На Хмельниччині чоловік організував онлайн-сервіс, який надавав доступ до підсанкційних сайтів РФ
Про це поінформував Департамент кіберполіції Нацполіції України, передає Укрінформ.
"Кіберполіцейські Хмельниччини спільно зі слідчими ГУНП та співробітниками Управління СБУ в області за процесуального керівництва Хмельницької обласної прокуратури припинили діяльність онлайн-сервісу, який надавав доступ до сайтів країни-агресора в обхід санкційних обмежень РНБО", - зазначили у поліції.
Правоохоронці встановили 28-річного хакера-самоучку з Хмельницького, який невдовзі після початку повномасштабного вторгнення РФ організував незаконну діяльність VPN-сервісу.
За інформацією НПУ, цей "стартап" дозволяв громадянам у обхід санкцій РНБО отримувати доступ до понад 48 млн ІР-адрес російського сегменту інтернету.
За даними слідства, щоденний обсяг мережевого трафіку перевищував 100 гігабайт.
"Для налаштування інтернет-трафіку із тимчасово окупованими територіями України та регіонами рф фігурант обладнав автономне серверне приміщення у своїй квартирі. Окрім цього, зловмисник орендував сервери, розміщені на території Німеччини, Франції, Нідерландів та рф", - пояснили у поліції.
Зазначається, що завдяки цьому спецслужби ворога мали технічну можливість доступу до інформації про усіх користувачів VPN-сервісу.
"Свій сервіс чоловік рекламував у власних телеграм-каналах і тематичних спільнотах, а також на всесвітньо відомому ІТ-ресурсі, де позиціонував себе у якості розробника проєктів та підшукував однодумців", - поінформували у пресслужбі.
За місцями перебування фігуранта та його можливих спільників поліцейські провели обшуки - у Хмельницькому та Житомирі. У ході цих обшуків було виявлено та вилучено серверне обладнання, компʼютерну техніку, мобільні телефони, котрі містять докази незаконної діяльності ділків.
Наразі правоохоронці аналізують масив інформації з вилучених ґаджетів для встановлення спільників чоловіка та джерел фінансування його "бізнесу". Відпрацьовується версія співпраці хакера з агентами РФ.
Слідчі оголосили фігуранту підозру за ч. 5 ст. 361 Кримінального кодексу України (Несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж, вчинені під час дії воєнного стану).
Йому загрожує до 15 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
"За результатами розслідування можлива додаткова кваліфікація", - пояснили у поліції.
Як повідомляв Укрінформ, на Дніпропетровщині правоохоронці затримали хакера, який продавав бази даних 10 тисяч користувачів з різних країн.