Деокупація Криму і захист прав громади кримських українців

Деокупація Криму і захист прав громади кримських українців

Укрінформ
28 серпня, 11:00 - круглий стіл на тему: "Деокупація Криму і захист прав громади кримських українців".

Організатор: Укрінформ (Головна редакція «Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки»), Крайова Рада Українців Криму, Науково-дослідний інститут українознавства.

Спікери: Андрій Антоненко - Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки; Андрій Іванець - представник Крайової Ради Українців Криму; Андрій Щекун - головний редактор газети «Кримська світлиця»; Володимир Ляшенко - виконавчий директор ГО «Союз вимушених переселенців», адвокат; Олександр Левченко -  радник КРУК, посол України в Хорватії та Боснії Герцеговині у 2010–2017 рр.; Тиміш Мартиненко - Кушлянський - член Комісії з питань найменувань при Київському міському голові; Богдан Червак - перший заступник голови Державного комітету телебачення і радіомовлення України; Ірина Краснодемська - завідувачка відділу історико-правових і теоретико-методологічних проблем українознавства НДІ українознавства; Леонід Чупрій - доктор політичних наук, професор кафедри соціології та політології НАУ; Петро Вольвач - голова Кримської філії НТШ, академік УЕАН; Микола Семена - заслужений журналіст України; Дарина Підгорна - юристка Регіонального центру прав людини; Віктор Єленський -голова Державної служби з питань етнополітики та свободи совісті; Марія Суляліна - голова правління ГО «ЦГС «Альменда»; Михайло Ратушний - голова Української Всесвітньої Координаційної Ради; Ірина Сєдова - експерт Кримської правозахисної групи;Таміла Ташева - постійний представник Президента України в АРК; Денис Чистіков - заступник постійного представника Президента України в АРК.

Теми для обговорення:

  • Деокупація Криму як політичний та політико-правовий імператив.
  • Порушення прав української громади Криму в окупації.
  • Механізми захисту та відновлення прав кримчан.
  • Презентація доповіді «Сім причин звільнити Крим. Деокупація і реінтеграція АР Крим і Севастополя є категоричним імперативом для української нації та має стати ним для цивілізованої частини людства».

Формат заходу – офлайн (Зала 2) + онлайн - включення.

Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 2).

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ: pressa@mil.gov.ua або за телефоном  067 43 071 81.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTV

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Під час демонстрації ролика в ході прямого ефіру необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform?fbclid=IwAR0st84A_-gZzdo-Yej3lg_laJJuJ1ImX1BcnOYGJ4BVfV0io9vdlyfFP3w.

Підсумкові матеріали:     

Після деокупації Криму потрібна буде велика армія юристів для фіксування злочинів — експерт

Після деокупації Криму Україні потрібна буде велика армія юристів для фіксування злочинів і їх роботу вже зараз мають організувати державні органи влади.

На цьому наголосив головний редактор газети «Кримська світлиця» Андрій Щекун під час круглого столу "Деокупація Криму і захист прав громади кримських українців" в Укрінформі.

«Потрібна армія юристів, грамотно підготовлених на сьогодні в державній політиці України, які повинні будуть фактично першими після ЗСУ заходити (в Крим) і документувати ті злочини, і тих очевидців, які хочуть дати свідчення», - сказав він.

Щекун наголосив, що майже за 10 років окупації в Криму відбулося багато злочинів та порушень прав громадян. Тому «юридична складова - це дуже важлива робота, яку вже сьогодні мають організовувати державні органи влади», додав він.

Відбулася презентація аналітичної доповіді «Сім причин звільнити Крим»

Презентовано аналітичну доповідь «Сім причин звільнити Крим». Її автор - кримський історик, представник Крайової Ради Українців Криму Андрій Іванець.

Ця подія відбулася під час круглого столу "Деокупація Криму і захист прав громади кримських українців" в Укрінформі.

"Українці і світ мають розуміти важливість відновлення Україною контролю за своїми кордонами станом на 1991 рік, вміти аргументовано довести потребу в цьому тим, хто сумнівається, та дати відсіч тим, хто на догоду Кремлю чи у власних цілях спекулює на цій важливій і складній темі", - підкреслив автор.

Іванець зазначив, що більшість українців усвідомлює потребу звільнити Крим, але не всі можуть чітко сформулювати причини цього. Серед головних причин звільнити Крим, за його словами, є відновлення прав громадян, прав корінного кримськотатарського народу, захист прав громади українців Криму, захист культурної спадщини України в Криму, а також економічна та воєнна безпека України і відновлення міжнародного права.

Окупація Криму триває з 20 лютого 2014 року. Вона стала частиною російської збройної агресії проти України.

Відео: 

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-