Порушення права на освіту державною мовою в окупованому Криму

Порушення права на освіту державною мовою в окупованому Криму

Укрінформ

14 січня о 14:00 відбудеться “круглий стіл” на тему: “Порушення права на освіту державною мовою в контексті окупованого Криму”.

Організатори: Громадська організація “Кримський центр ділового та культурного співробітництва “Український дім” за підтримки Крайової ради українців Криму, Міжнародного фонду “Відродження”. 

Учасники: Андрій Щекун - представник Крайової ради українців Криму, координатор групи “Гуманітарна політика” Експертної мережі “Кримська платформа”; Тарас Кремінь - уповноважений із захисту державної мови; Маргарита Сокоренко - уповноважена у справах Європейського суду з прав людини; Денис Чистіков - заступник представника Президента в Автономній Республіці Крим; Андрій Іванець - представник Крайової ради українців Криму, провідний науковий співробітник Національного музею Голодомору-геноциду.

Чому це важливо?

Загрозливе становище з порушеннями окупаційною владою прав людини в Криму протягом 2014–2024 років регулярно відображалося та продовжує фіксуватися у заявах міжнародних і правозахисних організацій. Зокрема, зафіксовані факти мілітаризації освіти в Криму з метою впливу на свідомість дітей і молоді, що є порушенням статей 50, 51 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни.

Громадська організація “Кримський центр ділового та культурного співробітництва “Український дім” з 2014 року здійснює моніторинг та документування порушень прав на освіту державною мовою в тимчасово окупованому Криму.

Під час заходу представники громадськості та правоохоронних і державних органів влади поінформують про факти злочинних дій, що здійснюються країною-агресором РФ у сфері освіти окупованого Криму. Буде надана інформація про хід розслідування проти осіб, які вчиняють протиправні дії на окупованій території та оприлюднені матеріали моніторингу про діяльність “посадових осіб” так званого “Міністерства освіти, науки та молоді Республіки Крим” щодо порушення права на освіту в окупованому Криму.

Учасники заходу обговорять подальші дії України в контексті рішень Міжнародного суду ООН від 31 січня 2024 року та Європейського суду з прав людини від 25 червня 2024 року.

Також буде презентована книга “Формування модерної національної свідомості українців Криму: тенденції, перспективи та асиміляційні загрози (кінець ХІХ - початок XXI ст.)”. У заході братимуть участь автори презентованої книги, українські дослідники історії та сучасного стану українців Криму.

Формат заходу – офлайн (Зала 2) + онлайн-включення.

Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 2).

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників медіа: anna@ukrinform.com

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV.

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Відео:

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-