Для військових, аграріїв і спортсменів: у «Житомирській політехніці» презентували стартапи
Про це кореспондентові Укрінформу розповів керівник освітніх програм інноваційного хабу Житомирської політехніки Іван Новосьолов.
«Ми розпочали набір команд на акселераційну програму підтримки технологічних стартапів BGV Hardware Accelerator із лютого. До нас подали заявки 35 команд з усієї України, з яких ми відібрали 6 до основного треку акселераційної програми і саме вони презентували свої проєкти», - зазначив Новосьолов.
За його словами, програма складалася з теоретичної та практичної частин. За цей період її учасники розробили свої МVP (мінімально життєздатний продукт – ред.). Кожен із них отримав на обладнання та матеріали своїх проєктів грант на суму до 3 тис. євро.
«Наша ідея в тому, що ці проєкти мають виходити на ринок та знаходити партнерів. Ми з усіма цими командами підтримуватимемо зв’язок на випадок, якщо їм знадобиться допомога чи менторська підтримка», - додав Новосьолов.
У межах акселераційної програми команди державного університету «Житомирська політехніка», Національного університету водного господарства та природокористування, а також Бердичівського фахового коледжу економіки промисловості і права презентували 6 технологічних старапів. Йдеться про Sentry RF – широкосмугову антену для радіомоніторингу, яка допомагатиме військовослужбовцям у боротьбі з російськими дронами. Це також розробка доступних та мобільних гусеничних роботизованих платформ догляду за теплицями Mechanical Gardener.
У Житомирі презентували стартапи, розроблені в межах акселераційної програми / Фото: Ірина ЧирицяОкрім того, презентували наземний моторизований безпілотний апарат «Тілець-1», створений для виконання розвідувальних, пошуково-рятувальних, ремонтних, бойових операцій та розробку і створення індивідуальних спортивних, реабілітаційних тренажерів для спортивних академій, секцій та реабілітаційних центрів SkillsUp.
Серед проєктів також стартап із доступних та мобільних рішень для ЧПК-обробки (виробничий процес зі створення високоточних та складних деталей) PoliMill CNC і MechLab 3D – 3D-принтер на 6 друкуючих головок для бізнесів та підприємств, що працюють з 3D-принтингом.
Як повідомляв Укрінформ, державний університет «Житомирська політехніка» запустив акселераційну програму BGV Hardware Accelerator для підтримки технологічних стартапів.