Неповнолітній диверсант на Вінниччині намагався підпалити будівлю ТЦК
Про це повідомляє відділ комунікації поліції Вінницької області, передає Укрінформ.
У поліції зазначили, що повідомлення про підпал Вінницького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки надійшло в поліцію 6 липня близько 4:15. Невідома особа кинула в будівлю дві пляшки із запальною сумішшю, внаслідок чого виникла пожежа. Вогонь загасили військові.
Особу правопорушника та його місцеперебування встановили оперативники Управління карного розшуку обласної поліції. Неповнолітнього мешканця Білгород-Дністровського району Одеської області правоохоронці затримали в одному з вінницьких хостелів.
Під час обшуків у фігуранта вилучено саморобну запалювальну суміш та мобільний телефон, який він використовував для фільмування злочину та спілкування з агресором.
Як з’ясувалось, навесні ворожі агенти запропонували гроші хлопцю, який шукав в інтернеті роботу. Спочатку неповнолітній виконував «тестові» завдання та надсилав росіянам фотографії з локаціями Сил оборони у портовому місті. Після цього український диверсант був «відряджений» до Вінниці для підпалу будівлі ТЦК, а звідти мав їхати на Житомирщину.
Поліцейські передали фігуранта працівникам УСБУ у Вінницькій області, котрі кваліфікували дії зловмисника за ч. 2 ст. 113 Кримінального кодексу України – підпал, спрямований на зруйнування або пошкодження об’єктів, які мають важливе оборонне значення, вчинений в умовах воєнного стану, та повідомили йому за цією статтею про підозру. Відповідно до санкції інкримінованої статті юнакові загрожує позбавлення волі на строк п’ятнадцять років або довічне ув’язнення, з конфіскацією майна.
Також хлопець перевіряється на причетність до аналогічних злочинів на території інших регіонів.
Як повідомляв Укрінформ, російські спецслужби все частіше залучають до диверсійної діяльності неповнолітніх. Для вербування українських підлітків загарбники використовують заборонену соцмережу «ВКонтакте», підконтрольні Телеграм-канали та ігрові інтернет-платформи. Дуже часто для схилення дітей до підривної діяльності ворог застосовує методи шантажу та психологічних маніпуляцій, а також пропонує «легкі» гроші.