Як вирішити ситуацію з бронюванням працівників критично важливих підприємств
Організатор: Українська асоціація підприємств водопровідно-каналізаційного господарства «Укрводоканалекологія».
Учасники: Дмитро Новицький - президент Асоціації "Укрводоканалекологія", модератор. Олександр Шкінь - директор Асоціації «Укрводоканалекологія»; Катерина Гула - експерт з нормативно-правових питань Асоціації «Укрводоканалекологія»; Олексій Романюк - голова професійної спілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України; Тетяна Мельник - експертка з відновлення аналітичного центру Асоціації міст України; Сергій Дунайло - віцепрезидент Міжгалузевої асоціації з розвитку систем теплопостачання «Укртеплокомуненерго»; Анатолій Сагач - директор КП «Міськводоканал» м. Суми (онлайн); Віталій Голубєв - заступник голови правління АТ «Херсонгаз»; Борис Дуденко - генеральний директор МКП «Миколаївводоканал» (онлайн); Олексій Савченко - директор МКП "ВУВКГ м.Херсона" (онлайн); Дмитро Рогожин - директор КП «Житомиртеплокомуненерго» ЖМР (онлайн); Павло Карась - директор КПТМ "Черкаситеплокомуненерго" (онлайн).
Коротко. Асоціація "Укрводоканалекологія", Асоціація міст України та Асоціація теплокомуненерго звернулися до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, віцепрем'єр-міністра з відновлення України – міністра розвитку громад та територій України Олексія Кулеби та Кабінету Міністрів України із закликом переглянути та внести зміни в Постанову КМУ №1332 «Деякі питання бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час».
Організатори заходу зазначають, що нині критично важливо забезпечити можливість 100% бронювання кваліфікованих фахівців на підприємствах критичної інфраструктури житлово-комунального господарства (ЖКГ). Адже існує реальна загроза зупинки надання послуг водо-, тепло- та газопостачання у містах України, що може призвести до повного колапсу у функціонуванні міської інфраструктури.
Асоціації також звернулися до уряду з проханням оперативно втрутитися та забезпечити стабільну роботу підприємств критичної інфраструктури задля підтримки життєдіяльності українських міст у складних умовах воєнного стану.
Формат заходу – офлайн (Зала 2) + онлайн-включення.
Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 2).
Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.
Акредитація представників медіа: anna@ukrinform.com.
Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV.
Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.
Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.
Підсумкові матеріали:
Підприємства ЖКГ просять уряд переглянути підхід до бронювання працівників галузі
Водоканали та теплокомуненерго просять Кабінет міністрів забезпечити достатнє бронювання фахівців, що підтримують роботу систем життєзабезпечення міст.
Про це на пресконференції в Укрінформі заявив президент асоціації "Укрводоканалекологія" Дмитро Новицький.
"Перше, просимо внести зміни до постанови уряду №76 (Деякі питання реалізації положень Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” - ред.) щодо спрощення умов бронювання до 100% працівників критично важливих підприємств. Друге - забезпечити відповідність двох критеріїв, що дозволяють бронювати працівників реальним умовам роботи підприємств водо-, тепло- та газопостачання", - сказав Новицький.
Крім того, підприємства сфери ЖКГ просять забезпечити фінансові умови, за яких вони відповідатимуть вимогам щодо оплати праці.
Директор "Укрводоканалекології" Олександр Шкінь наголосив, що у галузі водопостачання та водовідведення працює близько 60 тис. людей, з них близько 20 тис. - військовозобов'язані.
"З початку повномасштабної війни було мобілізовано близько 5 тис., їхній середній вік - 40 років. Це найпрацездатніші працівники", - зауважив Шкінь.
За його словами, через нові умови бронювання у галузі може залишитися 10-12 тис. працівників на всю країну, які зможуть фахово забезпечувати роботу водоканалів. Фінансові умови, в яких працюють водоканали, також складні: середня зарплата у галузі складає 15 тис. грн, що не відповідає критеріям визначення критичного підприємства.
Віцепрезидент міжгалузевої асоціації з розвитку систем теплопостачання «Укртеплокомуненерго» Сергій Дунайло наголосив, що на підприємствах ТКЕ немає можливості підняти рівень зарплат через застарілі тарифи на послуги. Він повідомив, що асоціація вже направляла до Кабінету міністрів свої пропозиції щодо перегляду умов бронювання працівників галузі.
Присутні на заході представники підприємств ЖКГ звернули увагу на брак фахівців на своїх підприємствах. Зокрема, директор "Черкаситеплокомуненерго" Павло Карась повідомив, що на все місто у теплокомуненерго залишилося 6 зварювальників. "Якщо залишиться 3 зварювальники, то забезпечити функціонування міста буде неможливо", - зауважив Карась.
Директор Херсонводоканалу Олексій Савченко повідомив, що на каналізаційному господарстві міста зараз працює півтори бригади.
Як повідомлялося, Міністерство економіки на початку грудня оновило статус критично важливих підприємств для перших семи підприємств за новими критеріями. Із 1 грудня 2024 року бронювання працівників здійснюється виключно в електронному форматі через портал "Дія".
Відео:
Замовити фото натисніть тут - Фотобанк