Бізнес і територіальні громади

Бізнес і територіальні громади

Укрінформ
31 жовтня, 11:00 - засідання платформи «Сільський розвиток: земельні відносини» у формі офлайн/онлайн-вебінару на тему: «Бізнес і територіальні громади».

Організатори: Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування «Асоціація об’єднаних територіальних громад», Програма «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE).

До участі запрошені: голови громад, заступники голів громад, старости, землевпорядники, керівники структурних підрозділів ОМС з питань сільського та економічного розвитку, місцеві фермери та підприємці.

Модератори: Роман Корінець - директор НАСДСУ; Тетяна Нужда - експертка секторальної платформи «Сільський розвиток: земельні відносини» Всеукраїнської Асоціації ОТГ.

Коротко:  Мета заходу - стимулювання розвитку локального підприємництва у сільських громадах.

Довідково. Захід проводиться Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Асоціація об’єднаних територіальних громад» в рамках реалізації Стратегії адвокації 2021-2025 ВАОТГ на базі Платформи «Сільський розвиток: земельні відносини» за підтримки Програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE).

Формат заходу – офлайн (Зала 2)+ онлайн-включення.

Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 2).

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTV.

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Під час демонстрації ролика в ході прямого ефіру необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform?fbclid=IwAR0st84A_-gZzdo-Yej3lg_laJJuJ1ImX1BcnOYGJ4BVfV0io9vdlyfFP3w.

Підсумкові матеріали:

Експерти наголошують на необхідності стимулювати розвиток локального підприємництва у сільських громадах

Розвиток локального підприємництва в українських сільських громадах необхідно стимулювати вже зараз, не очікуючи завершення розв'язаної Росією війни.

Про це йшлося на засіданні платформи «Сільський розвиток: земельні відносини» на тему: «Бізнес і територіальні громади», організованому в Укрінформі Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Асоціація об’єднаних територіальних громад» та Програмою «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE).

“Це питання важливе у часи, коли ми повинні думати не лише про виживання, а й про розвиток, адже ворога не перемогти без розвитку. Ми говоримо про те, що є три загальні тенденції у місцевому самоврядуванні України: поступальний розвиток, локалізація місцевої економіки та “зелений” перехід”, - сказав т.в.о. голови платформи «Сільський розвиток: земельні відносини», голова Сергіївської ОТГ Полтавської області Ігор Лідовий.

Директор Національної асоціації сільськогосподарських дорадчих служб України Роман Корінець представив результати опитування громад, проведеного у вересні-жовтні Всеукраїнською асоціацією ОТГ та НАСДСУ. Участь у ньому взяли 113 осіб зі 110 громад. “На жаль, мушу сказати, що картина поки що не дуже позитивна. Більшість опитаних заявила, що або не знають, скільки в громаді сімейних фермерських господарств, або вказали, що їх зовсім небагато”, - поінформував він.

За словами Корінця, учасники вважають, що нині потрібна ефективна державна політика підтримки розвитку малого фермерства, державні та регіональні програми розвитку, фінанси, спрощене оподаткування, сприяння в експорті, підтримка розвитку інфраструктури, викуп с/г продукції в аграріїв за економічно обґрунтованими цінами, допомога у зберіганні врожаю, зменшення цін на пальне, добрива та гербіциди. Також, на переконання респондентів, варто відшкодовувати фермерам вартість сільськогосподарської техніки, необхідно прозоре земельне законодавство, квотування виробництва та реалізації продуктів ФГ.

Якщо ж говорити про сільськогосподарську кооперацію, то її, як вважають учасники дослідження, нині стримує війна, нестабільність законодавства, відсутність держпідтримки, недостатні фінансові ресурси, необізнаність та небажання керівників ФГ об'єднувати кооперативи, а також недовіра мешканців до кооперативного руху, розповів голова НАСДСУ.

Респондентам також ставили запитання й стосовно індустріальних парків. Вони запропонували спростити процедури та тривалість реєстрації, залучати інвесторів, співфінансувати з бюджету, виділяти кошти на облаштування ділянки та підведення комунікацій, застосовувати податкове стимулювання потенційних учасників, надавати повний супровід зі створення та кошти. Також необхідна методична та юридична підтримка.

При цьому незначна кількість респондентів знайома зі світовим та українським досвідом створення та діяльності кластерів.

“Село та фермер — це вже як сіамські близнюки, які поєднали свої життя та свої долі. Ані фермер без села не зможе, ані село — без фермера... Треба говорити про розвиток. Ми маємо планувати так, щоб наші громади та наші господарства та наша держава розвивалася, необхідно докладати для цього максимум зусиль“, - підкреслив президент Асоціації фермерів і приватних землевласників Віктор Гончаренко.

Голова Заболотцівської територіальної громади Львівської області Марія Дискант поділилася досвідом успішного кооперативного шляху, які вдалося пройти громаді від заготівлі молока до створення потужного молокозаводу. “Під час війни також наші фермери стали свого роду гарантами продовольчої безпеки, адже громада у нас маленька і ми не мали коштів заготовити продукцію, тому всі наші фермерські господарства нас виручали”, - додала вона.

За словами директора Львівської аграрної дорадчої служби, президента НАСДСУ Івана Паньківа, сімейні фермерські господарства та кооперація — це те, що має перспективи та дає можливість людям мати прибутки. “В селах потрібно розвивати ініціативних людей і робити їх справжніми сільськими лідерами... Якщо держава зараз немає ресурсів, щоб підтримати матеріально господарства та кооперативи, які утворюються, то треба узяти на себе місію розвитку лідерства у сільській громаді”, - вважає він.

Зі свого боку проєктний менеджер Привільненської сільської громади Рівненської області (індустріальний парк HEMPY UA) Світлана Роїк поділилася досвідом утворення у громаді індустріального парку. “Це дуже амбітний та великий проєкт. Ми віримо у свої сили та у те, що нам все вдасться”, - додала вона.

Про плани щодо створення індустріального агротехнопарку в громаді розповіла депутат Суворовської селищної ради Одеської області Світала Пукалова.

Присутні також обговорили тему кластеризації локальної економіки.

Участь у засіданні узяли голови громад, заступники голів громад, старости, землевпорядники, керівники структурних підрозділів ОМС з питань сільського та економічного розвитку, місцеві фермери та підприємці.

Захід проведено у межах реалізації Стратегії адвокації 2021-2025 ВАОТГ на базі Платформи «Сільський розвиток: земельні відносини» за підтримки Програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE).

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-