Поточна ситуація на Півдні України

Поточна ситуація на Півдні України

Укрінформ
15 вересня, 12.00 - брифінг на тему: «Поточна ситуація на Півдні України».

Організатори: Медіацентр Україна – Укрінформ.

Спікер: Наталя Гуменюк - начальник об’єднаного координаційного пресцентру сил оборони Півдня України (онлайн).

Формат заходу – офлайн (Зала 1) + онлайн включення.

Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 1) та в чаті трансляції на YouTube.

Прохання прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься перед заходом в агентстві.

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTV, а також  ютуб-каналі Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.youtube.com/@mediacenterukraine-ukrinfo5672/about, на фейсбук-сторінці  Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.facebook.com/UkraineMediaCenter/

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. У разі демонстрації ролика в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform?fbclid=IwAR0st84A_-gZzdo-Yej3lg_laJJuJ1ImX1BcnOYGJ4BVfV0io9vdlyfFP3w.

Підсумкові матеріали:

РФ збільшила кількість кораблів та катерів в Чорному морі до 20, серед них носій «Калібрів» – Гуменюк

Наразі на бойовому чергуванні в Чорному морі перебуває 20 ворожих кораблів та катерів, серед яких є один носій «Калібрів».

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна-Укрінформ зазначила керівник об’єднаного пресцентру Оперативного командування "Південь" Наталія Гуменюк, коментуючи поточну ситуацію в Чорному морі.

«Ситуація в Чорному морі залишається досить стабільною, хоча сьогодні ми спостерігаємо досить нетипове за останній час розгортання корабельного угруповання – 20 кораблів та катерів виведено в акваторію Чорного моря. Це і бойові кораблі, і судна забезпечення, і судна й кораблі, катери прикордонної служби, тобто ворог максимально намагається залишити пункти базування і маневрувати на відкритому просторі, оскільки досить суттєво непокоїться через можливість ураження в замкнутому просторі», - повідомила Гуменюк.

За її словами, серед них один ракетоносій, який не пройшов випробувань.

«Це той самий «Циклон», який вони презентували як новинку, але він не пройшов випробувань, офіційних заключень про його боєздатність немає, тим не менше ми не можемо нехтувати тим, що він є ракетоносієм. Передбачено тактико-технічними характеристиками спорядження його 8 «Калібрами», і розуміючи стан, в якому зараз перебуває ворог, можемо припустити, що вони здатні застосовувати неперевірений корабель в бойовому сенсі», - наголосила керівник об’єднаного пресцентру.

Як повідомляв Укрінформ, станом на ранок 15 вересня в Чорному морі перебувало 16 ворожих кораблів, в Азовському – 1.

Рух ворожої техніки та вантажів через Керченський міст суттєво уповільнений та ускладнений – Гуменюк

Залізничне та автомобільне сполучення через Керченський міст повністю не припинене, однак після ушкодження мосту перекидання ворогом техніки та особового складу суттєво уповільнено та ускладнено.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна-Укрінформ зазначила керівник об’єднаного пресцентру Оперативного командування "Південь" Наталія Гуменюк.

«Воно (сполучення - ред.) здійснюється за спеціальним графіком, дуже виважено, дуже обережно, оскільки потужності самого мосту як технічної конструкції суттєво підірвані і не можуть використовуватись, він не може використовуватись в повноцінному режимі. Саме тому його постійно ставлять, як я називаю, на «режим провітрювання» - то закривають, то відкривають, і дуже багато заходів навколо проводиться щодо його захисту і ремонту. Повноцінного автомобільного сполучення там також немає, він працює в реверсному режимі дуже обережно, ретельно проводяться заходи контролю перед тим, як заїжджає будь-яка автівка на міст», - повідомила Гуменюк.

За її словами, заходи контролю окупантів уповільнюють режим функціонування мосту, тому він не може повноцінно використовувати свої потужності.

«Вони змушені зараз використовувати альтернативні способи – це поромна переправа і в тому числі за допомогою великих десантних кораблів намагаються перевозити вантажі, але й тут природа проти, море на нашому боці, воно потужно штормить. Зараз такий період, що дуже рідко видається погода, яка сприяє таким перевезенням. Тому можна підсумувати, що логістика ворога уповільнена, не відповідає вимогам бойової роботи і в зв’язку з цим вони мають досить суттєві складнощі», - наголосила Гуменюк.

Вона підтвердила, що ворог намагається максимально використовувати саме суходольні шляхи, однак партизанський рух та вогневий контроль Сил оборони також ускладнюють логістичні можливості ворога.

Як повідомлялося, у Росії заявили, що 1 вересня була здійснена чергова атака морським безпілотником на Кримський міст. Російські окупанти часто перекривають рух мостом через Керченську протоку, оскільки конструкція ненадійна і не витримує навантаження.

Відео:

Video:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-