На Харківщині працівників ЦНАПів і соцслужб навчають комунікації з ветеранами
Про це кореспонденту Укрінформу розповіла менеджер з комунікацій проєкту “Безконфліктна комунікація з ветеранами” Марія Нігматова.
“Під час попередніх проєктів, які реалізувала спілка, у громадах ми намагалися зрозуміти, які потреби є у ветеранів та працівників, що безпосередньо опікуються демобілізованими військовослужбовцями та членами їх родин. І з’ясувалося, що потрібні тренінги для працівників соціальних служб щодо безконфліктної комунікації з ветеранами”, - зазначила Нігматова.
Організація розробила тренінг і за останні чотири місяці побувала вже у 18 громадах Харківської області.
На Харківщині працівників ЦНАПів і соцслужб навчають комунікації з ветеранами / Фото: svato.kh.ua
“У нас задіяні військовий психолог з 5-ї Слобожанської бригади НГУ та голова ГО “Спілка медиків АТО/ООС”, лікар-психолог. Заняття відбуваються не як лекція, а у форматі живого спілкування. Ми розбираємо конфліктні ситуації, конкретні приклади, відповідаємо на питання, яких насправді багато, бо людям, які мають працювати з ветеранами, не вистачає точкових знань, аби уникати якихось непорозумінь, не перетинати “червоних” ліній”, - зауважила менеджер проєкту.
За даними Нігматової, тренінг від спілки відвідали понад 200 людей.
Проєкт “Психологічна підтримка та безконфліктність. Особливості роботи з ветеранами, членами їхніх родин, членами родин загиблих, військовополонених та зниклих безвісти” працюватиме ще місяць. Він утілюється за підтримки Європейського Союзу, наданої в межах “EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні”, фінансової підтримки уряду Королівства Нідерландів.
Як повідомлялося, фахівці проєкту “Реінтеграція ветеранів: Слобожанщина”, який реалізувала “Спілка ветеранів АТО”, охопили підтримкою тисячу людей.
Фото: svato.kh.ua