Принципи ефективного регулювання ринку деревини
Організатор: Платформа економічного розвитку Wood Industry UA.
Учасник: Юрій Дюг - координатор, платформа економічного розвитку Wood Industry UA.
Коротко. Завдяки запровадженню мораторію на експорт необробленої деревини за 10 років українська деревообробна та меблева промисловість змогла не тільки залучити більше мільярда євро інвестицій, а й стала стратегічною галуззю української економіки. Продукція з деревини вже входить в ТОП-5 українського експорту, підприємства галузі дають робочі місця сотням тисяч українців, щороку сплачують до бюджету більше 10 млрд гривень податків та зборів.
Однак через відсутність ефективного регулювання ринку деревини подальший розвиток галузі зупинився, навіть більше - за крайні три роки чимало деревообробних підприємств змушені були припинити свою діяльність.
Вирішити проблему можливо: необхідно нарешті врегулювати умови продажу деревини шляхом ухвалення профільного законопроєкту з обов’язковими нормами, які сприятимуть розвитку української переробки.
Питання для обговорення:
1. «Зроблено в Україні» - стратегічне значення та потенціал деревообробної, меблевої і будівельної галузі для економіки України.
2. Чому чинне регулювання ринку не вирішує структурні проблеми галузі та блокує розвиток меблевих індустріальних парків?
3. Які справедливі принципи регулювання ринку деревини необхідні у законопроєкті «Про ринок деревини»?
Формат заходу – офлайн (Зала 1).
Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 1).
Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.
Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com
Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/UkrinformTV.
Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.
Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.
Підсумкові матеріали:
Ринок деревини потребує справедливого регулювання на рівні закону - експерт
Для запровадження на ринку деревини прозорих правил потрібно ухвалити законопроєкт “Про ринок деревини”, без якого галузь продовжує скорочуватися.
Про це під час пресконференції в Укрінформі сказав координатор платформи економічного розвитку Wood Industry UA Юрій Дюг.
“Недосконале чинне регулювання ринку деревни впливає більше на саму галузь, ніж бойові дії в Україні . В Україні поки діє мораторій на експорт деревини, але регулювання самого ринку деревини, на жаль, недостатнє. У першому читанні 2021 року затвердили відповідний законопроєкт “Про ринок деревини”, але досі не ухвалили”, - сказав Дюг.
За його словами, чинне регулювання призводить до скорочення галузі, зменшення кількості переробних підприємств. Натомість збільшується кількість корупційних скандалів, пов'язаних із закупівлею деревини. Усе це провокує зменшення надходжень до державного бюджету.
На переконання експерта, справедливе регулювання ринку деревини має відповідати певним критеріям. Першочергове право купувати деревину на аукціонах та за довготривалими контрактами має надаватися українським переробникам.
Також необхідно сформувати стартову ціну на деревину шляхом чітко прописаного ринкового алгоритму проведення торгів на підвищення та пониження ціни. Дію чинного мораторію на експорт необробленої деревини потрібно продовжити на час дії воєнного стану та три роки після його завершення.
Дюг наголосив, що хоч би якими інструментами намагалися врегулювати в Україні продаж деревини і роботу ринку, але необхідність справедливого регулювання, ідея якого закладена в законопроєкт №4197-д “Про ринок деревини”, є актуальною досі.
Однак проголосований ВР у першому читанні законопроєкт застарів і потребує значного доопрацювання. Зараз команда Wood Industry UA спілкується з парламентським комітетом з питань економічного розвитку задля його осучаснення та приведення у відповідність до нових європейських норм.
Як повідомлялось, понад 400 деревообробних підприємств в Україні вже отримали сертифікат системи незалежної добровільної сертифікації системи ведення лісового господарства (FSC-сертифікати).
Відео:
Замовити фото натисніть тут - Фотобанк