Військовий прокурор: У "Баті" є лише один правовий шлях
Про це він заявив журналістам біля Печерського райсуду Києва, передає кореспондент Укрінформу.
"Процес із правової сфери перемістився у сферу політичну: використовують залу суду для певних своїх політичних амбіцій, для свого піару. Отримали рішення суду про тримання під вартою Лихоліта, для чого блокувати приміщення? Якщо особа не погоджується з рішенням суду, чи вони вважають, що докази, які були надані прокуратурою, є недостатніми, то необхідно подати апеляцію", - сказав він.
Водночас він зауважив, що клопотання про зміну запобіжного заходу можна вносити не раніше, ніж через місяць після його обрання.
"На даний час єдиний правовий шлях - подання стороною захисту апеляції на ухвалу про тримання під вартою Лихоліта. Всі інші маніпуляції, на мою думку, є політичним піаром... Натомість у разі подання апеляції, відбудеться розгляд в апеляційному судді Києва, де можна буде з'ясувати це все виключно у правовому полі", - пояснив він.
Наразі представники добровольчих батальйонів та народні депутати продовжують блокувати Печерський райсуд Києва, щоб не дозволити вивезти із суду Лихоліта. Біля приміщення суду перебувають близько 50 представників добровольчих батальйонів - як у камуфляжній формі, так і в цивільному одязі з надписами "Азов", "Айдар", "Донбас". Крім того, виїзд з боку центрального входу до Печерського райсуду заблокований чорним позашляховиком з наклейкою "Донбас". Представники поліції та Національної гвардії охороняють будівлю суду за периметром. Також правоохоронці стоять біля зали суду, де перебуває сам Лихоліт.
Після обрання Лихоліту вчора запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою до 28 серпня активісти не дозволили силовикам вивести його із зали Печерського суду. Лихоліта та Ігоря Радченка підозрюють в організації банди та розбійних нападах.