Зеленська на Закарпатті відвідала урок протимінної безпеки для учасників «Голосного кемпу»
Як передає Укрінформ, про це Олена Зеленська повідомила у Фейсбуці.
«Діти гинуть від російських мін. Із початку ворожого вторгнення з 303 загиблих від цієї прихованої загрози 15 – саме діти. Жителі тих міст і сіл, де побували окупанти, або тих, куди підступна зброя дісталася під час обстрілів, не розірвалася й досі чатує десь на жертву. Майже 30% української території нині забруднено вибуховою загрозою. Тому страшні новини про те, як «діти наступили на міну», надходять регулярно», - зазначила вона.
За словами першої леді, представники найбільшої у світі організації з гуманітарного розмінування The HALO Trust уже дев’ять років очищують українські землі від вибухонебезпечних залишків війни та навчають українців алгоритмів дій у разі контакту з міною або іншим небезпечним предметом.
«Сьогодні ми з командою Фундації Олени Зеленської побували на уроці протимінної безпеки від The HALO Trust Ukraine. Його представники організації проводили спеціально для дітей – учасників «Голосного кемпу» на Закарпатті від БФ «Голоси дітей», що спеціалізується на психосоціальній підтримці юних українців, травмованих війною», - поінформувала дружина Президента.
У партнерстві з Фундацією фахівці HALO Ukraine цього літа провели такі заняття на всіх змінах «Голосного кемпу» та в таборі «Артек-Буковель» – для 1500 дітей із великих прийомних родин, які там відпочивають.
«Вдячні HALO Ukraine та всім їхнім уважним слухачам. Бо знати, як поводитися з вибухонебезпечними предметами, нині критично важливо для виживання кожного українця – як дорослого, так і дитини», - наголосила Зеленська.
Як повідомляє Офіс Президента, табір організував благодійний фонд «Голоси дітей», а профінансувала Фундація Олени Зеленської. Упродовж літа в кемпі відпочили 184 юних українці. Зокрема, діти з прифронтових і звільнених територій, ті, хто внаслідок російської агресії втратили батьків, діти військових.
«Діти, які особисто знають, що таке війна, не повинні залишатися наодинці зі своїм досвідом і переживаннями. Сьогодні ми на власні очі побачили, як команда кемпу підтримує дітей психологічно, а також розвиває творчі, спортивні та інтелектуальні таланти кожного. І найголовніше, що це допомагає їм переключитися та віднайти в собі сили», – зазначила перша леді.
У «Голосному кемпі» побували юні українці, зокрема, з Дніпровщини, Харківщини, Миколаївщини, Сумщини, Запоріжжя, Донеччини та Луганщини.
Профінансувати всі чотири зміни «Голосного кемпу» допомогли партнери Фундації: Естонський центр із міжнародного розвитку ESTDEV та благодійник з Південної Кореї – Good Steward Inc. FEBC-Korea.
Як повідомляв Укрінформ, Володимир Зеленський із дружиною під час робочої поїздки у Дніпропетровську область відвідали «Школу супергероїв» в одній із лікарень Кривого Рогу.