Проведення в Україні другого етапу Тижня безпеки дорожнього руху
Організатори: Міністерство освіти і науки України, Міжнародний благодійний фонд «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП».
Учасники: Володимир Крейденко - народний депутат України, заступник голови Комітету ВРУ з питань транспорту та інфраструктури; Олексій Білошицький - перший заступник начальника департаменту патрульної поліції України; Сергій Деркач - заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України; Євген Зборовський - голова Державної служби України з безпеки на транспорті; Сергій Вітвіцький - ректор Донецького державного університету внутрішніх справ, доктор юридичних наук, професор, майор поліції; Сергій Александров - начальник відділу технічного регулювання на транспорті Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України; Олег Федоренко - заступник директора департаменту - начальник управління експлуатаційного утримання департаменту автомобільних доріг Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України; Ігор Хворостяний - генеральний директор директорату шкільної освіти міністра освіти і науки України; Олексій Балдін - заступник начальника управління стандартизації Головного сервісного центру МВС; Роман Деркач - експерт-консультант міністра охорони здоров’я, головний лікар ДУ «Інститут травматології та ортопедії НАМН України»; Юрій Чорний - директор відокремленого підрозділу «Київська міжрегіональна філія» ДП «Український науково-дослідний інститут медицини транспорту» МОЗ України, модератор.
Коротко. Учасники круглого - столу фахівці сфери транспорту та інфраструктури, національної поліції - обговорять ситуацію з безпекою дорожнього руху в Україні, законодавчі ініціативи та зміни, що стосуються правил дорожнього руху, освітні програми для юних учасників руху, а також інші заходи, які відбуватимуться під час 2-го етапу всеукраїнського Тижня безпеки дорожнього руху.
Довідково. У рамках реалізації заходів ІІ Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху 2021-2030, проголошеного Генеральною Асамблеєю ООН, з 13 по 19 листопада 2023 року в Україні пройде 2-й етап всеукраїнського Тижня безпеки дорожнього руху. Він продовжить тему 7-го Глобального тижня безпеки дорожнього руху, присвяченого переосмисленню мобільності та створенню зручних та безпечних умов для усіх учасників дорожнього руху, зокрема пішоходів та користувачів персонального вело- та електротранспорту. Також заходи тижня стосуватимуться актуальних питань безпеки на транспорті в Україні в умовах воєнного стану.
Детально ознайомитись з програмою 2-го етапу всеукраїнського Тижня безпеки дорожнього руху можна з наступних джерел:
сайт організатора: https://medtransvp.com.ua/ (розділ: Тиждень БДР)
YouTube-канал «Безпечна країна»: http://www.youtube.com/c/Безпечнакраїна
соціальна мережа Facebook: https://www.facebook.com/tbdrua/
Формат заходу – офлайн (Зала 2) + онлайн-включення.
Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 2).
Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.
Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com.
Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTV.
Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.
Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Під час демонстрації ролика в ході прямого ефіру необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.
Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform?fbclid=IwAR0st84A_-gZzdo-Yej3lg_laJJuJ1ImX1BcnOYGJ4BVfV0io9vdlyfFP3w.
Підсумкові матеріали:
За 10 місяців 2023 року сталося майже 19,8 тис. ДТП з постраждалими та загиблими - Білошицький
За 10 місяців 2023 року сталося майже 19,8 тис. ДТП з постраждалими та загиблими.
Про це на круглому столі з нагоди початку проведення ІІ етапу Тижня безпеки дорожнього руху в Україні, який відбувся в Укрінформі, сказав перший заступник начальника департаменту Патрульної поліції України Олексій Білошицький.
"За 10 місяців 2023 року сталося 19 743 ДТП з травмованими і загиблими. Це на понад 3% менше, ніж за аналогічний період 2021 року. У цих ДТП загинули 2 492 особи, це на 4% менше, отримали травми 24 774 особи, на 1,5% менше. ... На жаль, внаслідок ДТП 155 дітей загинули за 10 місяців цього року і 3 993 дитини отримали травми", - повідомив Білошицький.
За його словами, 41% ДТП сталися через перевищення безпечної та встановленої швидкості руху, 23% - через порушення правил маневрування, 9% - через порушення правил проїзду перехресть, 6% - порушення правил проїзду пішохідних переходів, майже 5% - недотримання дистанції і керування у стані сп'яніння.
