"Хочу к своим". Презентація державного проєкту

Укрінформ

25 липня о 12:00  - презентація державного проєкту, створеного для оприлюднення інформації про притягнутих до кримінальної відповідальності колаборантів, які співпрацювали або допомагали російським окупаційним силам у війні проти України. 

Організатори: Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими, Головне управління розвідки Міністерства оборони України, Служба безпеки України, Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. 

Спікери: Андрій Юсов - керівник робочої групи Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими; Артем Дехтяренко - речник Служби безпеки України; Тетяна Шелест - директор департаменту інформаційної політики, комунікації та протокольних заходів Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини; Віталій Матвієнко -  представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими. 

Коротко.  Проєкт українських спецслужб "Хочу к своим" сприятиме поверненню українців з російської неволі.

Учасники заходу розкажуть про деталі проєкту, зокрема про інструменти, за допомогою котрих громадяни, які з тієї чи іншої причини досі співпрацюють з ворогом, зможуть припинити цю діяльність.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

Українські спецслужби запустили проєкт «Хочу к своим» для обміну колаборантів на полонених українців

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими, до складу якого входять Головне управління розвідки Міноборони, СБУ та Секретаріат Уповноваженого ВР з прав людини, сьогодні презентували державний проєкт «Хочу к своим», що допоможе активізувати обмін українських громадян, які опинились у неволі.

Про це під час брифінгу в Укрінформі повідомив представник Головного управління розвідки Андрій Юсов.

«З назви ми розуміємо, що мова йде про людей, які вважають своїми не Україну, не європейські демократичні цінності, нашу державу і Конституцію, а вважають своєю державу-агресор – РФ, і хочуть туди потрапити. Дані про таких осіб, за їхньою добровільною письмовою згодою, будуть оприлюднюватись на спеціальному сайті – https://hochuksvoim.com», - поінформував Юсов.

Він підкреслив, що оприлюднення персональних даних осіб, які засуджені за державну зраду, за співпрацю з державою-агресором за різними статтями і мають конкретні терміни покарання, відбуватиметься на даному ресурсі виключно з їхньої згоди.

«У багатьох із цих людей є родичі на території РФ, багато з цих осіб, коли вчиняли ті чи інші дії, думали, що вони потрібні державі-агресору, сподівались на те, що їх захистять. Більшість із них виявились не дуже комусь потрібними, і ось вони сподіваються, що на них звернуть увагу, їх почують, їх заберуть. Україна зі свого боку до таких дій готова», - відзначив представник розвідки.

Юсов нагадав, що це вже третій проєкт гуманітарного плану. Зокрема, попередніми були проєкти «Хочу жить» - для добровільної здачі в полон російських окупантів, та «Хочу найти» - для родичів російських окупантів, які шукають своїх рідних і не можуть їх знайти.

Ці гуманітарні проєкти надають можливості громадянам Російської Федерації, а також особам, які з різних причин або під тиском різних обставин погодились на співпрацю з ворогом, стали на шлях колаборантства і державної зради, власне виправити ті помилки, яких вони припустились, а також потрапити до держави, яку вони вважають для себе ріднішою, зазначив Юсов.

Як розповіли учасники заходу, на згаданому сайті постійно публікуватиметься інформація про засуджених російських агентів, зрадників і колаборантів, що погодились на обмін до РФ. Паралельно Координаційним штабом з питань поводження з військовополоненими, ГУРом, СБУ та Секретаріатом українського Омбудсмана вестиметься постійна спільна інформаційна кампанія, щоб показати українському суспільству, до чого призводить співпраця з ворогом. Так, завдяки інформаційній кампанії громадяни дізнаються: про можливість припинення співпраці з ворогом та визначених умовах; як повідомити правоохоронцям про ворожих агентів у своєму оточенні, щоб запобігти подальшим злочинам.

Як повідомляв Укрінформ, Головне управління розвідки Міністерства оборони фіксує зростання кількості звернень російських військових у межах державного проєкту «Хочу жить». Завдяки цьому проєкту станом на червень у полон вже здалися більш як 300 військових РФ.

З початку повномасштабного вторгнення СБУ відкрила понад 7400 проваджень проти колаборантів

З початку повномасштабного вторгнення Служба безпеки України відкрила понад 7 400 кримінальних проваджень, які стосуються колабораційної діяльності та пособництва РФ. Понад тисяча осіб за цими статтями вже мають вироки суду.

Про це під час брифінгу в Укрінформі повідомив речник СБУ Артем Дехтяренко.

«З початку повномасштабного вторгнення СБУ відкрила понад 7 400 кримінальних проваджень, які стосуються колабораційної діяльності та пособництва державі-агресору. Понад тисяча осіб за цими статтями вже мають вироки суду. Що стосується державної зради – це 111 стаття Кримінального кодексу – загалом відкрито понад 2 800 кримінальних проваджень. Із них мають вирки суду майже 550 осіб. Також СБУ відкрила майже 500 кримінальних проваджень щодо несанкціонованого поширення інформації про ЗСУ, це так звані корегувальники. Із них засуджено більше 120 осіб», - сказав Дехтяренко.

Як повідомляв Укрінформ, Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими, до складу якого входять Головне управління розвідки Міноборони, СБУ та Секретаріат Уповноваженого ВР з прав людини, сьогодні презентували державний проєкт «Хочу к своим», що дозволить міняти колаборантів та окупантів на українців з російської неволі.

