Як Україні досягти вимог ЄС в акцизах на сигарети та отримати додаткових 36 мільярдів у Держбюджет
Організатор: ГО «Центр громадянського представництва «Життя».
До участі запрошені: Лада Булах — народна депутатка України, членкиня Комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування; Андрій Скіпальський — національний координатор програм з неінфекційних захворювань Бюро ВООЗ в Україні; Лілія Олефір — директорка європейського антитютюнового партнерства Smoke Free Partnership (м. Брюссель, Бельгія), онлайн; Дмитро Купира — виконавчий директор ГО «Життя»; Тарас Гутор — кандидат медичних наук, завідувач Кафедри соціальної медицини, економіки та організації охорони здоров’я Львівського медичного університету; народні депутати України; представники Міністерства охорони здоровʼя України, Міністерства фінансів України, Центру Громадського здоровʼя МОЗ України, Світового Банку в Україні.
Чому це цікаво?
Учасники заходу обговорять шляхи досягнення вимог Директиви 2011/64/EU, які передбачають акциз на сигарети на рівні не менше 90 євро на 1000 штук. Також фахівці ГО «Життя» представлять розрахунки для досягнення таких результатів вже у 2025 році.
Додаткова інформація: Ольга Масна, медіакоординаторка ГО «Життя», 073 089 65 70, olha.masna@center-life.org.
Формат заходу – офлайн (Зала 2) + онлайн-включення.
Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 2).
Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.
Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com.
Акредитація триватиме до 09:00 13 грудня 2023 року, для підтвердження необхідно вказати ім’я, прізвище, назву видання.
Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTV.
Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.
Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Під час демонстрації ролика в ході прямого ефіру необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.
Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform?fbclid=IwAR0st84A_-gZzdo-Yej3lg_laJJuJ1ImX1BcnOYGJ4BVfV0io9vdlyfFP3w.
Підсумкові матеріали:
Тютюнові акцизи потрібно додатково підвищити, щоб отримати 36 млрд грн у бюджет - експерт
Акцизи на тютюнові вироби в Україні потрібно додатково підвищити за два роки, щоб досягти мінімального європейського рівня оподаткування сигарет, і отримати 36 млрд грн у бюджет країни.
Про це в Укрінформі під час пресконференції на тему: "Як Україні досягти вимог ЄС в акцизах на сигарети та отримати додаткові 36 мільярдів у бюджет" сказав виконавчий директор ГО «Життя» Дмитро Купира.
Він зауважив, що до 2025 року в Україні діє семирічний план підвищення тютюнових акцизів на 20% щороку, який і мав на меті досягти мінімального європейського рівня оподаткування сигарет. Проте через процеси девальвації, зокрема викликані війною, Україні не вдасться досягти запланованого показника 90 євро плану підвищення акцизного податку на тютюнові вироби.
"Фахівці нашої організації провели розрахунки - як можна досягнути до 2025 року очікувані 90 євро. І суть нашої пропозиції полягає в тому, аби у 2024 році до запланованих 20% додати ще 20%, що в сумі складе підвищення у 40%, і у 2025 році до запланованих 20% додати ще 15%, що в сумі становитиме 35%. Це дасть можливість досягнути 90 євро і виконати свої зобов'язання", - сказав Купира.
Фахівці очікують, що надходження до держбюджету від акцизів на тютюнові вироби при запровадженні вищевказаних додаткових ставок у 2024 році сягатимуть 77,12 млрд грн, а у 2025 році 104,12 млрд грн. Якщо ж залишити все без змін, український бюджет недоотримає щонайменше 35,8 млрд грн за 2024-2025 роки.
Як повідомлялося, у грудні 2017 року Верховна Рада України ухвалила план підвищення акцизного податку на тютюнові вироби, згідно з яким до 2025 року тютюновий акциз зростатиме щонайменше на 20% щорічно. Заплановано досягнути мінімального європейського рівня оподаткування цигарок, який становить 90 євро за 1000 шт. Зараз в Україні цей податок становить близько 30 євро за 1000 шт.
Відео:
Замовити фото натисніть тут - Фотобанк