У приватному виші на Львівщині викрили схему ухилення від мобілізації

У приватному виші на Львівщині викрили схему ухилення від мобілізації

Укрінформ
Правоохоронці викрили схему ухилення від мобілізації в одному з приватних університетів Львівської області.

Як передає Укрінформ, про це повідомила Служба безпеки України.

Слідство встановило, що власник закладу та ректорат зараховували призовників на навчання поза межами ліцензованих річних обсягів, затверджених Міністерством освіти і науки. Це дозволяло військовозобов’язаним оформлювати відстрочки на підставі довідок «здобувача освіти».

Під час обшуків у власника вишу правоохоронці виявили протитанковий гранатомет, гвинтівки, карабіни та майже 5 тисяч набоїв різного калібру. Фігуранта затримали та взяли під варту.

Ще низку подібних схем правоохоронці ліквідували також в інших регіонах країни.

Так, викрити вдалося, зокрема, заступника голови військово-лікарської комісії (ВЛК) одного з районів Київської області. Виявилося, що посадовець входив до складу знешкодженого у квітні цього року злочинного угруповання, яке займалося схемами для ухилянтів. Він підробляв для чоловіків медичні висновки про непридатність до служби за станом здоров’я.

У Харківській області за продаж фіктивних меддовідок для «списання» ухилянтів із військового обліку затримали голову ВЛК Чугуївського району.

У Кіровоградській області затримали двох шахраїв-рецидивістів, які продавали ухилянтам фіктивні довідки про інвалідність. Для підробки документів зловмисники використовували особисті зв’язки у медико-соціальних експертних комісіях (МСЕК).

У Рівненській області підозру отримали ще п’ять учасників корупційної схеми ухилення від призову, ліквідованої у жовтні цього року. Серед них – посадовиця МСЕК, завідувач відділення місцевої лікарні та ще двоє лікарів.

За даними слідства, фігуранти викритих оборудок допомагали військовозобов’язаним ухилятися від призову за суми від 5 до 20 тисяч доларів. 

Усім затриманим слідчі оголосили підозри відповідно до вчинених злочинів за наступними статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 1 ст. 114-1 – перешкоджання законній діяльності Збройних сил України та інших військових формувань;
  • ч. 3 ст. 332 – незаконне переправлення осіб через державний кордон України;
  • ч. 3 ст. 358 – підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів, вчинене повторно;
  • ч. 1 ст. 366 – службове підроблення.

Зловмисникам загрожує до дев'яти років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Як повідомляв Укрінформ, в Одесі днями викрили голову молодіжної громадської організації, який сприяв ухиленню від військової служби та мобілізації.

Фото: Shutterstock

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-