За місяць з Харківщини вдалося евакуювати понад 20 тисяч громадян - Мінреінтеграції
Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на сайт Мінреінтеграції.
«Влада робить усе, щоб допомогти кожній громаді та кожній людині, що звільнилися від окупації. І люди, своєю чергою, прагнуть якнайшвидше реінтегруватись. Вони готові відновлювати свої села та міста власними силами. Зараз на усіх звільнених територіях наші громадяни говорять одне: «Тут була, є і буде Україна!». І це – найдорожчі слова», – зазначила Верещук.
За її словами, головна задача штабу полягає у координації на всіх рівнях роботи гілок влади, щоб спільними зусиллями якомога швидше відновити життєдіяльність на територіях, звільнених від російських загарбників. А також – у підтримці населення, яке було змушене жити в окупації, допомозі евакуюватись усім, хто готовий виїхати на період, поки триває відновлення.
За цей час площа звільнених українських територій значно зросла. Нині ЗСУ звільнили 502 населених пункти в Харківській області, 75 – у Херсонській, 43 – на Донеччині й 7 на Луганщині, додала Верещук.
Вона зауважила, що за час роботи Коордштабу вдалося налагодити та скоординувати процеси з розмінування, відновлення енерго-, газо-, водопостачання; отримання гуманітарної допомоги, ліків, продуктів харчування та засобів гігієни. Організовано доставку питної води та хліба. Розпочали також роботу банківські установи. Зокрема, ПриватБанк відновлює роботу 26 відділень у звільнених містах, а до кінця жовтня планує відкрити двері відділень у більшості звільнених міст. Відновила діяльність на деокупованих територіях і Укрпошта: організувала як доставку пенсій, так і надання одноразової фінансової допомоги людям.
Верещук наголосила, що за спільної ініціативи Мінреінтеграції та Укрпошти кожен, хто пережив окупацію, отримує від Товариства Червоного Хреста України одноразову допомогу в сумі 1200 грн. Мешканці Харківщини отримали вже понад 14 млн грн. Жителі звільненої Херсонщини – понад 1,4 млн грн, Донеччини – понад 1 млн грн.
Триває евакуація населення зі щойно деокупованих територій, де жити цієї зими буде вкрай складно, системи життєзабезпечення ще не запрацювали на повну силу, зазначила віцепрем'єр-міністр. В деяких містах та селах все ще відсутні світло, вода, тепло. Також залишається частина території, яка потребує розмінування.
Як повідомлялося, минув місяць від початку роботи Координаційного штабу з питань деокупованих територій, який очолює Верещук. Він був створений урядом за ініціативи Президента Володимира Зеленського. До складу увійшли представники міністерств, силових відомств, ДМС, Держспецзв’язку, Держказначейства, ОВА.