Він пояснив, що у статистиці 2022 рік не береться до порівняння, оскільки він нерелевантний через обставини, пов'язані з повномасштабним вторгненням.
Білошицький нагадав, що вже кілька років в статистиці ДТП враховуються випадки з постраждалими та загиблими, оскільки про ДТП без постраждалих правоохоронні органи можуть і не повідомляти.
Як він зазначив, цього року було відновлено роботу великої кількості камер автоматичної фіксації, які на початку повномасштабного вторгнення з технічних причин були вимкнені.
"Під час відновлення системи додавалися ще камери автоматичної фіксації. Наразі 215 камер контролю за швидкісним режимом вже відновлено, найближчим часом ми оголосимо про нові камери. За 10 місяців цього року 2 млн 164 тис. постанов було винесено лише в автоматичному режимі", - сказав Білошицький.
Також, за його словами, наразі в Україні офіційно визначені 260 ділянок, де швидкість контролюється за допомогою приладу TruCam.
"На даний момент 137 TruCam діє по всій території України на цих 260 ділянках. Це не автоматичний режим, але також 512 тис. постанов не в автоматичному режимі було видано, понад пів мільйона водіїв притягнуто до відповідальності за перевищення швидкості", - сказав Білошицький.
Як повідомлялося, за 9 місяців цього року за порушення правил користування пасками безпеки були складені адміністративні постанови щодо 182 244 осіб.
В Україні відбудеться благодійна акція "Здай кров - врятуй життя"
У рамках ІІ етапу Тижня безпеки дорожнього руху з 13 по 19 листопада в Україні пройде щорічна національна благодійна акція "Здай крові - врятуй життя", метою якої є популяризація донорства та допомога постраждалим у ДТП.
Про це на круглому столі з нагоди початку проведення ІІ етапу Тижня безпеки дорожнього руху в Україні, який відбувся в Укрінформі, повідомив директор відокремленого підрозділу «Київська міжрегіональна філія» ДП «Український науково-дослідний інститут медицини транспорту» МОЗ України Юрій Чорний.
"Загальнонаціональна акція "Здай кров - врятуй життя", яка організована міжнародним благодійним фондом "Допомога постраждалим внаслідок ДТП" відбувається по всій країні. У Києві відбудеться 16 листопада в усіх центрах крові, в "Охматдиті", а також з понеділка по неділю в усіх центрах крові. Всі, хто небайдужий, долучаються до цієї акції", - сказав Чорний.
Він додав, що у травні під час першого етапу акції небайдужі громадяни здали понад 1000 літрів крові.
Здати кров в рамках акції в Києві можна з 13 по 16 листопада на базі Київського міського центру крові з 8 до 16 години за адресою: Київ, вуд Берлінського, 12, та з 8 до 15 години за адресою: проспект Алішера Навої,1 (Лівий берег).
Також усі небайдужі можуть долучитися до акції в усіх містах України в регіональних Центрах переливання крові.
Дорожньо-транспортний травматизм є найпоширенішою причиною смертності в Україні. Щорічно внаслідок ДТП в Україні гине понад 3 тис. осіб, понад 30 тис. отримують важкі травми. Значні крововтрати є основною причиною летальності або важких станів постраждалих у ДТП.
Наразі в Україні з початку повномасштабного вторгнення потреба в крові зросла на 40%.
Окрім цього, впродовж тижня пройдуть заходи, присвячені безпеці дорожнього руху. Зокрема, єдиний національний урок на тему "Безпечна дорога додому" в рамках національного проєкту "Безпечна країна" та навчально-виховний захід для дітей на базі НДСЛ "Охматдит", соціальні заходи для батьків та дітей, заходи для водіїв транспортних засобів та керівників автотранспортних підприємств, заходи з підвищення безпеки дорожнього руху на автошляхах України, майстер-класи з надання першої домедичної допомоги тощо.
Як повідомляв Укрінформ, за даними Патрульної поліції України, за 10 місяців 2023 року сталося майже 19,8 тис. ДТП з постраждалими та загиблими. В цих ДТП загинули 2 492 особи, серед них 155 дітей, отримали травми 24 774 особи, серед них 3 993 дитини.
Відео:
Замовити фото натисніть тут - Фотобанк