TI: За рік боротьби з корупцією ситуація в Україні майже не змінилась
У всесвітньому рейтингу Україна посідає 130 місце зі 168 позицій замість 142-го зі 175 минулорічних, інформує громадська організація "Тransparency International Україна" з посиланням на дані дослідження Bertelsmann Foundation Transformation Index.
«Здійснити невеличке зростання індексу Україні вдалося завдяки збільшенню суспільного осуду корупціонерів, створенню антикорупційних органів та появі руху викривачів корупції. А от зволікання із реальним покаранням хабарників, а також збільшення корупційної складової у стосунках бізнесу та влади не дають Україні зробити рішучій крок уперед за показниками СРІ», - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що збільшилася і кількість викривачів корупції, зростає число гострих матеріалів про корупціонерів у ЗМІ на які влада змушена реагувати.
«Проте питання невідворотності покарання корупціонерів залишає бажати кращого. На сьогоднішній день високопосадовці рідко притягуються до відповідальності та отримують належне покарання за свої злочини», - зазначається у дослідженні.
Окремим болючим питанням залишається намагання представників влади особисто контролювати обрання керівництва цих органів.
Однак найгірше на індексі CPI позначилася взаємодія влади та бізнесу.
«За останній рік рівень корупції виріс у частині надання комунальних послуг підприємцям, щорічних податкових відрахувань. За цим показником Україна отримала -3 бали за шкалою World Economic Forum Executive Opinion Survey», - зазначили у Тransparency International.
У організації нагадали, що трійкою лідерів у найвідомішому світовому антикорупційному рейтингу CPI 2015 року є Данія, Фінляндія та Швеція із 91, 90 і 89 балами відповідно. Найкорупційнішими країнами світу є Північна Корея та Сомалі із 8 балами. «Колегами» України за ганебним антикорупційним індексом 27 балів є Іран, Камерун, Непал, Нікарагуа і Парагвай.