Справа 2 травня: поліція нарешті отримала відео з камер спостереження

Справа 2 травня: поліція нарешті отримала відео з камер спостереження

Укрінформ
Слідче управління Одеського ГУ НПУ у середу, 30 березня, офіційно запросило й отримало записи за 2 травня 2014 року з камер зовнішнього відеоспостереження відділення банку «Аркада», розташованого у торцевому крилі на першому поверсі Будинку профспілок Одеської області.

Про це повідомили Укрінформу у відділі комунікацій Одеського облуправління Національної поліції.

"Після передачі до Одеси кримінальних справ, розслідуваних упродовж майже двох років слідчими Головного слідчого управління МВС України, за фактами масових заворушень в Одесі 2 травня 2014 року в лютому поточного року створено слідчо-оперативну групу Слідчого управління ГУ НПУ. Вісім слідчих приступили до збирання доказів, проводять допити та інші процесуальні дії. Розслідування перебуває на особливому контролі керівника Слідчого управління ГУ НПУ Сергія Пантелеєва", - зазначили в поліції.

Одеські слідчі також ініціювали розшук колишнього керівника Одеського облуправління ДСНС Володимира Боделана, який зник у невідомому напрямку 1 березня - після арешту колишнього свого заступника Віктора Губая, начальника чергової зміни облуправління Юрія Швиденка та його помічниці Светлани Коєвої. Поліція підозрює як Боделана, так і ряд інших посадовців у скоєнні злочину, передбаченого ч.3 ст.135 (Завідоме залишення без допомоги особи, яка перебуває в небезпечному для життя стані і позбавлена можливості вжити заходів до самозбереження) Кримінального кодексу України.

На думку радника очільника Одеського облуправління поліції Владислава Сердюка, "вилучення відеозаписів, недопущення зникнення підозрюваних осіб та збір речових доказів - це базові, елементарні дії, які слідчим МВС належало здійснити невідкладно - майже два роки тому. Однак протягом багатьох місяців київські слідчі не спромоглися цього зробити. Це може свідчити лише про одне: справжнього розслідування подій, у тому числі причин та обставин пожежі в Будинку профспілок, просто не було. Наскільки мені відомо, не допитано навіть тих свідків, що публічно заявляли про своє бажання дати свідчення".

Втім, підполковник міліції у відставці Сердюк вважає, що розслідувати злочини через два роки після подій важко, але цілком можливо. "Із власного досвіду знаю: при бажанні можна розкривати злочини і доводити слідство до обвинувального вироку. Здається, зараз таке бажання, нарешті, з'явилося", - додає Сердюк.

Нагадаємо, під час масових заворушень 2 травня 2014 року, в тому числі внаслідок пожежі в Будинку профспілок, загинуло 48 осіб, більше сотні отримали травми. Одесити неодноразово набирали номер «101» і повідомляли про пожежу на Куликовому полі, проте близько півгодини ні рятувальників, ні пожежні машини на місце події керівництво облуправління ДСНС не направляло. І працівники МВС та Генеральної прокуратури не поспішали притягати винуватців до відповідальності.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-