Медицина в умовах війни: наука, освіта, захист здоровʼя та підтримка населення
Організатори: ГО «Оберіг людства», Національна премія «Скарб Нації».
Спікери: Світлана Кузнєцова - доктор медичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, член-кореспондент НАМН України, завідувач відділу судинної патології головного мозку в Інституті геронтології імені Д.Ф. Чеботарьова НАМН України; Володимир Розуменко - професор, доктор медичних наук, член-кореспондент НАМН України, заслужений лікар України, головний онконейрохірург Національної академії медичних наук України, директор Інституту нейрохірургії імені академіка А.П.Ромоданова НАМН України; Василь Нетяженко - кардіолог, доктор медичних наук, професор, член-кореспондент НАМН України, заслужений діяч науки і техніки України, дійсний член Європейського товариства кардіологів (F.E.S.C.), завідувач кафедри пропедевтики внутрішньої медицини №1 Національного медичного університету імені О. О. Богомольця; Володимир Черній - доктор медичних наук, професор, член-кореспондент НАМН України, головний науковий співробітник наукового відділу малоінвазивної хірургії Державної наукової установи «Науково-практичний центр профілактичної та клінічної медицини» Державного управління справами; Лариса Єна - лікар-геронтолог, кардіолог, доктор медичних наук, професор, завідувач відділу клінічної та епідеміологічної кардіології Інституту геронтології імені Д.Ф.Чеботарьова НАМН України; Надія Полька - доктор медичних наук, професор, член-кореспондент НАМН України, директор ДУ «Інститут громадського здоров’я імені О.М. Марзєєва НАМН України».
Теми до обговорення:
- Актуальні питання медичної науки та практики у військовий час.
- Медична освіта в умовах війни: підготовка та підтримка медичних кадрів.
- Аналіз викликів та досягнень для геронтології в умовах війни.
- Науковий досвід Інституту геронтології імені Д.Ф.Чеботарьова НАМН України: успішні підходи до вивчення довголіття та забезпечення захисту здоров'я людей поважного віку.
- Гуманітарні аспекти медичної допомоги на деокупованих територіях України.
- Особливості лікування військових: новітні методи та технології.
- Обговорення важливості співпраці між науковцями, медичними фахівцями та громадськістю у забезпеченні повноцінного життя населення.
Чому це важливо?
Як зазначають організатори, обговорення цієї теми не тільки важливе для медичної спільноти, але й має безпосередній вплив на життя громадян у складні часи. Це висвітлення важливості роботи медичних працівників та науковців, які своєю працею підтримують державу.
Під час заходу відбудеться нагородження Національною премією «Скарб нації».
Формат заходу – офлайн (Зала 2).
Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 2).
Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.
Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com.
Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTV.
Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.
Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Під час демонстрації ролика в ході прямого ефіру необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.
Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram.
Підсумкові матеріали:
Проблема прогресивного старіння населення в Україні стоїть дуже гостро - експерт
В Україні проблема прогресивного старіння населення з початком повномасштабною війни стала ще гострішою.
На цьому наголосила лікар-геронтолог, кардіолог, завідувачка відділу клінічної та епідеміологічної кардіології Інституту геронтології імені Д.Ф.Чеботарьова НАМН України доктор медичних наук Лариса Єна на пресконференції в Укрінформі.
“Проблема прогресивного старіння населення дуже гостро стоїть в Україні. Ми і зараз перебуваємо в топі дуже старих держав з високим відсотком населення похилого віку. А з початком війни ця проблема стала ще гострішою: поїхали молоді люди, молоді люди гинуть і зазнають поранення на фронті. Тому в майбутньому демографічна ситуація в Україні буде ще складнішою”, – сказала Єна.
За її словами, лікарі зараз стикнулися з тим, що у поранених військових, які повернулись з фронту, спостерігаються риси, притаманні старим людям.
“У них прискорене старіння. Вони мають не тільки одну рану, а й ураження всіх органів і систем, що характерно для пацієнта похилого віку”, – пояснила лікар.
Своєю чергою головний онконейрохірург Національної академії медичних наук доктор медичних наук Володимир Розуменко наголосив, що під час війни здоров'я людей має бути на передньому плані.
“У ці часи держава піклується про наше майбутнє. Ми досягнемо перемоги, але після перемоги маємо відновити нашу державу. Ми повинні мати здорове населення, яке буде відбудовувати Україну”, – підкреслив Розуменко.
Завідувачка відділу судинної патології головного мозку в Інституті геронтології імені Д.Ф. Чеботарьова НАМНУ Світлана Кузнєцова наголосила на важливих наукових відкриттях, зроблених під час війни.
“Ми зробили дуже важливі відкриття. Наприклад, мінно-вибухові травми енергетично виснажують мозок. Він по-різному виснажується залежно від віку. Після 40 років страждає кора головного мозку: знижується пам’ять, виникають емоційні порушення. А у більш старшого покоління страждає підкірка, те, що регулює серце тощо. Відповідно, лікувати таких пацієнтів треба по-різному”, – зауважила Кузнєцова.
Як повідомлялося, Міністерство соціальної політики разом із експертами та громадським сектором працює над розробкою стратегії демографічного розвитку України.
Відео:
Замовити фото натисніть тут - Фотобанк