Гранти на житло для ВПО та медичну допомогу: ще три громади з Західної України поділилися історіями успіху

Гранти на житло для ВПО та медичну допомогу: ще три громади з Західної України поділилися історіями успіху

Укрінформ
Експерти Програми «U-LEAD з Європою» допомогли Косівській міській територіальній громаді, Кутській селищній територіальній громаді (Івано-Франківська область), а також Зимноводівській територіальній громаді (Львівська область) подати свої заявки на грантові конкурси та втілити важливі проєкти у життя.

Як передає Укрінформ, своїми історіями успіху представники громад поділилися на сайті "U-LEAD з Європою".

Косівська міська територіальна громада з перших днів повномасштабного вторгнення росії активно приймала внутрішньо переміщених осіб. За даними голови громади Юрія Плосконоса, кількість зареєстрованих ВПО становила орієнтовно 6700 осіб. Тому постало важке завдання ― прийняти усіх і створити комфортні умови. Частина переселенців поселилися в садибах зеленого туризму, у приватному секторі, турбазах.

«Ми ж організували прийом внутрішньо переміщених осіб у шести школах громади. На піку одномоментно тут перебувало понад 400 людей. Всього через комунальні заклади в нашій громаді пройшло понад 1000 внутрішньо переміщених осіб», - пригадав він.

Та наприкінці літа уряд оголосив про відновлення навчального процесу. Тож та кількість внутрішньо переміщених осіб, яка проживала в школах, мусила швидко знайти альтернативу.

«У нас пустувало одне приміщення, але воно, на жаль, повністю було непридатним для життя. Тож ми звернулися до давнього партнера ― Програми «U-LEAD з Європою», які допомогли написати грантовий проєкт і, в результаті, виграти», - додав Плосконос.

Читайте також: За підтримки U-LEAD на Сумщині створять Аграрну сервісну службу

Радник Регіонального офісу U-LEAD з Європою в Івано-Франківській області Максим Чопей розповів: «Під час зустрічі із громадами виникла ідея спільно з нашими експертами написати проєкт і подати його. Відповідно, ми разом розробили, подали та успішно виграли його».

В результаті громада отримала необхідне обладнання. Невдовзі в приміщенні, яке не мало жодних комунікацій, зможе комфортно проживати до 40 переселенців.

Голова Косівської міської територіальної громади Юрій Плосконос переконаний, що косівцям не вдалося б так швидко досягти цього результату, якби не допомога експертів «U-LEAD з Європою» та міжнародних фондів.

За словами радника Регіонального офісу U-LEAD з Європою в Івано-Франківській області Максима Чопея, на одній із зустрічей з представниками Кутської селищної територіальної громади обговорювалася проблема доступу мешканців гірської місцевості до медицини. «Під час підготовки проєктної заявки ми познайомилися з організацією, яка надає міжнародну медичну допомогу. І в рамках цієї допомоги Кутська громада отримала в користування швидку, яка нині обслуговує декілька громад Прикарпаття та Чернівецької області", - сказав Чопей.

Фахівці Івано-Франківського офісу «U-LEAD з Європою» написали грантовий проєкт для отримання реанімобіля. «Нам дуже допомогли консультаційно. Молода ефективна команда допомогла отримати справжню мобільну бригаду», ― розповів голова Кутської селищної ради Дмитро Павлюк.

Читайте також: Громади Житомирщини торік отримали від U-LEAD допомоги майже на мільйон євро

Вже понад три місяці реанімобіль працює не лише в Кутській територіальній громаді, а й в сусідніх населених пунктах. Реанімобіль укомплектований усім потрібним і адаптований до вимкнень електроенергії. За один виїзд бригада може прийняти 50-60 людей: оглянути, зробити УЗД, кардіограму, визначити рівень цукру крові. Загалом мобільна бригада оглянула вже понад 800 осіб, з них 120 внутрішньо переміщених осіб.

Зимноводівська територіальна громада, на 30 кілометрах квадратних якої проживає понад 22 тисячі населення, а з повномасштабним вторгненням росії кількість людей зростала щоденно, також звернулася зі своєю ідеєю.

«Наша громада почала приймати внутрішньо переміщених осіб. Основна частина з них зупинялася в нас на короткий час, зупинялася в готелі, в садочках, перебуваючи від декількох днів до тижнів», ― пригадав начальник відділу соціально-економічного розвитку Зимноводівської територіальної громади Левко Ванькович.

Громада була готова надавати внутрішньо переміщеним особам речі першої потреби: харчі, одяг, засоби гігієни. Згодом зрозуміли, що цього не достатньо.

«Люди не мали можливості постригтися чи навіть випрати одяг. Тож у нас виникла ідея організувати соціальну пральню та перукарню для внутрішньо переміщених осіб та для малозабезпечених груп нашої громади», - сказав Ванькович.

Організація Зимноводівської громади «Добра ініціатива» звернулася до Програми «U-LEAD з Європою», з якими мали успішний досвід співпраці ще з 2019 року, з проханням допомогти написати грантову заявку.

Ванькович переконаний, що саме завдяки допомозі спеціалістів «U-LEAD з Європою» громада змогла виграти цей грант.

«Ми бачимо, що наша підтримка, наша допомога, наші зусилля і зусилля, країн-донорів не є даремними, тому що вони дають результат. Навіть у такі складні часи, які ми зараз живемо», - наголосила керівниця Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Львівській області Галина Хрущак.

Читайте також: Дмитро Василенко, керівник регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» у Хмельницькій області

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян та розширює можливості громад.

Фото: U-LEAD з Європою

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-