
На Буковині вшанували пам’ять жертв Варницької трагедії
Про це повідомила у Фейсбуці Чернівецька обласна рада, передає Укрінформ.
“Сьогодні, 1 квітня, Буковина вшановує пам'ять жертв трагічних подій 1941 року в урочищі Варниця, поблизу села Біла Криниця. 84 роки тому радянські війська безжально розстріляли тисячі мирних жителів прикордонних сіл, які, повіривши обіцянкам, намагалися перейти до Румунії”, - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що у березні 1941 року невідомі особи поширили чутки про відкриття кордону 1 квітня, спонукаючи людей до масової міграції. Колона, яка складалася з тисяч людей, серед яких були жінки, діти та літні люди, з хрестами та хоругвами, йшла до Глибоцького райвиконкому в надії отримати дозвіл на перетин кордону.
Незважаючи на попередження про закритий кордон, люди продовжували рухатися, вірячи у свою безпеку під захистом церковних символів. Але радянські війська відкрили вогонь по мирних буковинцях.
В облраді уточнили, що точна кількість жертв досі не встановлена, а їхні могили тривалий час залишалися безіменними.
Радянська влада замовчувала трагедію, забороняючи родичам навіть наближатися до місця розстрілу. Лише після здобуття Україною незалежності правда почала виходити на світ.
Як повідомили в облраді, біля пам'ятного знаку в урочищі Варниця відбулася поминальна панахида. Вшанувати пам’ять невинно убієнних зібралися представники обласної та місцевої влади, Генеральний консул Румунії в Чернівцях Лоредана Станкулеску, примарі румунських громад, місцеві жителі та родичі загиблих із Румунії.
“Варницька трагедія – це не лише сторінка минулого, а й суворе нагадування про ціну людського життя та важливість боротьби за правду. Пам'ять про невинно убитих буковинців житиме вічно, як символ нескореності та прагнення до свободи”, – сказав перший заступник голови облради Микола Гуйтор.
Як повідомляв Укрінформ, у Львові вшанували пам'ять українського політика та громадського діяча В’ячеслава Чорновола до 26 річниці від дня його трагічної загибелі.
Фото: Чернівецька облрада