Удосконалення законодавчих і регуляторних умов розвитку

Удосконалення законодавчих і регуляторних умов розвитку "зелених" енергетичних спільнот в Україні

Укрінформ
15 серпня, 13:10 - презентація аналітичного дослідження на тему: «Удосконалення законодавчих і регуляторних умов розвитку "зелених" енергетичних спільнот  в Україні».

Організатор: ГО «Агенція сталого розвитку «Синергія».

Спікер: Андрій Андрусевич - старший аналітик Ресурсно-аналітичного центру «Суспільство і довкілля»

Модераторка:  Вікторія Вострякова - голова ГО «Агенція сталого розвитку «Синергія».

Коротко. Під час заходу представлять аналітичну записку, що підсумовує результати спеціального дослідження досвіду, потенціалу, перешкод у створенні та функціонуванні спільнот «зеленої» енергетики в Україні, досвід європейських країн, а також описує правове регулювання.

Питання діяльності енергетичних спільнот в Україні та потенціал їхнього створення і функціонування розглядається у тісному взаємозв’язку з питаннями зеленої повоєнної відбудови, європейської інтеграції, енергетичної, екологічної та кліматичної безпеки.

Довідково. Аналітичний документ підготовлено ГО «Ресурсно-аналітичний центр «Суспільство і довкілля» під загальною координацією фахівців ГО «Агенція сталого розвитку «Синергія» за підтримки Міністерства закордонних справ Уряду Федеративної республіки Німеччина в межах дворічного німецько-українського проєкту «Енергетичні спільноти для стійкої України» 2023-2024.

Думки, висновки та рекомендації належать авторам/авторкам та виконавцям/виконавицям дослідження і не обов’язково відображають погляди Міністерства закордонних справ Уряду Федеративної республіки Німеччина.

Формат заходу – онлайн.

Прохання до журналістів приєднатися за  5 хв до заходу.

Журналісти зможуть поставити питання в чаті трансляції на YouTube.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/UkrinformTV.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Під час демонстрації ролика в ході прямого ефіру необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

В Україні немає повноцінного регулювання енергетичних спільнот - експерт

Українське законодавство передбачає заснування енергетичних кооперативів, однак воно не впроваджує повною мірою вимоги директив Євросоюзу, якими регулюється діяльність енергетичних спільнот.

Про це заявив старший аналітик ресурсно-аналітичного центру "Суспільство і довкілля" Андрій Андрусевич під час пресконференції в Укрінформі.

"У нас наразі відсутнє спеціальне законодавство, яке б регулювало діяльність громадських енергетичних спільнот чи спільнот відновлюваної енергетики. У 2019 році були прийняті певні зміни, й енергетичні кооперативи в Україні стали одним із суб'єктів на ринку відновлюваної енергетики. Проте ці зміни не впроваджують у повній мірі положень директив ЄС", - сказав Андрусевич.

Експерт пояснив, що енергетичні спільноти є способом організації колективної власності довкола певної діяльності, пов'язаної з енергетикою. Європейські директиви розрізняють два види енергетичних спільнот: громадські та спільноти відновлюваної енергетики.

За словами Андрусевича, визначення енергетичного кооперативу в українському законодавстві потрактоване занадто широко і містить ознаки обох типів енергетичних спільнот. Також уваги потребує визначення мети його діяльності та організаційно-правова форма, яка впливає на коло суб'єктів, що можуть створювати кооперативи.

Експерт виокремив й інші питання зі сфери регулювання енергетики, які впливають на розвиток енергетичних спільнот в Україні. Йдеться про балансову приналежність об'єктів ВДЕ комунальних підприємств, відсутність альтернативи збуту виробленої електрики у загальну мережу, значну кількість необхідної дозвільної документації на встановлення генерації, протидію обленерго тощо.

"Без системних змін у на ринку електроенергії, газу та теплопостачання громадам та населенню наразі може бути невигідно інвестувати у проєкти за участю енергетичних спільнот", - зауважив Андрусевич.

Водночас, наголосив експерт, зміни лише в регуляторному середовищі не вирішать проблеми розвитку енергетичних спільнот в Україні. Так, одним із чинників, що гальмує їхній розвиток, є спроможність: нестача людського ресурсу, ускладнений доступ до фінансів, брак компетенцій для формування проєктів, вибору технічної та фінансової моделі проєкту.

Як повідомлялося, у липні українські банки почали видавати перші кредити на розвиток альтернативних джерел енергії за програмою «Доступні кредити 5-7-9%».

Презентація за посиланням

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-