Як уникнути зупинки деревообробної і меблевої галузі?

Як уникнути зупинки деревообробної і меблевої галузі?

Укрінформ

30 січня о 13:30 відбудеться круглий стіл на тему: «Як уникнути зупинки деревообробної і меблевої галузі через відсутність FSC-сертифікатів ДП «Ліси України»?».

Організатор: Платформа економічного розвитку Wood Industry UA.

Відео дня

Учасники: Юрій Дюг - координатор платформи економічного розвитку Wood Industry UA, модератор; Богдан Кицак - народний депутат України, голова робочої групи з реформування ринку деревини в Комітеті ВРУ з економічного розвитку; Павло Кравець - директор FSC Ukraine; Юрій Несторяк - начальник відділу екосистемних послуг та побічного лісокористування ДП “Ліси України”; Юлія Плиска - GR ДП "Ліси України"; Юрій Андріїв - координатор комітету European Business Association; Андрій Циганок - виконавчий директор ГС “Асоціація деревообробних підприємств України”; Валентина Хистова - виконавча директорка  Асоціації “Українська асоціація меблевиків”; Сергій Сметюх - керівник логістики та закупівель деревини ТОВ “Кроноспан УА”; Олеся Каспрук - NEPCon OÜ trading as Preferred by Nature; Сергій Розвод  - представник ТОВ "Легалліс"; Ірина Божук - представниця ІП "СЖС Україна“; Руслан Крикун - начальник відділу використання лісових ресурсів Державного агентства лісових ресурсів України.

Питання до обговорення:

  1. Які фактори та рішення призвели до втрати сертифікації всіма структурними підрозділами ДП «Ліси України»?
  2. Чому пересертифікація FSC так і не була розпочата в січні 2025 року?
  3. Дорожня карта FSC-сертифікації підрозділів ДП «Ліси України» з конкретними датами та відповідальними посадовцями.
  4. Чим профільні асоціації, НГО, провідні підприємства галузі можуть допомогти для прискорення процесу сертифікації?

Чому це важливо?

Українська деревообробна і меблева промисловість орієнтована на експорт продукції з високою доданою вартістю в ЄС та США. Ключовою складовою для цього є FSC-сертифікація деревини. Після проведеної 1 січня 2025 року реорганізації структури ДП «Ліси України» всі філії та структурні підрозділи втратили FSC-сертифікати. Відповідно, всі постачання FSC-сертифікованої деревини за біржовими контрактами зупинені. А це - 4/5 всього обсягу сировини на ринку.

Без FSC-сертифікованої деревини ні деревообробники, ні меблевики працювати не можуть. Виконання міжнародних контрактів зривається, без роботи залишається майже 100 тисяч українців, а бюджет недоотримує пів мільярда гривень щомісяця.

Ускладнює ситуацію й те, що, попри значні зусилля всіх ключових посадовців та двомісячну роботу щодо перемовин, досі немає жодної інформації, коли ж постачання можуть відновитися. За оптимістичними прогнозами, доведеться чекати ще два місяці, за песимістичними – 6-7 місяців.

Організатори заходу зазначають, що відсутність сировини вже в березні призведе до катастрофічних наслідків, банкрутства провідних деревообробних і меблевих виробництв, а українська економіка матиме багаторічну репутацію ненадійного партнера.

Формат заходу – офлайн (Зала 2) + онлайн-включення.

Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 2).

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників медіа: anna@ukrinform.com

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV.

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформу можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

Дефіцит сертифікованої лісопродукції негативно вплине на її експорт - експерт

Після реорганізації ДП "Ліси України" 1 січня 2025 року філії та структурні підрозділи втратили FSC-сертифікати, які підтверджують відсутність негативного впливу ведення лісового господарства на відповідні екосистеми, що значно ускладнює роботу лісопереробників та меблевих компаній.

Про це під час пресконференції в Укрінформі сказав координатор платформи економічного розвитку Wood Industry UA Юрій Дюг.

“Всі поставки сертифікованої деревини за біржовими контрактами зупинені, а без даної сертифікації ні деревообробники, ні меблевики не можуть працювати. Крім того, зривається виконання міжнародних контрактів зокрема й щодо експорту”, - пояснив експерт.

Це також підтвердила й завідувачка сектору лісової сертифікації ДП «Ліси України» Галина Домашовець. За її даними було проведено опитування серед 54 деревообробних підприємств, які зізнались, що дефіцит сертифікованої лісопродукції вплинув на їхню діяльність, тож вони зацікавлені у пересертифікації своєї продукції.

За словами виконавчої директорки “Української асоціації меблевиків” Валентини Хистової, у 2021 році експорт меблів становив на понад 1 млрд дол. сукупно. Повномасштабне вторгення внесло свої корективи, однак торік показники почали відновлюватись, тож вдалось вивезти меблів на суму 990 млн дол.

“Зрозуміло, що всі сертифікати дуже потрібні для експорту. Можливо зараз виробники про це і не думають, але оці всі труднощі, які ми маємо зараз, можуть напряму вплинути на експорт та дати величезні збитки, тож ми зі свого боку готові допомагати, аби затримок не було”, - зауважила Хистова.

Виконавчий директор ГС “Асоціація деревообробних підприємств України” Андрій Циганок зауважив, що більшість підприємств залежні саме від експорту, тож вони потребують FSC-сертифікації.

Він наголосив, що поки деякі підприємства витримують виробничий процес, завдяки тим ресурсам, які були взяті в минулі періоди. Проте вже за три тижні ситуація може набути ризикових моментів. Водночас є і ті підприємства, які призупинили діяльність внаслідок неможливості сертифікації.

Представники бізнесу закликали як аудиторські компанії, так і представників ДП "Ліси України" максимально скоротити терміни сертифікації, аби не зазнати ще більше ресурсних та фінансових втрат.

Як повідомлялось, станом на липень 2024 року понад 400 деревообробних підприємств в Україні вже отримали сертифікат системи незалежної добровільної сертифікації системи ведення лісового господарства (FSC-сертифікати).

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
Всi рубрики
За період:
-
Share: