Адвокаційна кампанія з респіраторної підтримки населення «ДИХАТИ»

Адвокаційна кампанія з респіраторної підтримки населення «ДИХАТИ»

Укрінформ
17 жовтня, 12:00 - пресконференція на тему: «Адвокаційна кампанія з респіраторної підтримки населення «ДИХАТИ».

Організатори: Медіацентр Україна – Укрінформ.

Учасники: Віталій Свічинський - керівник програми «RAZOM Health» благодійного фонду «Разом для України»; Дмитро Луфер - експерт у сфері охорони здоровʼя, координатор адвокаційної кампанії «ДИХАТИ»; Світлана Соловйова - лікар-педіатр, експертка адвокаційної кампанії «ДИХАТИ» з наукових питань та міжнародного досвіду; Андій Мечев - лікар, експерт адвокаційної кампанії «ДИХАТИ» з організаційних питань та міжнародного досвіду.

Теми до обговорення: 

  • Мета і задачі адвокаційної кампанії з респіраторної підтримки населення «ДИХАТИ».
  • Досвід багатьох країн світу, де функціонує система респіраторної підтримки та домашньої вентиляції легень.
  • Можливість запровадження посади респіраторних терапевтів в Україні.
  • Можливість забезпечення пацієнтів дихальним обладнанням для домашнього використання за рахунок держав.
  • Можливість залучення іноземних інвестицій та донорських ресурсів для запровадження системи респіраторної підтримки населення в Україні.
  • Подальші кроки адвокаційної кампанії «ДИХАТИ».

Формат заходу – офлайн (Зала 1).

Журналісти зможуть поставити запитання офлайн та в чаті трансляції на YouTube.

Прохання прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься перед заходом в агентстві.

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Захід транслюватиметься на ютуб-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTV, а також ютуб-каналі Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.youtube.com/@mediacenterukraine-ukrinfo5672/about, на фейсбук-сторінці Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.facebook.com/UkraineMediaCenter/

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. У разі демонстрації ролика в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform?fbclid=IwAR0st84A_-gZzdo-Yej3lg_laJJuJ1ImX1BcnOYGJ4BVfV0io9vdlyfFP3w

Підсумкові матеріали:

В Україні запустили адвокаційну кампанію з респіраторної підтримки населення

В Україні запустили адвокаційну кампанію «Дихати», щоб привернути увагу до респіраторної підтримки населення.

Про це повідомив експерт у сфері охорони здоровʼя, координатор адвокаційної кампанії «Дихати» Дмитро Луфер під час пресконференції в Медіацентрі Україна-Укрінформ.

"Основна наша мета, щоб в країні з'явилася на державному рівні сама підтримка респіраторної системи. Це включає в себе фінансування з державного рівня. Але одними грошима тут не обмежується історія, бо ми розуміємо, що у нас зараз немає системи надання обладнання людям. Бо це питання видачі обладнання додому, на якихось умовах, його підтримки та налаштування. А це потребує спеціалістів, їхньої підготовки і мережі", - сказав Луфер.

За його словами, в Україні наразі немає статистики щодо кількості пацієнтів, які потребують такого обладнання.

"Тому коли ми говоримо про адвокацію, то перш за все це про привернення уваги до того, що така проблема існує. Що це насправді катастрофічні витрати для людей, які з такою проблемою зіткнулись. Але навіть якщо у цих людей є гроші, або вони їх знаходять через благодійні організації, то відсутність системи в принципі зводить нанівець навіть зібрані кошти, і часто люди, навіть зібравши їх, не можуть забезпечити своїм родичам адекватну підтримку", - сказав координатор кампанії.

Він зазначив, що Україні потрібно перейняти міжнародний досвід та практики, щоб надавати хворим респіраторну підтримку.

Лікар-педіатр, експертка адвокаційної кампанії «Дихати» з наукових питань та міжнародного досвіду Світлана Соловйова зауважила, що респіраторної підтримки потребують пацієнти з хронічними обструктивними захворюваннями легень, з нервово-м'язовими захворюваннями, з травмами хребта, з синдромом обструктивного апное.

За її словами, необхідно вибудувати систему навчання спеціалістів, які зможуть надавати респіраторну підтримку.

Головна ціль кампанії - створення та запуск комплексної системи респіраторної підтримки (включно з домашньою вентиляцією) в Україні та покращення доступу пацієнтів до домашнього респіраторного обладнання.

Як повідомлялося, українські медики-онкологи пройдуть стажування в провідних американських центрах із клінічних інновацій та лікування онкологічних захворювань.

Відео:

Video:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-