Міжнародний день зниклих безвісти: чим і як живуть їх родини

Міжнародний день зниклих безвісти: чим і як живуть їх родини

Укрінформ
30 серпня, 10:30 -  пресконференція на тему: «Міжнародний день зниклих безвісти: чим і як живуть родини зниклих безвісти в Україні під час війни».

Організатори: Коаліція «Україна. П’ята ранку», Ukraine Media Center — Ukrinform.

Спікери: Альона Луньова - директорка з адвокації Центру прав людини ZMINA, представниця секретаріату Коаліції «Україна. П’ята ранку»; Олена Бєлячкова - координаторка груп родин полонених Медійної ініціативи за права людини; Марина Липовецька - керівниця «Служби розшуку дітей» ВГО «Магнолія»; Олена Добича - голова ГО «ПОЛІГОН 56»; Олеся Ауліна - голова ГО «Об’єднані морем».

Теми до обговорення:

  • З якими проблемами стикаються родини осіб, зниклих безвісти за особливих обставин: які шляхи їх вирішення?
  • Що стоїть на заваді ефективній взаємодії рідних зниклих безвісти з державними структурами, які займаються зниклими безвісти?

Чому це важливо?

Щороку 30 серпня світ відзначає Міжнародний день зниклих безвісти. На початок травня 2023 року близько 23 тисячі українців внесено до Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин. Серед них — військовослужбовці, цивільні, діти.

Захід відбувається в рамках співпраці з Міністерством закордонних справ Нідерландів.

Контактна особа: Олена Задорожна, комунікаційна менеджерка Коаліції «Україна. П’ята ранку», coalition5am@gmail.com, +380979155445.

Формат заходу – офлайн (Зала 1).

Журналісти зможуть поставити запитання офлайн та в чаті трансляції на YouTube.

Прохання прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься перед заходом в агентстві.

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTVа також ютуб-каналі Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.youtube.com/@mediacenterukraine-ukrinfo5672/aboutна фейсбук-сторінці Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.facebook.com/UkraineMediaCenter/українською та англійською мовами.

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. У разі демонстрації ролика в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform?fbclid=IwAR0st84A_-gZzdo-Yej3lg_laJJuJ1ImX1BcnOYGJ4BVfV0io9vdlyfFP3w

Підсумкові матеріали:

Правозахисники виступають проти ліквідації Офісу уповноваженого з питань зниклих безвісти

Ліквідація Офісу уповноваженого з питань зниклих безвісти та розподілення його функцій між різними відомствами може призвести до хаосу та уникнення відповідальності.

Таку думку висловили представники правозахисних організацій під час пресконференції в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

"Ми занепокоєні тим, що посада, яка мала відповідати за координацію з близькими, рідними зниклих осіб, що ця посада може бути ліквідована. Тут дуже важливо говорити, що будь-яке розпорошення повноважень цієї посадової особи між іншими відомствами мусить бути виваженим та обґрунтованим, і ми маємо розуміти, як в подальшому родичі зможуть комунікувати цю тему, зможуть комунікувати з державою щодо тих питань, які виникають", – сказала директорка з адвокації Центру прав людини ZMINA, представниця секретаріату коаліції "Україна. П’ята ранку" Альона Луньова.

Голова ГО "Об’єднані морем" Олеся Ауліна зазначила, що розподілення функцій щодо пошуку зниклих безвісти між різними відомствами призведе до хаосу та уникнення відповідальності.

"Нас будуть просто відсилати з кабінету в кабінет, перекидуючи ці обов'язки на іншу структуру. Немає оцього одного алгоритму дій. На жаль, на сьогоднішній день ми його не побачили, нам його не пояснили. Яка відповідальна особа буде з нами комунікувати так само, як комунікував Офіс Олега Котенка? І коли вже буде ця особа, то чи є в цієї особи досвід такої роботи, наскільки ефективною буде ця робота?" – зазначила вона.

Координаторка груп родин полонених Медійної ініціативи за права людини Олена Бєлячкова зауважила, що сама посада уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, передбачена законом України, і для її ліквідації мають бути внесені зміни до закону та перерозподілені повноваження.

"І саме цей закон визначає повноваження уповноваженого. Зрозуміло, що перерозподіливши уповноваження і залишивши тільки якусь частину, то ця частина передбачена законом...Тому якщо говорити про повну ліквідацію, то це може бути лише у випадку, якщо будуть внесені зміни до закону", – підкреслила вона.

Раніше уповноважений Офісу з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, Олег Котенко у коментарі ЗМІ підтвердив, що уряд схвалив рішення про ліквідацію Офісу. Згодом у Мінреінтеграції заперечили цю інформацію.

Відео:

Video:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-