На Буковині помер працівник військового госпіталю, МОЗ заперечує зв'язок зі щепленням
Про це йдеться у заяві МОЗ, передає Укрінформ.
«24 березня о 07:10 в міській клінічній лікарні №3 м. Чернівці зафіксовано смерть провізора аптеки військового госпіталю. За попередньою інформацією, причина смерті – гострий мозковий інсульт. Чоловік мав важкі хронічні серцево-судинні захворювання, діабет та інші супутні хвороби», - йдеться у повідомленні.
За інформацією департаменту охорони здоров’я Чернівецької області, 15 березня чоловік отримав щеплення проти COVID-19 вакциною Covishield/AstraZeneca.
«16 березня о 17:25 чоловіка доставила бригада екстреної медичної допомоги в міську клінічну лікарню №3, де лікувався з приводу інсульту. Протипоказань до введення вакцини, а саме алергії до будь-якого з компонентів препарату, у чоловіка не було. В той же день з того ж флакону вакцини було щеплено ще 9 осіб. Несприятливих подій після імунізації в інших пацієнтів не зареєстровано», - поінформували у міністерстві.
У МОЗ наводять слова керівника мобільної бригади, яка вакцинувала працівників військового госпіталю, щодо того, що цей пацієнт переніс вакцинацію нормально, і скарг на стан здоров’я чоловік не висловлював.
Для встановлення точної причини смерті призначено патологоанатомічне дослідження, уточнили в міністерстві.
«МОЗ й надалі в разі настання смерті протягом 30 днів після імунізації буде розслідувати такі випадки відповідно до українського законодавства та міжнародних норм організації фармаконагляду за несприятливими подіями після імунізації», - запевняють у відомстві.
Окремо уточнюється, що станом на 19 березня у світі було введено більше 397 млн доз вакцини проти COVID-19, і що відповідно до наявних даних ВООЗ, не зафіксовано жодного випадку смерті від вакцини проти коронавірусу.
У МОЗ наголосили на тому, що вакцинація проти COVID-19 не запобігає розвитку інших захворювань або смерті від інших причин.
«За даними Центру громадського здоров’я, серцево-судинні захворювання, переважно ішемічна хвороба серця та інсульт, є основними причинами смертності й одними з основних факторів інвалідності в усьому світі», - уточнюють у міністерстві.
Також у МОЗ інформують, що з початку вакцинальної кампанії у нашій країні проти COVID-19 було щеплено 137 026 осіб, і серед них було зареєстровано 590 несприятливих подій після імунізації, і лише три пацієнти деякий час перебували під наглядом лікарів. Наразі всі вони здорові.
«За цим випадком регіональною групою оперативного реагування на НППІ буде проведене повноцінне розслідування, як того вимагають протоколи Міністерства охорони здоров’я», - уточнили у відомстві.
У МОЗ також висловили щирі співчуття родині та близьким загиблого провізора.
Як повідомлялося, 23 березня о 17:20 в смт Чорноморське Лиманського району Одеської області зафіксовано смерть військовослужбовиці. За інформацією Командування медичних сил ЗСУ, 21 березня жінка отримала щеплення проти COVID-19. Протипоказань до введення вакцини, а саме алергії до будь-якого з компонентів препарату, у жінки не було.
У той же день з того ж флакону вакцини було щеплено ще 9 осіб. Несприятливих подій після імунізації в інших пацієнтів не зареєстровано.
За висновками судмедекспертизи причина смерті військовослужбовиці, яка померла у вівторок в Одеській області, – гостра серцево-судинна недостатність.