На Закарпатті силовики посилено охороняють угорські дипломатичні установи
Про це на брифінгу повідомив голова Закарпатської ОДА Віктор Микита, передає кореспондент Укрінформу.
"Так зване "угорське питання" зараз є одним із варіантів дестабілізаційних сценаріїв, які може використати ворог для розхитування ситуації на Закарпатті. Це - один із головних ризиків, які можуть впливати на оперативну обстановку в області. Ворогу важливо знайти таку можливість й для цього, вірогідно, може бути використана угорська громада на Закарпатті", - сказав Микита.
Саме тому, з його слів, наразі в області посилили охорону угорських консульств та культурних установ. Також під охороною дипломатичні установи Словаччини. Мета - не дати можливості ворогу провести деструктивні дії та дискредитувати Україну.
"Ми враховуємо ці ризики, у нас наразі є хороший діалог із консульствами та представниками нацменшин. Ситуація стабільна", - запевнив Микита.
Також Укрінформ поцікавився щодо того, чи може бути знову розіграно так зване "русинське питання" на Закарпатті.
"Щодо русинського питання - треба розуміти, що ворогом може бути розіграний будь-який сценарій. Але представники русинських організацій в області наразі не підіймають жодних питань. Зараз на Закарпатті усі єдині, і розуміють хто є ворогом", - сказав голова ОДА.
Він додав, що минулого тижня на Закарпатті перебував із робочим візитом заступник міністра зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини Левенте Мадяр , він висловив підтримку Україні та засудив будь-які агресивні військові дії щодо нашої країни.
Микита наголосив, що наразі на Закарпатті відповідні підрозділи Нацполіції та СБУ здійснюють моніторинг соцмереж та місцевих ЗМІ щодо можливих поширювань фейків, підбурювання населення.
"На Закарпатті на сьогодні в соцмережах немає деструктивної риторики", - повідомив Микита.
Він закликав представників нацменшин регіону перевіряти інформацію, слідкувати за офіційними повідомленнями влади.
"Географічне розміщення Закарпатської області є таким, котре виключає якийсь захід сюди ворожої піхоти через гори чи бомбардування з повітря — поруч з нами кордони 4-х країн НАТО і будь-які маневри літаків на території регіону є неможливими, бо їм прийдеться перетинати кордони з ЄС та зачіпати їхній простір. Тому перше завдання ворога на Закарпатті - дестабілізувати ситуацію в регіоні, посіяти хаос", - сказав він.
За словами Микити, це не обов’язково мають бути диверсійно-розвідувальні групи противника, а достатньо проплачених активістів чи елементів, які працюватимуть над втіленням своїх сценаріїв, використовуючи соцмережі, аудиторію місцевих інтернет-видань.
"Головна мета можливої дестабілізації на Закарпатті - це скомпрометувати дії органів влади, військових та правоохоронців в очах громадян, щоб змусити їх боятися. Тому прохання до наших громадян: бути уважними до месенджів в соцмережах, перевіряти інформацію, не поширювати фейків. Тобто, не допомагати ворогам в дестабілізації регіону", - наголосив голова ОДА.
Він також зазначив, що наразі в області усі силові структури несуть посилену службу. Ситуація в регіоні стабільна та контрольована.
Як повідомлялося, на початку лютого 2022 року Росія перекинула до Білорусі кілька тисяч своїх військових у рамках спільних навчань «Союзна рішучість-2022».
Окрім того, Росія зосередила біля кордону з Україною та на тимчасово окупованих українських територіях до 190 тис. військовослужбовців.
Як повідомлялося, 21 лютого президент Росії підписав укази про визнання двох самопроголошених утворень на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей України. Укладені угоди між цими квазіреспубліками і Росією передбачають надання їм військової допомоги. Росія таким чином відкрито визнала свою військову присутність на території ОРДЛО.