Проєкт «Хочу к своим» є додатковою можливістю сприяти обмінам полоненими – СБУ

Станом на сьогодні Україна провела 54 обміни та повернула 3405 своїх громадян додому. Започаткований проєкт «Хочу к своим» - це додаткова можливість сприяти обмінам полоненими, в тому числі цивільних громадян.

Про це під час брифінгу в Укрінформі повідомив речник СБУ Артем Дехтяренко.

«З початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну СБУ, ГУР, інші посадові особи та уповноважені органи займаються обмінами. І станом на сьогодні проведено 54 обміни, в результаті яких повернулося 3405 громадян України додому. І ми продовжуємо працювати над тим, щоб виконати доручення Президента і повернути додому кожного українця. Важливим аспектом у цьому відношенні є те, що ми працюємо не тільки над поверненням військовослужбовців, а й цивільного населення», - сказав Дехтяренко.

Речник зауважив, що РФ систематично порушує закони та звичаї війни і бере у полон також цивільних людей.

«Проєкт «Хочу к своим» - це додаткова можливість сприяти обмінам. Хочу звернути увагу, що Україна, коли повертає своїх громадян додому, віддає не тільки військовослужбовців РФ, але й російську агентуру, яка працювала в Україні за завданням РФ і яка була викрита СБУ, щодо якої була зібрана відповідна доказова база, були вироки суду, і які йдуть потім на обмін, якщо дають згоду», - зазначив Дехтяренко.

Він додав, що тільки ті, хто має вироки суду та висловив особисту згоду, можуть брати участь у згаданому проєкті.

«На сьогодні статистика виглядає наступним чином: із усіх засуджених близько 500 осіб надали згоду на проведення обміну та свою участь у цій програмі. Понад 200 осіб із цих 500 погодились на публікацію своїх даних у даному проєкті. Тобто наразі ці люди розраховують на обмін у РФ», - повідомив речник, додавши, що Росія не поспішає забирати своїх, про що свідчить відлік часу - скільки ця особа чекає на обмін.

Більшість зі своїх інформаторів та агентів Росія кидає напризволяще, додав Дехтяренко.

Представник СБУ також звернув увагу, що через спеціальну форму будь-хто може повідомити про осіб, які співпрацюють з ворогом. Передача таких даних відбувається анонімно, СБУ перевіряє подану інформацію та реагує відповідним чином.

Як повідомляв Укрінформ, Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими, до складу якого входять Головне управління розвідки Міноборони, СБУ та Секретаріат Уповноваженого ВР з прав людини, сьогодні презентували державний проєкт «Хочу к своим», що дозволить міняти колаборантів та окупантів на українців з російської неволі.

В Офісі омбудсмана розповіли про процедуру обміну колаборантів на цивільних українців

Директор Департаменту інформаційної політики, комунікації та протокольних заходів секретаріату Уповноваженого ВР з прав людини Тетяна Шелест розповіла, як відбуватиметься обмін громадян України, що бажають бути переміщеними до Росії, на українських цивільних, котрі перебувають у російських тюрмах.

Про це вона поінформувала на пресконференції в Укрінформі під час презентації державного проєкту "Хочу к своим", який надасть можливість обмінювати зрадників і колаборантів на цивільних.

"Проєкт "Хочу к своим" спрямований на оприлюднення інформації про притягнення до кримінальної відповідальності колаборантів, які співпрацювали або ж допомогали російським окупаційним військам, так і залученими до проєкту органами. Проговорено, що інформація, яка публікується, - виключно із добровільної згоди. І ті, які виявили бажання відправитись до Росії, можуть подати цю форму", - сказала Шелест.

За її словами, це спеціальна форма на сайті "Хочу к своим", де громадянам, які не бажають жити в Україні і бажають переїхати до Росії, можуть залишити інформацію. Також збір заявок координуватиметься представниками секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

"Це важливий рок, який дозволяє не лише показати українському суспільству наслідки співпраці з ворогом, але й сприятиме поверненню українських цивільних громадян. Офіс омбудсмана долучається до цього проєкту з метою дотримання прав осіб, які будуть повертатися в межах цього проєкту, тому у випадку надходження відповідних заявок представники секретаріату будуть їх опрацьовувати", - додала директор Департаменту інформаційної політики, комунікації та протокольних заходів секретаріату Уповноваженого ВР з прав людини.

Вона зазначила, що повернення здійснюватиметься за попереднього узгодження через канал комунікацій між Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини Дмитром Лубінцем та Уповноваженою з прав людини в РФ Тетяною Москальковою.

"Варто зауважити, що відповідно до Женевських конвенцій, при захисті вільного населення під час війни, кожна зі сторін конфлікту повинна полегшувати пошуки, які здійснюють члени розлучених війною сімей з метою встановлення контакту і, наскільки це можливо, з метою іхнього об'єднання. Така гуманітарна місія та мета. З нашої сторони ми робимо все можливе і неможливе, аби повернути наших громадян, тому враховуючи наявність Уповноваженого з прав людини каналу комунікацій, я сподіваюсь, що це створить таке підґрунтя для повернення цивільних українців, які перебувають в місцях неволі в Росії", - підсумувала Тетяна Шелест.

Як повідомляв Укрінформ, Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими, до складу якого входять Головне управління розвідки Міноборони, СБУ та секретаріат Уповноваженого ВР з прав людини, сьогодні презентували державний проєкт «Хочу к своим», що дозволить міняти колаборантів та окупантів на українців з російської неволі.

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-