Програма впровадження інноваційного методу доконтактної профілактики ВІЛ

Програма впровадження інноваційного методу доконтактної профілактики ВІЛ

Укрінформ
4 червня, 11:00 - пресконференція з нагоди початку Програми впровадження інноваційного методу доконтактної профілактики ВІЛ.

Організатор: Центр громадського здоровʼя МОЗ України.

Учасники: Ігор Кузін - заступник Міністра охорони здоровʼя - головного санітарного лікаря; Михайло Росада - генеральний директор Центру громадського здоровʼя; Брендан Т. Гарвін - директор з управління та бюджету The U.S. PEPFAR; Андрій Клепіков - виконавчий директор МБФ "Альянс громадського здоров'я"; Андрій Богославець - керівник проєкту доконтактної профілактики та інформаційних кампаній АЛЬЯНС.ГЛОБАЛ.

Коротко. В Україні стартує Програма впровадження інноваційного методу доконтактної профілактики ВІЛ. Йдеться про ін’єкційний каботегравір тривалої дії. За умови дотримання рекомендацій лікарів препарат на 99% убезпечує від інфікування ВІЛ при статевому контакті. 

Під час заходу буде надано інформацію як щодо інноваційного препарату, так і програми доконтактної профілактики ВІЛ в цілому.

Формат заходу – офлайн (Зала 1).

Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 1).

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/UkrinformTV.

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Під час демонстрації ролика в ході прямого ефіру необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали: 

Україна отримає інноваційний препарат для доконтактної профілактики ВІЛ/СНІД

Україна отримає 200 річних курсів інноваційного препарату Каботегравір для проведення доконтактної профілактики ВІЛ/СНІД, який нашій країні надали в межах технічної допомоги PEPFAR (надзвичайної ініціативи Президента США з надання допомоги у боротьбі з ВІЛ/СНІД) .

Про це на брифінгу в Укрінформі повідомив заступник міністра охорони здоровʼя, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

"Починаючи з 2022 року на світовому рівні зʼявляються нові рекомендації, однією з них є застосування препаратів доконтактної профілактики інʼєкційним шляхом, це інноваційний препарат пролонгованої дії Каботегравір. ...Мова йде про 200 річних курсів. Враховуючи кратність введення, він розрахований таким чином, щоб забезпечити річний курс для 200 осіб. Стосовно подальшого розширення, ми сподіваємося на подальшу підтримку PEPFAR, і розширення цього пілотного проєкту на інші області, у тому числі і на подальшу допоставку, або додаткові партії, які можуть надходити. Це пілотна стартова партія цього лікарського засобу. Але сподіваємося, що пілот буде успішним і у нас буде можливість розширити його на інші області для більшої кількості пацієнтів", - розповів Кузін.

Наразі пілотний проєкт реалізовуватиметься на території Києва та Львівської області. Препарат, за словами Кузіна, пройшов реєстрацію FDA, зараз проходить спрощену реєстрацію в Україні, після реєстрації цей препарат можна буде отримати у визначених медзакладах.

Як зазначив на брифінгу генеральний директор Центру громадського здоровʼя Михайло Росада, цей препарат пролонгованої дії, його вводять інʼєкційно раз на два місяці, що дозволяє людям не бути привʼязаними до необхідності щодня вживати пігулки для контактної профілактики і вести звичайний спосіб життя.

За даними ЦГЗ, які навів Росада, у 2021 році в Україні доконтактну профілактику отримали трохи більше як 5,5 тис. осіб, а у 2023 році - понад 13 тисяч людей. На його думку, більш зручний спосіб введення Каботегравіру дозволить збільшити охоплення доконтактною профілактикою тих, хто її потребує.

Наразі цей препарат отримали лише 5 країн, серед яких і Україна. Надалі, як розповів на брифінгу директор з управління та бюджету The U.S. PEPFAR Брендан Т. Гарвін, планується розширити його застосування на 12 країн.

"В Україні тільки минулого року більше як 7 тис. людей вирішили пройти доконтактну профілактику. Мета PEPFAR полягає у тому, щоб надавати довгодіючу доконтактну профілактику у попередженні розповсюдження ВІЛ-інфекції. Довготривала профілактика, яка здійснюється їнʼєкційним методом - той інноваційний механізм, який забезпечить прогрес, щоб покласти у всьому світі кінець пандемії ВІЛ та СНІД до 2030 року", - сказав Брендан Т. Гарвін.

Як повідомлялося, за даними Центру громадського здоровʼя, у квітні 2024 року в Україні офіційно зареєстровано 892 нові випадки ВІЛ-інфекції, у 261 пацієнта діагностовано СНІД, а 90 людей померли від СНІДу.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-