У Кропивницькому розпочав роботу центр із розшуку зниклих безвісти за особливих обставин

У Кропивницькому розпочав роботу центр із розшуку зниклих безвісти за особливих обставин

Фото
Укрінформ
У поліції Кіровоградщини розпочав роботу центр із розшуку безвісти зниклих осіб за особливих обставин.

Про це повідомляє ГУНП Кіровоградської області, передає Укрінформ.

"Підрозділ був створений для посилення роботи у цьому напрямку та поглиблення співпраці з родинами військовослужбовців і цивільних громадян, які втратили зв’язок зі своїми рідними в зоні бойових дій чи на тимчасово окупованих територіях", - йдеться у повідомленні.

Під час презентації роботи центру його керівник, заступник начальника слідчого управління поліції області Тарас Тарасенко зазначив, що основними завданнями є збір та аналіз інформації про місце зникнення особи, відбір біологічних зразків у родичів та речових доказів, необхідних для ідентифікації осіб.

У складі центру працюють слідчі, спеціалісти-криміналісти, представники оперативних та аналітичних поліцейських підрозділів.

Звернувшись до центру, громадяни мають можливість отримати інформацію щодо алгоритму та порядку дій рідних із пошуку зниклих безвісти осіб, подати заяву про безвісне зникнення близької людини, з’ясувати стан здійснення розшуку безвісно зниклої особи, а також надати інформацію, що сприятиме проведенню заходів зі встановлення її місцеперебування.

Також, за необхідності, надати біологічні зразки (ДНК) для проведення молекулярно-генетичної експертизи з метою здійснення розшуку зниклого та дізнатися, куди передано матеріали кримінального провадження для подальшого розслідування.

Окрім того, родичі військовослужбовців можуть звернутися до будь-якого територіального підрозділу поліції ГУНП в Кіровоградській області. Матеріали звернення будуть передані для подальшого розгляду працівникам центру.

«В умовах воєнного стану робота центру є надзвичайно важливою, зокрема з надання допомоги рідним безвісти зниклих за особливих обставин. Завдяки отриманій від американських партнерів криміналістичній лабораторії, фахівці можуть одразу на місці провести експрес-аналіз відібраних зразків ДНК у близьких родичів, що значно пришвидшує процес ідентифікації. Ми продовжуємо міжвідомчу взаємодію, спрямовану на всебічну підтримку родин загиблих, полонених та зниклих безвісти», - зазначив керівник поліції області Роман Козьяков.

Читайте також: Рада врегулювала діяльність держорганів щодо пошуку зниклих безвісти

Як повідомляв Укрінформ, у Єдиному реєстрі осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, наразі у розшуку перебувають 42 тисячі осіб.

Фото: ГУНП Кіровоградської області

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-