталь офіцерів. Здаються і по одному, і групами, і разом з офіцерами, і зброєю», - сказав він.

Як повідомлялося, “Хочу жить" - державний проєкт, покликаний допомогти військовослужбовцям з РФ безпечно здатися в полон.

У ГУР допускають обміни на російських політв’язнів: "Україна готова піти на це"

Україна готова обмінювати громадян РФ, які утримуються в українських в'язницях, на цивільних осіб, які виступили проти війни й отримали вироки в Росії.

Про це сказав представник Головного управління розвідки Міноборони Андрій Юсов на брифінгу у Медіацентрі Україна – Укрінформ.

"Ми можемо говорити про обмін російських політв’язнів. Україна готова піти на це. Попри те, що більшість російського суспільства зазомбоване пропагандою і підтримує геноцид українців, є громадяни, які не побоялись і виступили проти війни, отримали реальні "драконівські" вироки і сидять у в’язницях. І оскільки ми європейська демократична країна, нашим обов’язком є допомогти цим людям і нагадати всім, що йдеться і про терор усередині самої РФ", - сказав Юсов.

За його словами, таких людей "ми готові повертати".

Водночас він наголосив, що пріоритет залишається за визволенням військовополонених.

"Військовополонених (на російських політв'язнів - ред.) ніхто міняти не буде. Але умовних медведчуків різних штибів і громадян РФ, які утримуються у нас у тюрмах, і кількість їх чимала, - ми можемо про це (обмін - ред.) говорити", - сказав Юсов.

Як повідомлялося, колишній народний депутат від ОПЗЖ Віктор Медведчук обвинувачується у державній зраді, сприянні терористичній організації та розграбуванні національних цінностей.

Україна у вересні 2022 року обміняла Медведчука на полонених захисників “Азовсталі”.

Цивільних дуже важко повертати з полону РФ – Юсов

Надзвичайно важко повертати цивільних з полону, бо РФ не дотримується жодних міжнародних конвенцій і гуманітарного права .

Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міноборони Андрій Юсов на брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

«Те, що робить РФ – вона не визнає ані права українців цивільних, ані права України як нації. Тобто геноцид не передбачає в їхньому розумінні ставлення з точки зору права. На якій підставі опинились українці з Бучі, Гостомеля, Херсона на території РФ? Сама Росія не може досі вигадати зрозумілих і прийнятних відповідей. Тобто це абсолютна і неприпустима практика з точки зору гуманітарного права. Вони навіть пояснити її досі не можуть», - зазначив Юсов.

Проте, за його словами, повернення відбуваються, але роботи дуже багато.

Як повідомлялось, станом на сьогодні, вже відбулося 48 обмінів, 2598 полонених захисників і захисниць, а також цивільних повернуто з російського полону. Робота в цьому напрямку триває.

За рік проєкт «Хочу жить» отримав понад 22 тисячі звернень — речник проєкту

За рік проєкт «Хочу жить» отримав понад 22 тисячі звернень.

Про це повідомив речник проєкту Віталій Матвієнко на брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

"Державний проєкт «Хочу жить» працює з вересня 2022 року і дуже ефективно. Головне завдання — зберегти життя військовослужбовців РФ, які не бажають воювати на території України і проти України, не бажають виконувати злочинні накази путінського режиму, а також осіб, яких примусово мобілізують і відправляють на війну в Україну. За рік існування проєкту ми отримали понад 22 тисячі звернень, відвідування сайту — 46,2 млн, більшість — з території РФ", - сказав він.

Лідерами з відвідування є Москва, Санкт-Петербург, Краснодарський край, додав Матвієнко. Він повідомив, що на проєкті працюють 10 операторів, які щодня опрацьовують від 70 до 100 звернень.

За його словами, Роскомнадзор постійно намагається блокувати ресурси сайту, але він працює, і росіяни можуть ознайомитись з умовами проєкту. "А саме: ті, хто добровільно здаються в полон, мають низку переваг, зокрема можливість бути обміняним або залишитися в полоні до кінця війни, можливість просити прихистку в Україні або деяких країнах Європи. Крім того, умови перебування в таборі більш ніж комфортні. На початку роботи проєкту багато росіян не вірили, що таке можливо. З часом вони стали більш обізнані з цим, і коли телефонують зараз, то навіть висловлюють повагу щодо того, наскільки Україна відрізняється від Росії, наскільки різні народи і ставлення до людей абсолютно різне", — зазначив речник проєкту «Хочу жить».

Матвієнко анонсував нову ініціативу на базі проєкту для громадян РФ. Вона покликана підтримати громадян Росії, які не підтримують путінський режим, висловлюють свою позицію проти війни або на підтримку України, а російська диктатура намагається ув'язнити їх.

У рамках проєкту «Хочу жить» планується допомагати таким репресованим громадянам РФ в різний спосіб, навіть розглядається звільнення такого репресованого в обмін на колаборантів, які перебувають на території України, чи ув’язнених. Ця ініціатива планується окремо від обмінів полоненими.

Як повідомлялося, у ГУР допускають обміни на російських політв’язнів. Представник Головного управління розвідки Міноборони Андрій Юсов заявив, що Україна готова піти на це -" обмінювати умовних медведчуків різних штибів і громадян РФ (не військових - ред.), які утримуються у нас у тюрмах".

Відео:

Video:

 Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-