Молодіжні обміни ВідНОВА:UA 3.0

Молодіжні обміни ВідНОВА:UA 3.0

Укрінформ
3 травня, 11:00 - пресконференція на тему: «ВідНОВА:UA 3.0: плани, можливості та перспективи».

Організатор: Громадська організація “Молодіжний центр Волині”.

Учасники: Андрій Чесноков - заступник міністра молоді та спорту України; Олена Урсу - керівниця групи проєктів із демократичного врядування ПРООН в Україні; Олександр Сірий - директор ДУ “Всеукраїнський молодіжний центр”; Аліна Познанська - директорка координаційного центру програми ВідНОВА:UA, модераторка; Наталя Стрезева - співзасновниця ГО "Жінки Бессарабії", членкиня ВГО Українська бібліотечна асоціація, випускниця програми ВідНОВА:UA.

Відео дня

Питання до обговорення:

  • Важливість залучення молоді до процесів відновлення України.
  • Презентація програми ВідНОВА:UA, плани на 2024 рік та можливості участі для молоді.
  • Вплив програми на молодь на основі особистої історії.

Чому це цікаво?

Національна програма залучення молоді до відновлення України шляхом реалізації молодіжних обмінів ВідНОВА:UA має на меті сприяти розвитку волонтерства та залученню молоді до відновлення України. Це досягається шляхом збалансованого поєднання безпосередньо роботи на обʼєкті, навчального та культурного компонента. 

В рамках програми молоді люди віком від 18 до 35 років з різних регіонів України беруть участь у 5-денних молодіжних обмінах, де вони виконують прості ремонтно-будівельні роботи на об’єктах відновлення, досліджують культурні особливості регіонів, спілкуються з однолітками з інших областей, беруть участь у тренінгах, майстер-класах та екскурсіях. Усі обʼєкти відновлення - це молодіжні простори, які у подальшому слугують молоді громади.

У 2022-2023 роках обміни ВідНОВА:UA охопили 840 учасників та учасниць, в результаті було відновлено 28 молодіжних просторів по всій країні. У планах на 2024 рік - проведення молодіжних обмінів у 24 громадах України (загалом у 17 областях) із залученням понад 700 молодих людей. 

Програма впроваджується Міністерством молоді та спорту України, Державною установою «Всеукраїнський молодіжний центр» у партнерстві з громадською організацією «Молодіжний центр Волині» у межах проєктів UNDP «Підтримка громадянського суспільства та молоді» та «Сприяння безпеці людини в Україні через реагування на багатовимірну кризу, спричинену війною» за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії та Уряду Японії відповідно.

Формат заходу – офлайн (Зала 1).

Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 1).

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com.

Акредитація триватиме до 10:00 03 травня 2024р., для підтвердження необхідно вказати ім’я, прізвище, назву видання.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTV.

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Під час демонстрації ролика в ході прямого ефіру необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram.

Підсумкові матеріали:

У Києві презентували програму з відновлення України для молоді ВідНОВА:UA

Національна програма залучення молоді до відновлення України шляхом реалізації молодіжних обмінів ВідНОВА:UA має на меті сприяти розвитку волонтерства та залученню молоді до відновлення України.

Про це під час презентації в Укрінформі розповіли організатори програми ВідНОВА:UA.

Як зазначив заступник міністра молоді та спорту України Андрій Чесноков, потреба відновлення України постала майже від самого початку повномасштабного вторгнення Росії, а участь молоді стала дієвим інструментом цього відновлення.

“Участь молоді у відновленні є одним із пріоритетних завдань уже після 3-ох місяців повномасштабного вторгнення, коли ми зрозуміли, що наша боротьба полягає не лише в тому, щоб зупинити ворога й дати Україні вистояти, а й щоб наша держава продовжила функціонувати. На основі громадської ініціативи молодих людей за підтримки ПРООН в Україні було започатковано програму ВідНОВА:UA. І це та ініціатива, яка перетворюється в державну програму. Молодіжні ініціативи є дієвим інструментом для стійкого розвитку громад”, - наголосив Чесноков.

Як зазначила керівниця групи проєктів із демократичного врядування ПРООН в Україні Олена Урсу, учасники програми набувають також досвіду соціальної згуртованості та усвідомлення національної ідентичності.

“Молоді люди, які приїжджають в певну громаду на 5 днів, під час програми вивчають цю громаду, чим вона пишається, обговорюють українські національні традиції, історію, долучаються до місцевого значення ініціатив. І ми віримо в мультиплікаційний ефект, що цей вогонь, запалений під час конкретних обмінів, передається далі в молодіжному середовищі, коли молодь бачить можливості для своєї професійної самореалізації і свого майбутнього саме в Україні”, - зазначила Урсу.

Директорка координаційного центру програми ВідНОВА:UA Аліна Познанська підтвердила, що мета проєкту досягається збалансованим поєднанням безпосередньо роботи на обʼєкті, навчального та культурного компонентів, а учасникам не потрібно мати волонтерський досвід.

“Унікальність цієї програми в тому, що молоді не потрібно мати досвід громадської діяльності та участі у соціальних ініціативах. Молода людина, яка хоче розпочати шлях волонтерства і не розуміє як — може податися на нашу програму. Відновлювальні роботи — це лише частина ідеї. Ще один компонент — освітній, де молодь вивчає лідерство в громадському секторі, командну роботу, як впливати на ухвалення рішень на локальному і національному рівнях, що таке медіаграмотність. Також це міжкультурне навчання, коли ми можемо досліджувати не лише громаду, в яку приїхали, а ще й обмінюватися своїми особливостями, адже українці є багатокультурною нацією”, - сказала Познанська.

В рамках програми ВідНОВА:UA молоді люди віком від 18 до 35 років з різних регіонів України беруть участь у 5-денних молодіжних обмінах, де вони виконують прості ремонтно-будівельні роботи на об’єктах відновлення, досліджують культурні особливості регіонів, спілкуються з однолітками з інших областей, беруть участь у тренінгах, майстер-класах та екскурсіях. Усі обʼєкти відновлення - це молодіжні простори, які у подальшому слугують молоді громади.

У 2022-2023 роках обміни ВідНОВА:UA охопили 840 учасників та учасниць, в результаті було відновлено 28 молодіжних просторів по всій країні. У планах на 2024 рік - проведення молодіжних обмінів у 24 громадах України (загалом у 17 областях) із залученням понад 700 молодих людей.

Програма впроваджується Міністерством молоді та спорту України, Державною установою «Всеукраїнський молодіжний центр» у партнерстві з громадською організацією «Молодіжний центр Волині» у межах проєктів UNDP «Підтримка громадянського суспільства та молоді» та «Сприяння безпеці людини в Україні через реагування на багатовимірну кризу, спричинену війною» за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії та уряду Японії відповідно.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
Всi рубрики
За період:
-
Share: