У львівській лікарні зіграли на фортепіано композицію, написану для музиканта з однією рукою
Цей захід став символічним стартом фортепіанних концертів, які відбуватимуться в лікарні щодня, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Сьогодні ми прослухали твір відомого українського композитора Сергія Борткевича, який в Австрії написав його для відомого піаніста Пауля Вітгенштейна. Унікальність твору в тому, що він написаний лише для лівої руки, оскільки праву музикант втратив під час Першої світової війни. Ця композиція свого часу стала своєрідним маніфестом і прикладом того, що людина, навіть втративши руку, продовжила повноцінно жити і займатися своєю справою», - розповів директор органного залу Іван Остапович.
Виконав музичний твір соліст Львівського органного залу Андрій Макаревич, а його слухачами, окрім пацієнтів та медперсоналу лікарні, стали єврокомісар з питань охорони здоров’я Стелла Кіріакідес, міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко, мер Львова Андрій Садовий, представники ЗМІ.
Макаревич зізнався, що ця композиція виконується дуже рідко, оскільки викликає певні труднощі в музикантів - грати на фортепіано лише однією лівою рукою.
«Виступи з цим твором після Першої світової війни проходили з шаленим успіхом по цілому світу. Концерти довели, що навіть митці, покалічені війною, здатні творити. Для мене сьогодні зіграти тут в лікарні – символічно, бо колись композитори, які писали для Вітгенштейна музику, намагалися підтримати його, показати, що життя продовжуються і треба вірити в краще майбутнє», - додав Макаревич.
Фортепіанний концерт у цій лікарні відбуватиметься щодня з 12 до 13-ї год за ініціативи Львівського органного залу.
Як повідомляв Укрінформ, сьогодні, 15 липня у Львові єврокомісар з питань охорони здоров’я Стелла Кіріакідес та міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко відвідали медичні заклади Львова та підписали угоду між Україною та Європейським Союзом про участь України у програмі ЕU4Health.
У Львові планують відкрити Національний реабілітаційний центр, аналогів якому нема у Європі. За рік тут робитимуть 10 тисяч операцій та зможуть допомогти понад 50 тисячам українців, які постраждали від війни.
Попередня вартість створення Національного реабілітаційного центру у Львові – 77 млн євро. Будівництво триватиме близько двох років.