Стратегія ветеранської політики України на період до 2030 року

Стратегія ветеранської політики України на період до 2030 року

Укрінформ
5 грудня, 12:00 - брифінг на тему: "Стратегія ветеранської політики України на період до 2030 року".

Організатори: Міністерство у справах ветеранів України, коаліція авторів концепції ветеранської політики.

Спікери: Наталія Калмикова - міністерка у справах ветеранів України; Оксана Коляда - голова правління ГО "Простір можливостей"; Любов Галан - представниця ГО “Принцип”; Івона Костина - голова правління Veteran Hub; Юлія Морій - директорка ГО “Юридична сотня”.

Коротко. Учасники заходу поінформують про важливість прийняття “Стратегії ветеранської політики України на період до 2030 року” та про подальші спільні кроки з її розвитку і втілення на підтримку ветеранів, ветеранок, членів їхніх сімей, родин полеглих захисників і захисниць України.

Довідково. 29 листопада цього року Кабінет Міністрів України схвалив Стратегію ветеранської політики на період до 2030 року та затвердив операційний план заходів з її реалізації у 2024-2027 роках. Це фундаментальний документ, що має забезпечити комплексні зміни та розвиток державної ветеранської політики в Україні. Стратегія вперше визнає та спрямована на підтримку сімей ветеранів і ветеранок.

У серпні Міністерство у справах ветеранів України уклало меморандум про співпрацю та взаєморозуміння з п'ятьма експертними організаціями сфери ветеранських справ Veteran Hub, Принцип, Простір можливостей, Юридична сотня та Veteranka. Рік тому вони представили концепцію ветеранської політики.

Формат заходу – офлайн (Зала 2).

Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 2).

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників медіа: anna@ukrinform.com. Вхід на захід за редакційними посвідченнями.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV.

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

Стратегія ветеранської політики відображає всі сфери взаємодії держави та ветерана - Калмикова

Стратегія ветеранської політики визначає основні стратегічні і оперативні цілі та відображає всі сфери взаємодії держави і ветерана.

Про це сказала міністерка у справах ветеранів України Наталія Калмикова під час брифінгу в Укрінформі.

«Цей документ є фундаментальним та верхньорівневим. Він визначає основні стратегічні і оперативні цілі та відображає всі сфери взаємодії держави і ветерана. Тобто від початкових кроків, від моменту, коли ще людина проходить службу, але збирається звільнятися, і до можливості зміцнювати громаду, зміцнювати державу», - сказала Калмикова.

За її словами, важливою ціллю Стратегії є повага до ветеранів та вшанування загиблих. Зокрема, планується проведення заходів, які спрямовані на те, щоб підкреслювати важливу роль захисника та захисниці у цивільному житті.

Калмикова підкреслила, що ставлення суспільства і статус ветерана та ветеранки напряму впливає на обороноздатність держави.

Вона зауважила, що ще однією ціллю документа є відновлення людського капіталу та добробут ветеранів.

«У межах цієї стратегічної цілі ми передбачили координацію зусиль у різних напрямах, зокрема, питання фізичного та ментального здоров’я ветеранів і ветеранок, підтримку й розвиток родин. Також йдеться про державні гарантії, працевлаштування та забезпечення економічної незалежності», - сказала міністр.

За її словами, третя ціль Стратегії - забезпечення національної безпеки та обороноздатності країни шляхом відображення досвіду ветеранів.

Голова правління ГО "Простір можливостей" Оксана Коляда зазначила, що Стратегія фіксує наскрізність ветеранської політики і певний механізм контролю її виконання.

«Насправді громади та люди, які опікуються ветеранами на місцях, давно чекають цієї Стратегії, саме затвердженої на національному рівні. Лише після такого документа стратегічного характеру та після затвердження бюджету на наступний рік громади сіли писати свої програми підтримки ветеранів та членів їх сімей. Їм важливо враховувати те, що буде забезпечено на національному рівні», - сказала Коляда.

Директорка ГО "Юридична сотня" Юлія Морій зауважила, що Стратегія є першим кроком для оновлення системи державної політики щодо ветеранів та їхніх сімей.

«Вона зобов’язує оновити, зокрема, статуси ветеранів, зобов'язує оновити систему гарантій пенсійного забезпечення, житлового забезпечення ветеранів та багато чого іншого. Ми насправді бачимо, що робота по реалізації Стратегії, незважаючи на те, що вона лише тільки схвалена, вже почалась. Міністерство почало роботу над оновленням законодавства. Ми як громадськість долучимося до цього процесу і сподіваємося на те, що досвід всіх наших організацій буде також врахований», - додала Морій.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів 29 листопада схвалив Стратегію ветеранської політики на період до 2030 року та затвердив операційний план щодо її реалізації.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-